Yeni DLC'den İlk Video!

• 12 Yanıt
  • 592 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yeni DLC'den İlk Video!
« : 06 Kasım 2017, 18:57:51 »
Bu imparatorluğun sonu mu? Yoksa sadece bir başlangıç mı…

Henüz ek paketin hangi dönemi konu alacağını bilmesek de, sanırım Rome II'ye geleceğini söyleyebiliriz..
Biraz düşünüp, biraz yorumları okuyup ben de tahminimi yazacağım..
Evet, sizinkileri dinlemeye başlayalım  tebessum*
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2017, 21:26:19 Gönderen: mehmetozan »

Ynt: Total War Saga'dan İlk Video!
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2017, 19:49:08 »
kenarlardan dökülen kumlar bana mısır paketi geleceğini düşündürdü siz ne düşünüyorsunuz aslında tekrar bakınca o kumların romanın yıkılışını temsil ettiğini anladım germen kabileleri romayı çok zorlamıştı bu yüzden bence oraya gönderme var ya da rome 2 ve attila arasında ki kalan dönemi oynayacağız muhtemelen orası işlenmemişti en son octavyus romasını görüyorduk üçe ayrılmış şekilde oysa arada 395e kadar devam eden hareketli bir dönemde var
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2017, 19:53:32 Gönderen: Anadolu_05 »

« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2017, 08:39:28 »
2 şey geliyor aklıma 1.si Roma'nın ilk kurulduğu zamanları konu alacak daha eski bir zaman bu olabilir 2.si Roma çok büyük bir devlet olduktan sonraki çatırdamaları. Ama 1. ihtimal bence daha kuvvetli. Bunlardan hiçbiri olmazsa belkide Roma'nın Britanya daki savaşlarını konu alan yeni bir kanpanyada olabilir. ask* ask* ask* ask* ask* ask*

« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2017, 09:39:41 »
zaten britanya savaşları da yazdığım gibi romanın impratorluk haline geldiği dönemde oluyor yani rome2 ve attila arasında ki dönemin işlenmesi çok muhtemel geliyor bana

« Yanıtla #4 : 07 Kasım 2017, 10:38:37 »
Dökülen kumlar imparatorluğun biraz geç bir dönemini çağrıştırıyor. Yazının üstünde de kılıç ile kesilmişe benzeyen uzun kesikler var. Britanya kısmına bunun imparatorluğu daha geniş ölçüde etkileyen bir şey olduğunu düşündüğümden karşı çıkıyorum.

Roma tarihine olan bilgim kit olsa da cumhuriyeti sekteye uğratan iç savaşlar ve Roma'nın Hannibal varken gölgede bırakılmış önemli düşmanları üzerine yapılabileceğini düşünüyorum. Sulla üzerine olabilir, Roma-Pontus veya Pers devletleriyle olan savaş konu alınabilir veya illa 1vs1 mi atıcak bu Roma derseniz Attila'dan önceki dönem ele alınabilir ama orada pek bi potansiyel göremiyorum. Orası evde mısır patlatıp film izleyen Roma gibi olur.
Totıl woo

« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2017, 12:54:39 »
bence romanın kuzey fetihleri anlatılacak bir fotoğraf paylaşılmıştı çeruskerler vardı orada da kuzey fetihlerinde hem  germen bölgeleri hem de britanya olur diye düşünüyorum. Romanın ikiye ayrılmadan önce ki dönemleri yani şu an bence en güçlü ihtimal bu

« Yanıtla #6 : 07 Kasım 2017, 16:49:49 »
Bence Roma-Pers savaşlarını konu alan NTW'deki Peninsular Campaign'e benzeyen bir haritası olan bir ek paket olacak. Diğer ihtimaller Yahudi isyanları ve Hristiyanlığın ortaya çıkması ve sonrasında çıkan isyanlar olabilir. Dönem olarak Rome 2 ve Attila arası bir dönem olabilir. Konu hakkındaki tahminlerim yanlardaki kumlardan, dönem hakkındaki tahminlerim ise kırık Rome 2 yazısından.
Semper Fidelis

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2558
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2017, 01:04:48 »
Fazla kasmaya gerek yok İskender'i konu alacak.

« Yanıtla #8 : 08 Kasım 2017, 04:08:50 »
Belli ki konu bir imparatorluğu konu alacak benin anladığıma göre..
Aynı zamanda da bir dönüm noktası ile ilgili..
Benim aklıma gelen en iyi tahmin İskender sonrası Diadochi dönemi..
Yarın öğle saatlerinde biraz daha bilgi verecekler bir twitch canlı yayını ile. Belki direkt açıklarlar.

*

Çevrimdışı qli_61

• *
  • 302
« Yanıtla #9 : 08 Kasım 2017, 14:19:36 »
Fazla kasmaya gerek yok İskender'i konu alacak.

Bende sana katılıyorum, Rome 2 ile yaptıkları geri dönüş sonrası Attila ile Barbarian Invasion’uda işlediler geriye birtek İskender kaldı.Fakat tek fark şu olacak zannımca, Saga olacak Barbarian Invansion’u Attila adı altında karakter temalı bir oyun yaptılar şimdide İskender dönemini farklı bir isim ile Saga teması şeklinde sunacaklar.
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2017, 14:20:37 Gönderen: qli_61 »