Total War Tarihi

• 35 Yanıt
  • 17976 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı reddtiger

• *
  • 2368
  • тихий шторм
Total War Tarihi
« : 03 Mart 2012, 01:59:39 »

Total War Creative Assembly tarafından geliştirilen bilgisayar strateji oyunu serisidir.
Oyun sıratabanlı (turn-based), gerçek zamanlı savaşlar ile stratejiyi ve yönetimi birleştirir.
Serinin ilk oyunu Shogun Total War 2000 yılında yayınlanmıştır.

Shogun: Total War (Çıkış tarihi:2000 / Ek paketler:Moğol istilası)

13 Haziran 2000'de yayınlanmış olan serinin ilk oyunudur. Konusu ortaçağ japonyasıdır. Japonya bölünmüş devletçikler(klanlar) halindedir. Amaç bellidir, bu klanlardan biriyle adanın mutlak sahibi(shogun) olmaktır.
Ağustos 2001'de Moğol İstilası(Mongol invasion) ek paketi şeklinde çıkmıştır. Bu ek pakette moğolların japon adasını işgali konu edilmiştir.

Oyunun Videosu

Resimler
Spoiler
[close]

Medieval: Total War (Çıkış Tarihi: 2002 / Ek Paketler: Viking İstilası)

Kuzey Amerikada 20 Ağustosta, Avrupada 30 Ağustosta satışa sunulmuştur. Oyun konu olarak ortaçağ avrupasını işler. Oyunun tarih aralığı 1087 ile 1453'tür. Mayıs 2003'de Viking istilası(Viking Invasion) adlı ek paketi çıkmıştır. Viking istilası; vikinglerin birtanyayı istilasını konu alır.

Oyunun Videosu

Resimler
Spoiler
[close]

Rome: Total War (Çıkış Tarihi: 2004 / Ek Paketler: Barbar İstilası,Büyük İskender)

Serinin üçüncü oyunudur. 22 Eylül 2004'te satışa sunulmuştur. M.Ö 270 - M.S 14 Yılları arasında Roma Cumhuriyet ve erken Roma İmparatorluğunu,dönemin avrupasını konu edinir.
Oyunun iki ek paketi vardır bunlar:
Barbar İstilası (Barbarion Invasion): 27 Eylül 2005'te piyasaya çıkmıştır. M.S 363 - M.S 467 yılları arasında kavimler göçü ile zayıflayan ve ikiye bölünen Roma İmparatorluğunu ve dönemin avrupasını konu edinir.
Büyük İskender(Alexander): Kuzey Amerikada 19 Haziran 2006'da, Avrupada 15 Eylül 2006'da piyasaya sürülmüştür. Büyük İskenderin makedonyadan hindistana kadar uzanan büyük seferini konu edinir.

Oyunun Videosu

Resimler
Spoiler
[close]

Medieval II: Total War (Çıkış Tarihi: 2006 / Ek Paketler: Krallıklar)

Serinin dördüncü oyunudur. 11 Kasım 2006'da piyasaya sunulmuştur. Oyun Medieval Total War'ın ikinci sürümüdür. Konu olarak aynı dönemi ortaçağ avrupasını konu edinir.
Krallıklar(Kingdoms) adıyla ek paketi 31 Ağustos 2007'de piyasaya sürülmüştür. Bu ek paket 4 ayrı kampanyadan oluşuyordu. Amerika,Töton,Haçlı ve Britanya kampanyaları.

Oyunun Videosu

Resimler
Spoiler
[close]

Empire: Total War (Çıkış Tarihi: 2009 / Ek Paketler: The Warpath Campaign)

Serinin beşinci oyunudur. 4 Mart 2009'da piyasaya çıkmıştır. 18.YY (1699-1799) zamanında'ki dünyayı(Amerikadan hindistana) ve yaşanan olayları konu edinir. Serinin en geniş kampanya haritasına sahip oyunudur. Bir ilk olarak kara savaşlarının yanı sıra deniz savaşlarınıda oynanabilir hale getirmiştir bu seri.

The Warpath Campaign adında ek paketi vardır. DLC yani online paralı satın alınarak oyuna eklenir. Kuzey Amerkada'ki yerli kabileler ile koloniciler arasındaki çekişmeyi,savaşları konu edinir.

Oyunun Videosu

Resimler
Spoiler
[close]

Napoleon: Total War (Çıkış Tarihi:  2010 / Ek Paketler: The Peninsular Campaign)

Serinin altıncı oyunudur. Oyun 26 Şubat 2010'da piyasaya sürülmüştür. Oyun 19.YY başlarında Fransız genarel ve imparator Napolyonu konu edinir. İtanlya kampanyası, Mısır kampanyası ve Avrupa kampanyası şeklinde üç kampanyaya ayrılır. Bunlar Napolyonun yükselişini ve savaşlarını konu alan kampanyalardır. Ayrıca Koalisyon kampanyasında Napolyonun düşmanları (İngiltere,Prusya,Avusturya,Rusya) oynanabilir.

The Peninsular Campaign adında ek paket mevcuttur(DLC online paralı satın alma). Burada Napolyonun İspanya seferi ve iber yarım adasındaki mücadele konu edilir.

Oyunun Videosu

Resimler
Spoiler
[close]

Total War: Shogun 2 (Çıkış Tarihi: 2011 / Ek Paketler:: Samurayların Yükselişi)

Serinin yedinci oyunudur. 15 Mart 2011'de piyasaya sürülmüştür. Shogun Total War'ın ikinci serisidir. Konu olarak aynı dönemi işler. 16.YY Japonyası ve adanın sahibi(shogun) olmak için klanların verdiği kıyasıya mücadele.

Rise of Samurai adında ek paketi vardır. Ana oyunun tarihinin 400 yıl öncesinden başlar ve gampei savaşı dönemini konu edinir.

Oyunun Videosu

Resimler
Spoiler
[close]

Total War: Shogun 2 Fall of the Samurai (Çıkış Tarihi 2012 / Ek Paketler:: Yok)

Serinin sekizinci oyunudur. 23 Mart 2012'de piyasaya sürülecektir. 19.YY?da, orijinal oyundan 400 yıl sonra yaşanan İmparatorluk ile son Şoganlık arasındaki çatışmayı konu alıyor. Geleneksel Samurayların, modern silahların gücüyle olan dramatik savaşı?
Amerika, Britanya ve Fransa?nın adaya gelişi ile birlikte, Japonya?nın geleceğini belirleyecek iç savaşın eşiğinde Japonya?nın kaderini belirleyin

Oyunun Videosu

Resimler
Spoiler
[close]

Total War: Rome 2 (Çıkış Tarihi:2013 / Ek Paketler:: Yok)

Serinin dokuzuncu oyunudur. Oyun 3 Eylül 2013'de piyasaya sürülmüştür. Rome 2 ilk Türkçe dil desteği bulunan Total War oyunu olma özelliğine sahiptir. Serinin Rome tarihini ve zamanını konu edinen ikinci oyunudur. Günümüz teknolojisi grafikleri ile donatılmıştır. Oyunda pek çok yenilik göze çarpmaktadır.

Oyunun Videosu

Resimler
Spoiler
[close]

Değerli yorum ve görüşlerinizi beklerim. Total War bir aşktır, bu aşkın nacizane tarihcesini paylaşmak istedim siz TWT'li kardeşlerimle. Teşekkürler.

« Son Düzenleme: 16 Eylül 2013, 13:48:15 Gönderen: reddtiger »

Si Vis Paces Pare Bellum

*

Çevrimdışı Abd

• *
  • 2232
Ynt: Total War Tarihi
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2012, 02:23:22 »
eyvallah gerçekten güzel olmuş sabitlenmesi gereken bi konu  tbr*
« Son Düzenleme: 03 Mart 2012, 02:27:08 Gönderen: Abdülkadir »

*

Çevrimdışı reddtiger

• *
  • 2368
  • тихий шторм
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2012, 02:27:57 »
Edit:  tebessum*
Eyvallah  tbr*
« Son Düzenleme: 03 Mart 2012, 02:29:29 Gönderen: reddtiger »

Si Vis Paces Pare Bellum

« Yanıtla #3 : 03 Mart 2012, 02:48:50 »
Çok güzel olmuş eline sağlık.
Gidici olduğum kadar yaptıklarım baki.

« Yanıtla #4 : 03 Mart 2012, 03:10:28 »
Sabitlenebilecek bir konu olmuş gerçekten, eline sağlık.. tbr*

*

Çevrimdışı ysuuf77

• *
  • 2679
« Yanıtla #5 : 03 Mart 2012, 09:00:19 »
Eline sağlık abi gerçekten çok güzel olmuş.

*

Çevrimdışı cahman

• **
  • 3427
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2012, 11:02:46 »
Güzel olmuş tebrikler tbr*.Geriye dönüp baktığımızda bence total war adına sıçrama taşı olmuş rome total war.Shogun 1i oynamadım ama resimlerinden anladığım kadarıyla medieval 1 den bir farkı yokmuş ama roma gerçekten bi çığır açmış
NO FUTURE

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • **
  • 11256
« Yanıtla #7 : 03 Mart 2012, 11:42:18 »
Ellerine sağlık abi. tbr*

*

Çevrimdışı guvenaga

• 53
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #8 : 03 Mart 2012, 14:34:58 »
Gerçekten tebrikler çok güzel olmuş.
Bir keresinde rtw'de gaul'la yaptığım antlaşmayı bozunca diğer antlaşmalarımda bozulmuştu.O sırada çok güçlü olduğumdan Gaul    ittifak devletlerinden bazılara bana bazıları Gaul'a geçti.O sırada Gaul'un zenginliğindende faydalanmak isteyen bir takım    ittifak devletlerim kendi aralarındada savaşa girince ve bu savaş bir kaç ülkeyide etkileyince 156 yıl yani 78 turn süren bir savaş çıktı.
savaş ilk avrupada gerçekleştiği için savaşın adını kendimce AVRUPA DESTANI SAVAŞI koydum    yardir*
sonra savaş dünyaya yayıldı ve adını 1.DÜNYA SAVAŞI koydum  yardir*
ardından benim sayemde  yardir* savaş anadoluda son buldu.O savaşta ANADOLU DESTANI SAVAŞI dedim.

MISIR KAZANDI.
?Benim düşmanım çoktur, benimle eşit olan yoktur. Zeytin ağaçları gölgesinde İtalya fethedilemez dediler? Firavunların ve Kralların bölgesi Mısır asla küçük düşürülemez dediler?  Karların ve ormanların içindeki Rusya evcilleştirilemez dediler? Şimdi hiçbir şey söyleyemiyorlar. Benden korkuyorlar. Doğal bir felaket gibi, yıldırım ve ölüm saçan? Diyorum ki Ben Napolyon?um. Ben İmparatorum.?

*

Çevrimdışı holyshit

• 1210
  • Tengri biz menen.
« Yanıtla #9 : 03 Mart 2012, 14:52:46 »
Eline sağlık redd.

Teknoloji ne kadarda hızlı gelişmiş ilk oyun ile son oyun arasındaki farka bakın.
Spoiler
[close]