Vikipedi'de Değişiklik Yapmak

  • 0 Yanıt
  • 307 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı CrixusRevenge

  • *
  • 336
  • Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan'ız
Vikipedi'de Değişiklik Yapmak
« : 17 Ocak 2017, 17:32:19 »
Merhaba arkadaşlar.Vikipedide bazı konuların türkçelerine özenilmediğine biliyoruz.Bende Karamanoğlu Mehmed Bey in sayfasında değişiklikler yaptım.Ama kaç gün geçtiği halde benim konumu kimse incelemedi yani eskisiyle değiştirilmedi.Sebebinin ne olduğunu biliyormusunuz?
___________________________________________________________________________________
Eskisi
Spoiler
[close]

Benim Yaptığım
Spoiler
[close]
Spoiler
[close]
___________________________________________________________________________________
''İyi yahut kötü bütün hakikatler aslana benzer. Onlara dokununca alemi birbirine katarlar. Hakikat kıyısı, dibi bulunmayan büyük bir deryadır. O deryanın suyu ise baştan başa ateştir. Dalgası da inci...
 
Ey can!.. Bu hakikat ateş yağmurudur. Bir damlası yüzünden yeryüzü harabeye döner. Bir damlanın meydana getirdiği tufanda niceleri Nuh Aleyhisselam'la birlikte aynı gemiye biner, niceleri de boğulur gider.
 
Her insan topraktan yaratılmış, vücudunda nice gökyüzü Güneş'i vardır. Orada nice güçlü, kuvvetli, kükremiş aslanlar ceylanlar şekline girmiş, gizlenmişlerdir.
 
Aslında insanın aradığı her şey, her şekil, her suret düşünceden meydana gelir. Gönle gamdan bir Peygamber gelince ötelerden Cebrail gönle iner, düşünce, Meryem gibi yüzlerce İsa'ya gebe kalır.
 
Geceniz gizlediği hakikat nedir? Bu tepeden tırnağa kana bulanmış gök kubbeden yağan nedir? Kendi ciğerinden akan kan mıdır? Peki kader nedir? O kanı durdurmak mı, yoksa o kanda boğulmak mıdır?''