Hunlarla veya göçebelerle şehir kuşatma

• 3 Yanıt
  • 209 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hunlarla veya göçebelerle şehir kuşatma
« : 16 Kasım 2017, 10:06:07 »
Arkadaşlar bilinidiği gibi şehir kuşatırken ağır piyadeler fazlası ile önem taşıyorlar surlara tırmanırken hayatta kalmak için dayanıklı zırhlı olmak gerekiyor , hunlarda ise özellikle ilk başlar ağır piyadeler yok ve zaten oyunun genelinde atlı okçu süvari şeklinde oynuyoruz , kale kuşatırken zor oluyor fazla zaiyat veriyorum , otomatik savaş yapınca çok daha az zaiyat oluyor ama kendim yapmak istiyorum az kayıp ile surlu bir şehri Hunlarla nasıl kuşatmalıyım ?  Acaba tek seçeneğim mancınıklarla surları kuleleri devirip dümdüz yaptıntan sonra atlılarla hücum mu ?   

Ya bir yol bulacağız,ya da bir yol yapacağız. 

Hannibal Barca

*

Çevrimdışı qli_61

• *
  • 311
Ynt: Hunlarla veya göçebelerle şehir kuşatma
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2017, 16:55:43 »
En mantıklısı mancınıkla duvar delip girmek bencede, en ucuz birimlerden bolca basıp yemleye yemleyede surları ele geçirmeyi deneyebilirsin, hafif piyadeler merdivenler ile sura dayandığında okçu süvarileri surlara yaklaştırarak ok yapmuruna tutabilirsin ama dikkat et karşının okçusu bolsa senin süvariler su altında perişan olur.

« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2017, 19:02:13 »
aynen valla en iyisi mancınıklarla surları dövmek , cevap için teşekkürler :)

Ya bir yol bulacağız,ya da bir yol yapacağız. 

Hannibal Barca

« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2017, 12:07:06 »
Zaman alacak ama kuşatmaya alıp 5 6 tur beklersen, surlarda gedikler açılıyor ve içeride ki orduda zayiat veriyor.