Yüzüklerin Efendisi Dizi Oluyor!

• 6 Yanıt
  • 149 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı The Enemy

• *
  • 2941
  • Legio I Victrix
Yüzüklerin Efendisi Dizi Oluyor!
« : 19 Kasım 2017, 23:22:01 »

Malumunuz, 6 film çekilmesine rağmen yine de biz Tolkien okurlarına yetmeyen Yüzüklerin Efendisi evreni, sonunda dizi oluyor!

Geçtiğimiz günlerde yayılan haber ve birkaç gün önce de netleşen durum, Amazon'un işi kapmasıyla kesinlik kazandı. Oyuncular ve dizi tarihi daha netleşmese de çok büyük ve heyecanlı günler bizi bekliyor diyebilirim dostlarım! Şimdi Game Of Thrones'cular düşünsün, gümbür gümbür sallayacağız ortalığı!

CNN Türk haber kaynağı aynen şöyle:

"Amazon, büyük rekabet sonucunda Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) kitabının yayın haklarını aldığını açıkladı.

Hollywood’da en yüksek gişe hasılatına ulaşan film serilerinden biri olan Yüzüklerin Efendisi'nin uyarlanmış olduğu, J.R.R. Tolkien tarafından yazılmış olan kitap şimdi de diziye çevrilecek

Dizi Amazon Prime Video’da yayınlanacak.

​Amazon.com tarafından yapılan açıklamada hikayenin küresel televizyon haklarının alındığı ve çalışmalara başlanacağı belirtildi.

Dizinin yakın zamanda görücüye çıkacağı belirtildi.

Amazon yetkilileri, dizide Yüzüklerin Efendisi’nin farklı yönlerinin ve hikayelerinin merceğe alacağını duyurdu.

Daha önce Netflix'in de Yüzüklerin Efendisi'ni dizi yapmak için teklifte bulunduğu belirtilmişti."

Kaynak: https://www.cnnturk.com/kultur-sanat/yuzuklerin-efendisi-dizi-oluyor

Ynt: Yüzüklerin Efendisi Dizi Oluyor!
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2017, 00:26:49 »
Ben HBO'cuydum ama Amazon yayın haklarını aldı. Tabi her halükarda güzel bir haber..
Yalnız ortada henüz bir proje yok. Ne senaryo ne yönetmen ne de oyuncular..
Sanırım ekranlarımıza gelmesine en az 1.5 yıl var diyebiliriz..
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2017, 00:27:17 Gönderen: mehmetozan »

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2570
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2017, 10:01:14 »
Acaba bu yıl hangi Fantastik Evren'in içine etsek konseptli uzun soluklu bir dizi olacağından şüphe yok.Hobbit Üçlemesi'nden sonra Christopher Tolkien'e hak verdim.Ne zaman bir kitap beyaz perdeye aktarılsa bunlar oluyor.

*

Çevrimdışı The Enemy

• *
  • 2941
  • Legio I Victrix
« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2017, 18:37:14 »
Yapılan her bir işte ticari bir kazanç vardır. Ticari kazanç sadece yönetmenin insafına kalmış bir şey değildir. Bunun yapımcısından en küçük bireyine kadar çıkar mevzusu söz konusudur.

Sadece LOTR evreni için değil, diğer tüm edebi eserlerin birebir aynısını beklemeyin. Bu mantıkla bakılırsa yapılan projeden keyif alınamaz. Amacım yazarı eleştirmek değil fakat, kitabın yazıldığı dönem ve koşullar ile filmin çekildiği dönem ve koşullar aynı olmadığından, günümüz insanlarına hitap edebilecek şekilde modernizasyon yapılmasında bir zarar görmüyorum şahsen. Ki yapılan modernizasyonlarda aşırıya kaçıldığını da sanmıyorum.

Yapılan bir iki karakterin olmamasına rağmen filme eklenmesi hangimizi rahatsız etti? Aksine filme daha fazla aksiyon ve bakış açısı sunmuştur.

LOTR için konuşacak olursak, filme eleştirinin direk yazarın şahsı tarafından gelseydi belki gerçekten filmin içine edildiğini söyleyebilirdik. Fakat şuanda tamamen öznel görüşler ortaya atılıyor ve kimine güzel iken kimine de kötü olması çok doğal. Yazarın oğlunun yapacağı eleştiriler benim fikirlerimi çok da etkilemiyor.

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2570
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2017, 19:30:39 »
Babasının notlarını toparlayıp, kitaplarını tamamlayan hatta haritaları da notları referans alarak çizen ve buna hayatını adayan bir evlattan bahsediyoruz.Bir hikayenin içini dışını vıcık vıcık aşk hikayeleriyle doldurup sanki koca Evren'de karakter noksanlığı varmış gibi oradan buradan karakter üretip filmin abartısız yirmi dakikasını bu karakterin işgaline ayırmak günümüz insanlarına hitap eden modernizasyon usulü filan değildir efendim.Hobbit filmini baz alarak söylüyorum bunları.Eminim ki LOTR dizisi de Hobbit'den farklı olmayacak.

Para kazanmak isteyen süper kahraman filmi çekebilir.
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2017, 19:31:10 Gönderen: [Haccı]Emmi »

*

Çevrimdışı The Enemy

• *
  • 2941
  • Legio I Victrix
« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2017, 21:16:04 »
Peki Amerikan film sektöründe veya Hollywood'da bu dediklerini, yani aşk, abartılı macera konularını değinmeden işleyecek bir yönetmen veya yapımcı biliyor musun? Ben bilmiyorum.

Yani demek istediğim bu modernizasyon kaçınılmaz. İsmi belki modernizasyon olmayabilir fakat kaçınılmaz gerçek bu.

Örnek verecek olursak Black Sails dizisinde ben korsanları doya doya izlerim diyorken neredeyse bir sezon lezbiyen sevişme sahneleri izledim.

Hele bi dizi çekilsin önümüze gelsin, o zaman daha sağlıklı eleştiriler yaparız. Şimdilik her şey tahminden öte değil.

« Yanıtla #6 : 20 Kasım 2017, 23:28:46 »
Dizinin yüzük kardeşliğinden önceki bir dönemi konu alacağını ve tamamen yeni bir hikaye olacağını okumuştum..
Bu sebeple yeni karakterlerin olması kimsenin canını sıkmaz sanırım :)
Filmlerin hikayelerinden farklı bir şey olması özgünlük vereceği gibi böylece olası kıyaslardan da kurtulacaklar..