Brave New World

• 3 Yanıt
  • 982 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Tüylü Yılan

• 210
  • Total War Türkiye
Brave New World
« : 31 Temmuz 2013, 21:38:52 »
 Civilization 5i geçen sene yükleyip oynamıştım. Iroquis devletiyle günümüz çağına kadar gelmiş sonra sıkılıp bırakmıştım. Ama bu ek paket oyunu tekrar yüklememe ve gece gündüz başından kalkmamama sebep oldu. Muazzam bir ek paketi olmuş. Oyunun hemen hemen bütün eksik yönlerini derleyip toparlayıp ortaya harika bir iş çıkarmışlar. Birçok yeni medeniyet eklenmiş, din oyunda büyük önem kazanmış, ideolojiler ayrıntılı hale gelmiş, casusluk eklenmiş ve devletler arası kongre toplanmaları yapılmış. Eksiksiz bir strateji oyunu olmuş neredeyse. Liderlere de kişilik kazandırılmış. Örneğin Venedik veya Hollanda gibi ülkeler ticareti ön plana koyup koloni imparatorluğu kurma yoluna giderken, Hunlar aşırı agresif, askeri güç hat safhada ve hemen hemen her tur birileriyle savaşıyor. Gerçekçilik açısından çok iyi olmuş.

Şimdi Babil devletiyle oynuyorum ve 1900lere kadar geldim. Hedefim kültür zaferi. Habire şehir kurup, savaşıp genişlemek yerine medeniyetin en üst sınırlarını zorlayıp tüm dünyayı etki altına almak daha cazip geliyor. 5 şehrim vardı bir tane şehir de savaşarak fethettim. Danimarka en amansız düşmanım ama adamlar inanılmaz hızlı ordu basıyor ve kolay kolay şehirlerini ele geçiremiyorsunuz. Muazzam savunma yapıyorlar. Hem karadan hem denizden kuşatmama rağmen elle tutulur bir üstünlük sağlayamadım. Oyunu gerçekten tavsiye ederim oyunu oynamış olan arkadaşlar da yorumlarını esirgemesin. :)

*

Çevrimdışı sezar5

• 234
Ynt: Brave New World
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2013, 04:53:24 »
Öncelikle başarılar dilerim çünkü kültürel victory en or olanıdır.Fazla şehir alma.Zaten yazmışsın öyle yaptığının.Onun yerine bir sürü puppet şehir yap kendine.puppet(kukla) şehirler sana altın ve science puanı sağlarlarken kültür puan kazanımına herhangi bir negatif etkisi olmuyor.

Ayrıca şu devletleri seçmen kültürel victory için daha avantajlı,
    Siamese
    Siam
    Egypt
    France

Kültürel puan veren wonderları bir an önce inşa et.

Sosyal politika olarak ta şunları tavsiye ederim.
Liberty
Piety
Freedom
Commerce
Patronage

Özellikle freedom ideolojisinde Constitution ve Free Speech mutlak açman gerekenlerden.
Libery'de ise Representation ve Republic sana kültürel ve üretim olarak bonus verir.Piety'de ise  Mandate of Heaven (mutluluğun 50%'den fazlası kültür puanına eklenir),Free Religion (iki tane politika verir.) muhakkak açılması gerekenlerden.Patronage2in lafını bile etmiyorum full açılacak zaten.

Şu binaları ise her şehrine yapmaya çalış.

Monuments
    Temples
    Opera Houses
    Museums
    Broadcast Towers

İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

Bu hikaye efsane olacak benden söylemesi. Çok müthiş yazıyorsun. Hikayeyi takip etmeyenler utansın :DD

*

Çevrimdışı Tüylü Yılan

• 210
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2013, 17:29:10 »
Teşekkürler yorumların için. Forumda çok ilgi görmemiş ama gerçekten strateji seven herkesin oynaması gereken bir oyun.

*

Çevrimdışı silverlight7

• 67
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2013, 15:08:16 »
Oynuyorum ben de gerçekten çok iyi olmuş son paket.