Empire Total War | Oyundan Atma Sorunu ve Çözümleri

• 10 Yanıt
  • 18679 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

EMPİRE TOTAL WAR | OYUNDAN ATMA SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Empire Total War oynarken neden aniden hata verip oyundan atıldığınızı merak ediyorsanız bu konu size yardımcı olabilir. Empire Total War'da oyundan aniden atılınca genelde 2 tür hata ile karşılaşırız. "Run Time Error" ve "Appcrash" Şimdi bunları nasıl çözümleyebileceğinizi anlatacağım.

1. "RUN TİME ERROR" (Çalışma Zamanı Hatası)

Çalışma zamanı hatası, bir programın düzgün çalışmasını engelleyen bir yazılım veya donanım sorunudur. Çalışma zamanı hataları, çalışmakta olduğunuz dosyadaki bilgileri kaybetmenize, dosyayla çalışmanızı engelleyen hataların oluşmasına (dosyanın bozulmasına) veya bir özelliği kullanmanızın engellenmesine yol açabilir. Durdurma hatalarından farklı olarak çalışma zamanı hataları, genellikle Windows?un ya da programın çalışmasını durdurmaz.

Çalışma zamanı hataları, uyumlu olmayan iki yazılım programı çalıştırıyorsanız, bilgisayarınızda bellek sorunları varsa veya bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılımlar bulaştıysa ortaya çıkabilir.

Runtime Hatası Nasıl Düzeltilir?
Runtime hatasının çözümünün oluşma nedenine göre değişik yolları olabilir. Aşağıdaki 5 maddeye dikkat ettiğiniz taktirde bu tür hatalardan korunabilirsiniz.

1) Öncelikle sahip olduğunuz Windows? u sürekli güncel tutun. Son çıkan güncellemeleri yükleyin.

2) Ekran kartı sürücülerinizi güncel tutun.

*Ekran kartınızın güncel olup olmadığını öğrenmek için:
Spoiler
[close]

3) Çalıştırmaya çalıştığınız ve kullandığınız programın en son sürümlerini kullanığınızdan emin olun.

4) "Microsoft Visual C++ 2005" in yeniden yüklenmesi de sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Bunun için Microsoft Visual C++ 2005'i silip buradan tekrar yükleyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

5) Microsoft .NET Framework Sürüm 2.0 yi kurun. Buradan ulaşabilirsiniz.

2. "APPCRASH" HATASI

Appcrash hataları genellikle bozulmuş belleklerdeki döngünün tam olarak yapılamadığından programlar açıldığında verilerin belleklerde kilitlenmesine neden olduğundan kaynaklanır ancak yazılımsalda olabiliyor bu sorun. Şimdi vereceğim çözüm %100 etkili değil fakat yine de yardımcı olacağını düşünüyorum.

Appcrash Hatası Nasıl Düzeltilir?
1) Bilgisayarıma sağ tıklayın; Özellikleri açın.

2) "Denetim Masasına Giriş" bölümünden "Gelişmiş Sistem Ayarlarını" seçin.

3)  Açılan pencereden "Gelişmiş" butonuna daha sonra da "Performans" grubunda ki "Ayarlar"ı seçin.

4) Açılan pencereden "Veri Yürütme Engellemesi" bölümünden "Ekle" Butonu ile Appcrash hatasını veren oyunun veya programın Exe'sini seçerek buraya ekleyin ve "Uygula" deyin.

5) Bu işlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Kaynak:
Spoiler
[close]
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2014, 01:01:48 Gönderen: -Skywalker- »

*

Çevrimdışı MedievalMusti99

• **
  • 3293
  • Eskiler eskiden güzeldi.
Ynt: Empire Total War | Oyundan Atma Sorunu ve Çözümleri
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2014, 15:39:28 »
Eline sağlık genç.

« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2014, 15:12:57 »
 Orijinali yükleyip ABD senaryosu açtım her yer mavi oldu iki kere masaüstüne çıktı sonra tekrar gelip PC mavi ekran verdi.
MÜSTAHAK ULAN SİZE

« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2014, 15:48:37 »
Sistemin yetmiyordur.

*

Çevrimdışı omer56

• *
  • 4062
« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2014, 15:56:44 »
SkyWalker sen bu modluğu sonuna kadar hak ediyosun

« Yanıtla #5 : 13 Mayıs 2014, 16:43:46 »
Sistemin yetmiyordur.
korsana yetiyor orijinale yetmiyor. ilginç.
MÜSTAHAK ULAN SİZE

« Yanıtla #6 : 13 Mayıs 2014, 19:04:32 »
korsana yetiyor orijinale yetmiyor. ilginç.
Aldığın yere ver kapıt kapıt de.

« Yanıtla #7 : 13 Mayıs 2014, 19:05:42 »
Aldığın yere ver kapıt kapıt de.
Neyse son sürüm driver yükledim sorun çözüldü, kapıt ne anlamadım.
MÜSTAHAK ULAN SİZE

« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2015, 21:35:45 »
beyler herkese merhaba ben etw de osmanlı devletiyle 65 tur oynadım gayet başarılı bir oyun çıkardım her şey yolunda gidiyor ama 65. turdan diğer tura geçerken oyun donup kalıyor bu konu hakkında bir bilgisi olan varsa acil yardım etsin lütfen şimdiden teşekkürler...

*

Çevrimdışı Greenwold

• **
  • 9
  • Tarih değil, hatalar tekerrür ediyor!
« Yanıtla #9 : 29 Mart 2015, 11:33:49 »
Yararlı konu teşekkürler
Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde, son balık avlandığında beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak...