Total War Attila Özellikler - Yenilikler

• 47 Yanıt
  • 21596 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• ?Reis-ül Küttab?
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
Total War Attila Özellikler - Yenilikler
« : 27 Ekim 2014, 13:43:57 »

Bu konu altında Total War Attila ile ilgili ortaya çıkan resmi özellikler ve yenilikler paylaşılacaktır.

Güncellendi: (04.10.2014)

Genel:
* Yeni konuşma sesleri ve müzikler

Aile ağacı:
* Artık ailenizin tüm silsilesini görebileceksiniz, sadece son üç kuşağı değil.
* Yeni politik entrika ve skandallar eklendi.
* Piçler/Evlatlıklar
* Devlet adamlarının: mallarına el koyma, evlendirme-boşama, himayen altına alma, varis ilan etme, saygınlıklarını artırıp-azaltma, sadakatlerini satın alma özellikleri.
* Ailenizin nüfuzu ve karakterlerinizin yetenekleri hem savaş hem sefer haritasında iyi ve kötü olarak sizi etkileyecek.

Sefer Haritası:
* Terkedilmiş boş yerleşim yerlerini kolonize etmek için bir orduya ihtiyacınız olacak, ancak bu yerleşimi canlandırmak için ordunuzdan bazı birimleri kaybedeceksiniz. Ordunuz ne kadar büyükse kolonize etme masrafı o kadar az olacak.
* Sefer haritasında dininizi yaymak için rahipler tekrar iş başında olacak.
* Kültür ve din üzerinde daha fazla etkiye sahip olacaksınız, mesela eğer Batı Roma'yı seçerseniz antik geleneklere ve inançlara tekrar geri dönebilirsiniz.
* Kampanya son 70 yıla gidecek, başlangıçta Attila henüz doğmamış olacak ancak Hun kavimleri en baştan itibaren oyunda olacak.
* Hunlar senaryo ile güçlü hale getirilmeyecek ama bunun yerine CA batıya doğru gitmelerine vesile olacak şeyler ekleyecek oyuna. Tarih yine sizler tarafından yazılacak.
* Küçük devletlerin diğer devletlere karşı tutumunu büyük oranda devlet liderlerinin görüşü belirleyecek. Mesela Franklarla dostsunuz ve onların devlet lideri öldü yerine varisi geçti. Eğer yeni liderin size karşı tutumu düşmancaysa bu devlet size karşı daha agresif bir tavır takınacak.
* Ordular yine deniz üzerinde yol alabilecek ancak artık daha fazla olumsuzlukla karşılaşacaklar.
* Sefer haritası, Roma II'nin haritasından daha büyük olacak ancak daha fazla step olması için daha çok kuzeydoğuya doğru genişlemiş halde.
* Hastalıklar sadece sefer haritası üzerinde etki edecek savaşlara yansımayacak.

Savaş Haritası:
* Siviller kontrol edilebilir olmayacak ancak savaşmaya ya da kaçmaya random olarak kendileri karar verecekler. Siviller savaş haritasında günlük işlerini yapmaya devam edecekler (çiftçilik vs.) ondan sonra ne yapacaklarına karar verecekler. Eğer kaçmaya karar verirlerse binaların içine girip saklanacaklar ancak bina yanmaya başlarsa ya da yıkılacak gibi olursa dışarı kaçacaklar.
* Deniz savaşları çarpışma yerine daha çok bordalama ve menzilli birimler savaşı şeklinde olacak. Bu periyodun tarzına göre yani.
* Ateş savaşlarda daha gözle görülür olacak. Binalar, ağaçlar, çevrenizdeki her şey yakılabilir olacak.

Güncellendi: (22.10.2014)

Sefer Haritası:
* Oyundaki tüm dinler kendine özel avantajlara ve dezavantajlara sahip olacak. 9 farklı din olacak.
* Bina araştırmacısı ekranı olacak. Bina geliştirme ağacını görebileceğiz yani.
* Hastalıklar bölgeden bölgeye ticaretle, ordularla ve daha fazlasıyla yayılabilecek. Ayrıca o devletle diplomatik olumsuzluklara yol açacak.
* İstanbul (Constantinople) benzersiz ve büyük bir şehir olacak. Çok büyük.
* Oyunda küçük yerleşimler de şehir surlarına sahip olabilecek.
* Total War Attila'da da iç savaşlar olacak ancak Rome II'de olduğundan farklı bir mekanikle ortaya çıkacaklar.
* Daha fazla aile skandalı, olaylar ve daha fazlası.
* Sefer haritasında kültürel bazlı müzikler olacak.
* Yeni ordu konumlandırmaları olacak. Ayrıca cebri yürüyüş durumundaki ordu saldırdığında yorgun olarak savaşacak.

Karakterler:
* Bir bölgeye atanmış bir vali kendi tebliğine ve bonuslarına sahip olacak ayrıca şehri saldırı altındayken savaş haritasında görülebilecek.
* Diğer ülkelerden karakterlerle evlilik yapıp kendi aile ağacınıza katabileceksiniz.
* Farklı karakterler diplomasiye farklılık getirebilecekler. Böylece oyunda daha dinamik bir diplomasi olacak.

Ajanlar:
* Ajanınız level atladıkça yeni ajan aksiyonları ortaya çıkacak.
* Ajan aksiyonları sonuçları 2D olarak gösterilecek.

Attila:
* Attila sürekli diğer devletlere saldıracak. Buna engel olunamayacak!
* Attila yaralanadabilecek, öldürüledebilecek.

Devletler ve Birimler:
* Saksonlar ve Sasaniler oynanabilir olacak. Daha fazla oynanabilir devlet zamanla açıklanacak.
* Daha fazla kendine has özellikli gemi olacak. Bordalama, menzilli saldırı ve bindirme.
* Oyunda hem erkek ve hem kadın savaşçılar olacak.
* Birkaç Ölümsüz (Immortal) ve Katafrakt birimleri oyunda olacak.

Yeni resmi bilgiler açığa çıktıkça bu konu altında paylaşılacaktır.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2014, 18:15:47 Gönderen: Çağrı Beg »
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı NucLeaR-TR

• 1813
  • Time is the best teacher but it kills all students
Ynt: Total War Attila Özellikler - Yenilikler
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2014, 18:32:54 »
Konu yukarı çıksın görmeyenler görsün tebessum*

Eline sağlık güzel çeviri olmuş tbr*

*

Çevrimdışı Altheir33

• 295
  • Sevginin olmadığı yerde, sadece zulüm vardır.
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2014, 18:38:30 »
Eksik özellikleri ca ekliyor gibi duruyor. İyiymiş.

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • **
  • 11256
« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2014, 21:00:43 »
Helal !

« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2014, 21:20:41 »
entrika nedir ya,savaş,ticaret,diplomasi yeter,taht oyunları sanki  dov*

« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2014, 23:08:02 »
* İstanbul (Costantinople) benzersiz ve büyük bir şehir olacak. Çok büyük.
sırf bu kısım için bu oyun alınır  gll*

« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2014, 09:20:55 »
Ben buna benzer haberleri Empire ve Roma 2 çıkmadan önce de okumuştum. Bana göre büyük ihtimalle olmayan özellikleri olacakmış gibi yazarak oyuncuları gaza getirmeye çalışıyorlar. Bence Ca'nın şu olacak bu olacak şeklindeki haberleri yerine elimize gelen oyuna bakmak lazım. Elimizdeki oyun iyi ise iyidir kötü ise kötüdür.
Roma bir günde kurulmadı.
Fransız Atasözü

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• ?Reis-ül Küttab?
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2014, 15:07:30 »
Ben gerekli dersi aldıklarına inanıyorum bu oyunla baya beğeni toplayacaklarını ve Medieval 3'te yine pre-order ile parayı vuracaklarına inanıyorum tebessum*
Ayrıca olmayan özellikleri olacakmış gibi ne demek? Bahsettikleri her şey oyunda olacak ama tabi oyuncuların istediği gibi mi olur bilemiyorum tabi...
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı Flavius PetrusJustinianos

• 16
  • Sapientia est potentia
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2014, 20:18:52 »
Yine her şeyi DLC ile yapmasalar çok güzel olucak. :)

Si Vis Paces Pare Bellum

Spoiler
[close]

« Yanıtla #9 : 29 Ekim 2014, 17:30:09 »
Konstantinopolisin diğer şehirlerden farklı ve büyük olması ve Attilanın sürekli saldırması süper iki özellik.
gnothi seauton