Kasabaların zenginliğini arttırmak

• 20 Yanıt
  • 1864 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasabaların zenginliğini arttırmak
« : 31 Ocak 2017, 12:15:52 »
Arkadaşlar kasabaların seviyesinin bazı bölgelerde artarken bazı bölgelerde az artması yada hic artmamasının nedenini gercekten bilen bir kişi var mı?
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2017, 12:44:14 Gönderen: Laedri »

Ynt: Kasabaların zenginliğini arttırmak
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2017, 15:05:40 »
Liman, komşu şehir sayısı, komşu şehirlerin önemi, maden ve yerel hammeddeler..
Ayrıca Empire'da biliyorsun her şehir mega şehir olamıyor ve mega şehirlere daha fazla bina da inşa edilebiliyor..
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2017, 15:06:59 Gönderen: mehmetozan »

« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2017, 16:32:25 »
Binanın türüne göre teknoloji gerekiyor. Yoksa ilk seviyede kalır.

« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2017, 19:55:52 »
Ben direkt konu adına göre yorum yapmışım..
Oyunun düzeni o bazı şehirler "major", bazı şehirler "minor" şehirlerdir eğer bunu soruyorsan..
Onları oyun içinde değiştiremezsin öyle kodlanmışlardır. Major şehirler doğal olarak daha fazla bina inşa edilebilir durumda..

« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2017, 22:55:40 »
benim bahsettiğim bu değildi,Rusya,polonya gibi ulkelerin bolgelerindeki kasabaların tümü wealty olabiliyorken Osmanlının Anadolu  bölgesi veya Mısır bölgesindeki hiçbir kasabanın seviye atlamamasının nedeni asıl merak ettiğim...Forumda dolaşıyorum bayadır tatmin edici bir cevap bulamadım.şöyle bir teori var:liman seviyesi dusuk olan bölgelerdeki kasabaların gelişmediği yonunde,bana göre bu teori yanlış

« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2017, 18:37:19 »
Anladığım kadarıyla Mısır da Anadolu da yeni yerleşim yerlerinin açılmasını soruyorsun.Mısırda 4200 altını gördüm orta zorlukta 20 tur içinde.
Mısırdan vergi alma.Suriyede başka bölge çıkmıyordu vergi al ordan.
İşin daha açık şekli geliri 1000 altından az olan yerlerden vergi alma.O bölgelerin zenginleşmesini seyret.Tabi sanayi binaları yapacaksın.Savaşa girmedigin zamana kadar vergi alma dediğim yerlerden ticaretle idare et.1730 da Almanya gibi sanayin olur

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2552
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2017, 19:36:26 »
Vergiyle alakalı.Yani vergiyi dayarsan Anadolu'ya ve Mısır'a işçi ve zengin kesim(burjuvası olsun aristokratı olsun) vergi altında kalır ve ekonomik atılım yapamaz.Eğer daha hızlı oluşmalarını istersen vergi alma.

« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2017, 15:13:38 »
Armenia bölgesinde town wealth 1000 i geçince kasabalar wealty seviyesine yukseliyor bu doğru.balkan bölgeleri içinde bu geçerli fakat bagdat bölgesinde 1000i geçince ilk iki kasaba growing seviyesinde kalıyo diğer kasabalarıda poor seviyesinden yukarı çıkamıyor.Anadolu en fazla town wealthi yukselttiğim şehir olmasına ragmen kasabalarının hiçbirisi seviye atlamadı.aynen mısırda da durum böyle.istanbul bölgesinde en fazla prosperous seviyesine kadar çıkabildim. Acaba benim oyunumda bi sorun mu var sizde de boyle mi oluyo yoksa normal gelişiyo mu?bu arada oyunum orjinal 2016 da D&R den almiştim.Gerçekten çok can sıkıcı bir olay bu!Rusya,polonya,persia... gibi ülkeler deli gibi para kazanırken Osmanlı neden böyle?!

« Yanıtla #8 : 03 Şubat 2017, 15:17:40 »
Kardeşim bide bu videoda İngiltereye iyi dayamışsın.Ben 1 yıldır oynuyorum bir teknoloji almak için 5000 den aşağı istemiyolar.bölge istiyosun en az 10000
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2017, 15:20:51 Gönderen: Laedri »

« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2017, 15:28:59 »
Köyler şehir olsun istiyorsan tarım binalarıni geliştir. Alt tabakanın vergisini düşük tut. Geçici olarak bazı limanları balıkçı limanına dönüştürebilirsin. Wealthy artıran teknoloji yanı sıra tarım teknolojisi de geliştir. Nüfusun hızlı bir şekilde artar.