Kasabaların zenginliğini arttırmak

• 20 Yanıt
  • 1893 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Kasabaların zenginliğini arttırmak
« Yanıtla #10 : 11 Şubat 2017, 16:52:59 »
Beni yanlış anlıyorsunuz galiba.Ben gelirler sayfasında yazan town wealth den bahsetmiyorum.kasabanın veriminden bahsediyorum.şehirin town wealthi 10.000 olsada kasaba very poor seviyesinde bunun nedeni ne ? uzgun*köyler açıldıktan sonra kurdugun dokumacı tezgahı very poor da 300 gelir getiriyo eğer wealty olsaydı 600 getirecekti sizcede bu uçurum tartişmak için onemli değilmi?
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2017, 16:55:47 Gönderen: Laedri »

« Yanıtla #11 : 11 Şubat 2017, 18:24:38 »
O bölgenin verimliliğine göre değişir. Very poor verimsiz olduğunu gösterir. Bunlar sabittir. Değişmez.

« Yanıtla #12 : 12 Şubat 2017, 14:45:06 »
O zaman ermeni bölgesinin neden iki kasabası da wealty oluyo o zmn yada balkan kasabaları neden wealty oluyo

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12574
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #13 : 12 Şubat 2017, 16:19:46 »
Teknoloji ağacında konuyla alakalı teknolojileri geliştireceksin.
Vergileri abartmayacaksın. (buna bağlı olarak nüfus artacak)
Divanına düzgün adamlar atayacaksın.
Alakalı binalar yapacaksın.
Sınıflar arasındaki dengeler de söz konusu.

Birçok nedeni var. Yani tek bir dinamiğe bağlı değil.

Bir de bazı detaylar arkada dönüyor, kader sistemi var ne bilmiyorum. Bu ekranlara çok takılmadım, taktik maktik yok bam bam bam :D

Limanlar da önemli. Limana sahip şehirlerine odaklanman lazım. Bu tür eyaletler diğerlerine yansıyor. Yine arkada dönen kodlarla alakalı olsa gerek.

Limansız şehirlerin de zenginlik oranı artıyor. Tebrik ederim oyunun en kanser hususunu tespit etmişsin :D özetleyecek olursak gerçekten karışık bir mevzu ve tam izahatı yok. Birçok dinamik ve kod üzere değişimler söz konusu.

Peki bu liman mevzusu nasıl aşılır. Yani yoksul limanlar sebebiyle eyalet ve çevre eyaletler de yoksulluğunu koruyor, nasıl değişir? Üste yazdığım maddeleri izleyeceksin. Eğer gerçektn zorda değilsen vergileri en düşük seviyeye çekmeni öneriyorum.

« Yanıtla #14 : 12 Şubat 2017, 17:05:33 »
Aynı bina bir bölgede 300, başka bölgede 375, başka bir bölgede ise 400 getirebiliyor. Bölgenin verimliliğine göre otomatik ayarlanmış bunlar.

« Yanıtla #15 : 13 Şubat 2017, 19:46:27 »
Bunu cozmeyle uğrasma oynamana bak diyosun yani  tebessum* tamam bende oyle yapayim bari uzgun*

« Yanıtla #16 : 13 Şubat 2017, 19:57:39 »
  Halife merak ettigim bisey var.Osmanliyla oynarken balkanlardaki butun kuvvetleri  toparlayip mora yarimadasini aliyorum moradaki kasaba very poor seviyesinde oluyor baslangicta,sehri aldiktan sonra vergi alimini durdurup kasaba da bir cami insa ediyorum.sehirdeki isyanlar 0 a 0 olunca alt sinifla ust sinifin vergisini orta seviyede tutup vergi aliyorum 1706 lara gelindiginde kasabam wealty oluyo.sizde buna benzer bisey yasadinizmi? Acaba benim oyunumda mi bir sorun var

*

Çevrimdışı Delibalta

• *
  • 307
  • Kurbağanın vakvakası duru suya ne zarar?
« Yanıtla #17 : 17 Şubat 2017, 02:31:48 »
sorun değil,o tanımlar kasaba halkının ekonomik gücünü izah ediyor.Oyunda basit bir denge var,vergi almazsan halk zenginleşir.Vergi almazsanız halkın zenginleşmesi neticesinde o kasabanın ekonomik tanımının fakirden zengine yada çok fakirden fakire dönüştüğünü görebilirsiniz.Tabi burda tek unsur bu değil,Halifenin dediği gibi arka planda başka dengeler var mesela Attiladaki verimlilik olayı gibi belli bölgeler hali hazırda zengin yada zenginleşmeye açık iken, bazı bölgeleri ne kadar uğraşsanız zenginleştiremiyorsunuz.Bu yüzden durmak yok fethe devam sekil*
« Son Düzenleme: 08 Mart 2017, 04:31:42 Gönderen: Delibalta »
Ne kadar çok olsa da ördek-ü kaz,
Yetermiş ona bir şâhin-i baz.

« Yanıtla #18 : 18 Şubat 2017, 20:51:42 »
Haklı olabilirsin deli balta  tebessum*

« Yanıtla #19 : 08 Mayıs 2017, 14:52:45 »
osmanlı'nın 12 veya 13 eyaleti var başta. bunların hepsi avrupa kadar verimli olsa over power dediğimiz aşırı güçlü olur. dengeyi sağlamak için eyaletlerin verimi düşürülmüş. osmanlının ordusunun başta zayıf olmasının da nedeni bu bence. bu kadar geniş toprakları olan devlet, bir de verimli topraklar olsa. ordusunun da çok iyi olması lazım. ee nasıl çöküşte bu devlet :D