Valisiz Eyaletler

• 4 Yanıt
  • 1076 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Valisiz Eyaletler
« : 11 Şubat 2017, 16:51:24 »
Merhaba şöyle bir sorum olacak: Şimdi benim imperium'um en fazla 5 tane vali atayabilmemi sağlıyor ancak ben daha fazla toprak ele geçirmek istiyorum. Yani bir bölgeye saldırıp o eyaleti alırsam oraya vali atayamadığımdan dolayı çok sorun olur mu ? yani vali atamasam çok sorun olur mu ?

Ynt: Valisiz Eyaletler
« Yanıtla #1 : 11 Şubat 2017, 18:59:27 »
Biraz geniş uçlu bi soru.
Oynadığın devlete göre değişiyor, Sasaniilerle falan oynuyorsan öyle çok büyük bi sıkıntı olmaz. Vikingler veya herhangi bir Arap kabilesi(örn aksum, himyar)  ile oynuyorsan genişlerken tabiki zorlanacaksın.
Ki bu noktaya geldiğinde imperium un ve vali kapasiten artmış olacak. Valileri burda dini puanı arttırmada kullanırım genelde. Diğer başka teblileri aktif edersen din kaynaklı isyanlar çıkabilir
Ama genel bi felaket yaşamazsın. Çok çok iki üç şehir kaybedersin
Sözüm ona çok korkmana gerek yok, korkacaksan iç savaştan kork:)

Lafı biraz dolandırdım yaw sanki :)
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2017, 19:04:14 Gönderen: Ahmet5555 »
The time is running out...

*

Çevrimdışı Delibalta

• *
  • 307
  • Kurbağanın vakvakası duru suya ne zarar?
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2017, 01:52:08 »
Oyunun saçma kısıtlamalarından biri vali atama olayı.Koca imparatorluksun birçok eyaletin var ama vali atayacak adam bulamıyorsun!!!

Soruna gelince,eyalete vali atamak zorunluluğun yok,ancak oyunda genişlemeye karşılık bazı negatif sonuçlar gelişiyor.Bunlar gelirini düşüren "yozlaşma" yeni aldığın ve senin dininden olmayan bir yer ise "dini huzursuzluk" yine yeni aldığın ve imarını tamamlamadığın şehirlerde vergi yüküne bağlı olarak memnuniyetsizlik vs. gibi negatif etkiler çıkar. Valiler ise bu olumsuz sonuçları nötralize edecek özellikleri bulunur,en çok problem yaşadığın eyaletleri belirleyip o eyaletlere vali atamanı tavsiye ederim.Eğer böyle problemler yaşamıyorsan geliri çok olan eyaletlere vergi gelirini arttırıcı özelliği olan valileri atamanı tavsiye ederim.

yahut hiç biriyle uğraşmaz steam atölyeden "limitsiz vali" modunu indirir ve istediğin kadar vali atayabilirsin sekil*
Ne kadar çok olsa da ördek-ü kaz,
Yetermiş ona bir şâhin-i baz.

« Yanıtla #3 : 26 Şubat 2017, 02:52:29 »
Oyunun saçma kısıtlamalarından biri vali atama olayı.Koca imparatorluksun birçok eyaletin var ama vali atayacak adam bulamıyorsun!!!

Soruna gelince,eyalete vali atamak zorunluluğun yok,ancak oyunda genişlemeye karşılık bazı negatif sonuçlar gelişiyor.Bunlar gelirini düşüren "yozlaşma" yeni aldığın ve senin dininden olmayan bir yer ise "dini huzursuzluk" yine yeni aldığın ve imarını tamamlamadığın şehirlerde vergi yüküne bağlı olarak memnuniyetsizlik vs. gibi negatif etkiler çıkar. Valiler ise bu olumsuz sonuçları nötralize edecek özellikleri bulunur,en çok problem yaşadığın eyaletleri belirleyip o eyaletlere vali atamanı tavsiye ederim.Eğer böyle problemler yaşamıyorsan geliri çok olan eyaletlere vergi gelirini arttırıcı özelliği olan valileri atamanı tavsiye ederim.

yahut hiç biriyle uğraşmaz steam atölyeden "limitsiz vali" modunu indirir ve istediğin kadar vali atayabilirsin sekil*
Hocam bu limitsiz vali modunu bulamadim.Yardimci olursaniz sevinirim.
Kurşunlarınız var, ancak silahlarınız boşaldığında ölmüş olmamı ümit edin. Şayet ayakta kalırsam silahlarınızı doldurmadan ölmüş olursunuz.!!

*

Çevrimdışı Delibalta

• *
  • 307
  • Kurbağanın vakvakası duru suya ne zarar?
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2017, 04:21:12 »
Hocam bu limitsiz vali modunu bulamadim.Yardimci olursaniz sevinirim.

Steamde oyunun atölyesinde "Sebidee's Unlimited Governors" yazarak arama yapabilirsin.
Ne kadar çok olsa da ördek-ü kaz,
Yetermiş ona bir şâhin-i baz.