Total War Sitesindeki Geri Sayım (Bitti İşte Yeni Oyun)

• 42 Yanıt
  • 6242 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Total War Sitesindeki Geri Sayım (Bitti İşte Yeni Oyun)
« Yanıtla #20 : 05 Nisan 2017, 17:59:25 »
TW yıllarca kendi kitlesini yarattı. kendi alanında en iyi oyun oldu. şimdi de bu başarılarını LOTR'den sonraki en başarılı evrenlerden biri olan Warhammer'a taşıdılar. Warhammer 1981 yılında tasarlanmaya başlanmış bir masa üstü minaytür oyunu. yaklaşık 16 ırk ve her ırkın tamamen kendine özgü olmasıyla oyunculara harika bir sistem vaat eden bir oyun+hobi. Hobi çünkü bine yakın(1000) romanı olan bir oyun. İçinde olmayınca sıradan bir oyun gibi gözükebilir ancak dünyasıyla, hikayesiyle, kitaplarıyla, stratejik derinliğiyle masa üstünde bir benzeri olmayan bir oyundur.

CA belki de tarihinde en doğru işlerden birine imza attı warhammer evrenine girerek. Elbetteki yıllardır yarattığı tarihsel oyunlarla sağlam bir kitle yarattılar ama bu seri ile hayran sayısını ikiye katladılar. Yenilerde sadece warhammer satın almadı, başka CA oyunları da aldı, bu da demek oluyorki daha çok tarih sever var şimdi
Ama ne yazik ki benim ve benim gibi birçok tarihseverlere farkli evreni sevdiremedi biraz cocukca geliyor bu tarz seyler bana ama herkesin dusuncesi farkli tabi
Ayrica bir cok total war oyuncusununda paradox oyunu hearts of iron'a gectigine tanik oldum
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2017, 18:01:19 Gönderen: abbasbaba »

*

Çevrimdışı Pala

• 52
« Yanıtla #21 : 05 Nisan 2017, 20:26:52 »
warhammer 1  almadım korsanını dahi indirip oynamadım.  warhammer 2'yi de almam.  Tarih temalı oyun dışında bu tür fantastik konulu oyunlar saçma. 

*

Çevrimdışı qli_61

• 290
« Yanıtla #22 : 06 Nisan 2017, 00:00:53 »
Arkadaşlar zaten firmanın amacı 2 farklı kitleyi bir etmek değil aynı çatı altından 2 farklı kitleye ayrı hitap edip sahip olmak.Hernekadar sevmeseniz de benim gibi bazı tarih temalı Total War aşıkları opsiyon ve farklılık olarak Warhammerı severek oynuyor firmanın iki oyununu sevenlerde firma için bonus oluyor. Bana sorsanız fantastikmi yoksa tarih temalımı diye tarih temalı derim lakin Warhammer'a ve tüm dlc lerine sahibim ve severek oynuyorum.

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2552
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #23 : 06 Nisan 2017, 20:19:11 »
TW yıllarca kendi kitlesini yarattı. kendi alanında en iyi oyun oldu. şimdi de bu başarılarını LOTR'den sonraki en başarılı evrenlerden biri olan Warhammer'a taşıdılar. Warhammer 1981 yılında tasarlanmaya başlanmış bir masa üstü minaytür oyunu. yaklaşık 16 ırk ve her ırkın tamamen kendine özgü olmasıyla oyunculara harika bir sistem vaat eden bir oyun+hobi. Hobi çünkü bine yakın(1000) romanı olan bir oyun. İçinde olmayınca sıradan bir oyun gibi gözükebilir ancak dünyasıyla, hikayesiyle, kitaplarıyla, stratejik derinliğiyle masa üstünde bir benzeri olmayan bir oyundur.

CA belki de tarihinde en doğru işlerden birine imza attı warhammer evrenine girerek. Elbetteki yıllardır yarattığı tarihsel oyunlarla sağlam bir kitle yarattılar ama bu seri ile hayran sayısını ikiye katladılar. Yenilerde sadece warhammer satın almadı, başka CA oyunları da aldı, bu da demek oluyorki daha çok tarih sever var şimdi

LOTR'dan sonraki en başarılı evren Warhammer evreniymiş.Fantastik evren duymasak inanıcaz.

« Yanıtla #24 : 07 Nisan 2017, 12:35:21 »
Kimseyi inandırmak için yazmadım, inanmamaya devam edebilirisn ama bu gerçeğin kendisini değiştirmiyor ne yazık ki :)

2015'de GW Warhammer Total War evreninin yok olduğunu ama yerine orduların değil ama skirmish tabanlı bir sistem ile bağımsız modellerin masa üzerinde savaştığı bir oyun getirerek Warhammer oyuncularını neredeyse tamamen kaybetti. Yeni oyun olan Age of Sigmar kendi kitlesini yarattı kısa zamanda. O yüzden az çok tarihsel oyun meraklılarını anlıyorum. Lakin benim anlamadığım şey şu; niye CA'nın para kazanmasını ya da kitlesini geliştirmesini olumsuz bir şey olarak algılıyorsunuz? Bu ileride yapacakları tarihsel oyunların da kalitesini arttıracak bir şey sonuçta. ayrıca CA 2 gün önceki yayınında tarihsel bir oyun üzerinde çalıştıklarını da açıkladı.

bence çok gereksiz bir rage içerisindesiniz bu oyuna karşı. mükemmel bir oyun değil ama kesinlikle en iyi CA oyunlarından biri, temasını sevseniz de sevmeseniz de. Total War: Warhammer 2'de CA tüm ırkların kendi hikayesini tamamlanamaya çalışacağını söyledi. Yani oynadığınız oyunda diğer ırklar size karşı savaşmayacak sadece, kendi kumpanya hedeflerini yerine getirmeye çalışacak. Bu şimdiye kadar hiçbir TW oyununda olmayan bir yapay zeka
Warhammer İzmir Oyun Kulübü

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2552
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #25 : 07 Nisan 2017, 17:16:22 »
Yanlış anlamıyorsundur umarım.Bak ben de koyu bir World of Warcraft hayranıyım fakat Star Wars ve Harry Potter'daki Evrenlere kafa tutamayacağını biliyorum.Ha kendi klasmanında hikayesi derindir ve MMORPG olarak gerçekten başarılıdır diğer evrenlere karşı fakat hikayesi bir Lord of the Rings etmez edemez.Aynı şey masa oyunları bakımından Warhammer için geçerli olabilir fakat fanboyluğun lüzumu yok.O kadar çeşitli Evrenler varken LOTR'ın arkasına Warhammer'ı hatta LOTR'ı koymak pek mantıklı değil.Ha LOTR'ı bu Evrenlerin öncüsü olarak görürsün o yüzden birinciye koyarsın.

Bizim reycimiz tarihsel çizgisinden çıkması değil; düş kırıklığıdır.LOTR gibi bir Evren varken neden Warhammer?

*

Çevrimdışı qli_61

• 290
« Yanıtla #26 : 07 Nisan 2017, 19:37:34 »
Bizim reycimiz tarihsel çizgisinden çıkması değil; düş kırıklığıdır.LOTR gibi bir Evren varken neden Warhammer?

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum.Üstelik M2:TW Third Age büyük bir başarı yakalamışken...

« Yanıtla #27 : 09 Nisan 2017, 11:36:14 »
Durmaplay oyunun çıkış tarihini ve fiyatını açıklamış satışa bile koymuş. Bu oyunun çıkmasını istiyordum ama fiyatı çok uçuk dlcleri de hesaba katın nedir bu vay.
warhammer 3e 325-350 lira arasında istiyecekler bu gidişle. Üstelik 11. ayda çıkacak süre de çok uzun. Oyunu seviyorum ama bu fiyatlara değer mi? Soğudum resmen.

« Yanıtla #28 : 09 Nisan 2017, 15:52:37 »
Lotr da telif hakkı almak kolay değil

*

Çevrimdışı ersin96

• Great Emperor
  • **
  • 8270
  • Kış geliyor!
« Yanıtla #29 : 23 Nisan 2017, 03:52:16 »
Yine hüsran derken bundan bahsediyordum..TW hergün gitgide biraz daha ölüyor...Mahvettiniz caanım totalwar'u..Yok canavarlar yok bilmem neler mistisizmden abzürtten kusacağız artık..Orclar elfler gryphonlar bıktık artık..Daha çok bekleriz biz çoluk çocuk takımı seviyor böyle canavarlı işleri..İnşallah zarar ederler de akılları başlarına gelir.

Çoluk çocuk mu seviyor? Ne kadar cahilce bir yorum. Warhammer evreni eski bir evrendir, fan kitlesinin yaş ortalaması da 20'den büyüktür. Anlamadığınız şeye çamur atmak ne kadar da kolay.
Barış Antlaşmaları yeni savaşlara hazırlanmak içindir.