Gemicilikten Pek Anlamıyorum

• 8 Yanıt
  • 732 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gemicilikten Pek Anlamıyorum
« : 18 Haziran 2017, 17:04:52 »
Yeni bir liman oluştuğundan bize üç farklı seçenek sunuluyor. Ancak hangisini inşa etmem gerektiğini bilemiyorum. Sanırım birisi ticaret gemileri üretirken diğeri savaş gemisi vs. üretiyor. Bana hangi limanın hangi gemiyi ürettiğini anlatır mısınız?

Ynt: Gemicilikten Pek Anlamıyorum
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2017, 18:26:15 »
O limana sağ tıklarsan hangi gemilerin üretilmesini sağladığını görebilirsin..
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2017, 20:16:10 Gönderen: mehmetozan »

« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2017, 18:41:12 »
Trade port ticaret gemisi. Dock savaş gemisi. Diğeri balıkçı limanı

« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2017, 13:30:58 »
Konuyu açalı biraz zaman geçmiş ancak yeniden hortlatma gereği duydum.  ehue* Cidden oyunda gemicilikten hiç anlamıyorum. Misal yeni bir liman oluştuğu vakit bize üç seçenek sunuyor. Hangisi ne işe yarıyor hiç bilmiyorum. Bu konuda işime yarayacak bir rehber vs. var mı acaba forumda?

« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2017, 15:24:23 »
Nüfus artsın diyorsan fish yazanı yap. Ticaret istiyorsan trade port. Bir veya iki tane de dock yap savaş gemisi için. Trade sahipleri Amerika Afrika kıyılarında çapa olan yerlere götür. İyi gelir getirir.

*

Çevrimdışı Caner97

• 1300
  • Tek başına bıraktılar kralı oyunu kaybedecek olanı
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2017, 19:39:14 »

Resimler sırasıyla Trading Port, Shipyard ve Local Fishery ilkini yaparsan gelirini arttırır ve bazı gemi türlerini inşa etmeni sağlar yanlış hatırlamıyorsam Trade Ship buradan üretiliyor ve en kıymetli gemi türlerinden biri ikincisi askeri gemiler yapmanı sağlar bu gemilerin inşaatı bir kaç tur sürdüğü için bu limandan bir kaç tane yapmanda fayda var sonuncusu gıda üretiyor ve bir miktar gelir getiriyor aynı zamanda bazı küçük ölçekli gemilerde inşa edebilirsin.

Benim yukarıda verdiğim resimler Avrupa türü binaların resimleri  ama denizciliği öğrenmek için Osmanlıyla oynaman daha iyi olur çünkü liman sayısı fazla olduğu için çok sayıda liman yapıp hanginin ne kadar önemli olduğunu daha rahat anlarsın. Bana göre sıralama Ticaret>Askeri>Balıkçı şeklinde olmalı. tbr*

« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2017, 22:18:35 »
Şimdi anladığım kadarıyla ilki gelirimizi arttırıyor. İkincisi savaş gemileri üretmemizi sağlıyor. Üçüncüsü ise gıda sağlıyor. İkincisinin olayını anladım. İlki ile sonuncuyu biraz daha açar mısınız rica etsem?

*

Çevrimdışı Caner97

• 1300
  • Tek başına bıraktılar kralı oyunu kaybedecek olanı
« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2017, 22:37:06 »
İlki Ticaret limanı her tur belli bir gelir sağlıyor ve limanı geliştirdikçe gelirin dahada artıyor aynı zamanda Ticaret gemisi üretebiliyorsun bu limandan.

Balıkçı limanının olayını tam olarak bilmiyorum sanırım popülasyonun mutluluğunu arttırıyor veya başka bir şeyde olabilir.

« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2017, 23:36:03 »
Balıkçı limanı nüfus artış hızını yükseltiyor.