MODLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME

• 4 Yanıt
  • 278 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı qli_61

• 290
MODLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME
« : 15 Ağustos 2017, 16:02:54 »
Arkadaşlar aranızda benim gibi Warhammer evreni müsaitken neden ASOIAF, LOTR,NARNIA vb. evrenler ile alakalı mod çıkmıyor diye düşünenleriniz olabilir. Hazır ben bilinçlenmişken sizede konu hakkında bilgi vermek istedim. Öncelikle bildiğiniz üzere Warhammer evreni CA'nın kendi kurduğu bir evren değil. GameWorkshop'a ait bu evren hakkında oyun yapabilmek için doğal olarak firmayla beraber iş tutar duruma geliyorsunuz, anlayacağınız GameWorkshop'un da hernekadar oyunu CA yapıyor gibi görünsede işin içinde büyük bir payı oluyor, bu durumda GameWorkshop'u oyun hakkında söz sahibi durumuna getiriyor. Ve firma kendi evreninde bir bozukluğu ve değişimi istemeyeceği için doğal olarak büyük çaplı ( temada değişiklik yaratacak) modları yapmamıza müsaade etmiyor. Hatta birde üstüne eğer mod yapılır ve yayınlanırsa bizleri oyunu modlar'ın her türlüsüne kapatmakla tehdit ediyorlar. Anlayacağınız durum bu, bir yandan evrenlerini korudukları için kendilerine hak veriyorum bir yandan bizlere fırsat vermedikleri için üzülüyorum fakat burda benim asıl merak ettiğim soru şu: Lotr gibi daha büyük bir kitlesi olan bir evren varken (ki bu kitle Medieval Third Age gibi kendi emekleriyle hali hazırda Lotr evrenini Total War'cı kitleye aşılamış durumdalar) neden Warhammer evreni ile ilgili bir oyun yapma kararı aldılar ? Amacım Warhammer evrenini küçümsemek değil yanlış anlaşılma olmasın. Saygılarımla  tebessum*
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2017, 03:32:02 Gönderen: qli_61 »

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12574
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
Ynt: MODLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2017, 20:35:10 »
Aynen öyle, neden Warhammer'a başka evrn modu gelmiyor diyenlere iyi cevap olmuş asılı konu yapayım bunu ben.

+ buradan bir şey daha öğrenmiş oluyoruz, Türkiye'de olmas da dünyada bu oyun tuttu. Yarın birgün Warner Bros. EA Games SEGA ile işbirliği yaparak arzu ettiğimiz türde Total War dinamikleri ile alakalı oyun çıkartabilir.

Belki de kendileri bir rakip oluşturur ne dersiniz  melek*

*

Çevrimdışı qli_61

• 290
« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2017, 03:28:43 »
Aynen öyle, neden Warhammer'a başka evrn modu gelmiyor diyenlere iyi cevap olmuş asılı konu yapayım bunu ben.

+ buradan bir şey daha öğrenmiş oluyoruz, Türkiye'de olmas da dünyada bu oyun tuttu. Yarın birgün Warner Bros. EA Games SEGA ile işbirliği yaparak arzu ettiğimiz türde Total War dinamikleri ile alakalı oyun çıkartabilir.

Belki de kendileri bir rakip oluşturur ne dersiniz  melek*

Katılıyorum Talha abi, tarih temasından uzaklaşmadığı sürece bende destekliyorum fantastik temada Total War oyunlarını. Objektif bakınca meydan savaş içeren fantastik evrenler için Total War'dan iyisi yok, CA bir yerde bunu kanıtlamış oldu.Umarım dediğin gibi talep artar, ailemiz de büyür CA da büyür. Daha fazla kardeş, daha güzel/çok tarihi ve fantastik savaş  ehi*
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2017, 03:32:56 Gönderen: qli_61 »

« Yanıtla #3 : 21 Ağustos 2017, 22:01:20 »
Kusura bakmayın da GamesWorkshopu hiç sevmedim ben. dov* dov* dov*
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2017, 22:58:17 Gönderen: mehmetozan »
Ordan sağa dön, kime sorsan gösterir.

*

Çevrimdışı qli_61

• 290
« Yanıtla #4 : 22 Ağustos 2017, 02:05:18 »
Kusura bakmayın da GamesWorkshopu hiç sevmedim ben. dov* dov* dov*

Haksız sayılmassın zaten sevmemekle ama zirveye giden bir basamak olarak görmeliyiz GameWorkshop'u. Uçan birimlerin, kahraman odaklı savaşların oluşturulmasında bir ön ayaktı, Warhammer ve Gameworkshop'u değil Total War'ın geleceğini düşündüğünde iyi yanları olduğu göreceksin   tebessum*