Neden Kaos?

• 6 Yanıt
  • 383 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Neden Kaos?
« : 27 Ağustos 2017, 15:23:28 »
Hepinize merhabalar.Bu konuda oyunu oynamaya başladığımdan beri aklıma takılan bir kaç şeyi yazacak fikirlerinizi rica edeceğim.Öncelikle oyunda Kaos denilen ırkın her oyun 60-70 Turları arasında gelip tepemize binmesi o kadar sinirime dokunuyor ki oyunundan bu yüzden soğudum.M2Tw'da ki Moğollar ya da Rome'da ki Romalıların gelmesi gibi değil.Moğollordan kaçmak için Fransa İngiltere vs. gibi ülkelerle oynayabiliyor Moğollarla mücadele içinse Türkleri ve Mısır'ı tercih edbiliyorduk.Rtw'de ise Romalılar olup sakin sakin genişleyebiliyor ya da Romalılara hazırlanabiliyorduk.Bu durum benim sinirlerimi bozuyor.İyi günler.
Ordan sağa dön, kime sorsan gösterir.

*

Çevrimdışı qli_61

• 290
Ynt: Neden Kaos?
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2017, 17:31:26 »
Öncelikle oyunu hangi zorlukta oynadığına görede değişir ama ben kendi tecrübelerimle yorumlayayım.Kaos'u bitirmek içim M2TW deki gibi kale veya şehir savunmasına fazlada gerek yok kullandığın ırka göre birimlerini etkin bir şekilde kullanman çok mühim, Örneğin eğer İmparatorluk ile oynuyorsan defansif bir oyun tarzı işe yarar, Dragon Ogre gibi büyük birimlerine karşı mızraklı (anti-büyük) birimlerini etkin kullanırsan püskürtmen kolaylaşır birde İmparatorluk menzilli top, mortar gibi silahlarıyla Napoleondaki gibi orduları sana yaklaşmadan dirençlerini kırman gerek. Chaos'u en kolay savurabilecek ırk'da bana göre Wood Elf'ler hareket halinde ok atabilen birimleri sayesinde haritanın bir ucundan diğer ucuna kadar zorlanmadan yıpratıp yenebiliyorsun.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12574
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2017, 02:33:44 »
Hazırlıklı olacak önceden Kaos etkisini pek hissetmemek için gerekli binaları dikeceksin. + yine Medieval II'deki gibi akın gelmeden ajanlarını tecrübeli bir hale getirmelisin. Sonrası adamları 2vs1 veya 3vs2 gibi durumlarda yakalayıp birkaç kere kestin mi tamamdır. Sonrası tüm eski dünya sesin. Zaten kaos gelene kadar efsanevi lordların ve kumandanların son seviyeye yaklaşıyor olmalı. Ben en very hard'da hem İmparatorluk hem de Breton'ken rahat atlattım. Hatta öyle ki Kaos'la birlikte Norscalar'da gelmişti.

Özetle 50 70 tur sonrasını düşünerek hareket etmekte fayda var.

Haklısın sinir bozucu ama bu oyunda da bu adamlar gıcık işte, zaten kitaplarda falan millet nefret ediyormuş, bu ırkın olayı o zaten, sana o atmosferi yaşatmak için böyle gıcık bir sistem yapmışlar.

« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2017, 20:56:44 »
Oyun zevkimin tabiri caizse ağzına şeker doldurdu.Atilla ya da Rome2'i kurucam bu gidişle. agla*
Ordan sağa dön, kime sorsan gösterir.

« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2017, 17:39:40 »
Selam Arkadaşlar,

Eğer Norsca paketini alırsanız Kaos saldırısı gerçekleşmiyor. Kaos'un yerini Norsca ırkı/kabileleri alıyor. Aynı diğer ırklar gibi eyaleti, kaleleri oluyor. Eğer Norsca'yı siz seçerseniz diğer ırklar gibi oynuyorsunuz. Kaos yozlaşmasını yayıyor ve konfederasyon kurarak diğer Norscalı kabilelerle birleşebiliyorsunuz.

Ben de bu Kaos akınlarını kıl oluyordum, Norsca paketi ile bu dert geride kalmış oldu. :)

« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2017, 03:27:49 »
Selam Arkadaşlar,

Eğer Norsca paketini alırsanız Kaos saldırısı gerçekleşmiyor. Kaos'un yerini Norsca ırkı/kabileleri alıyor. Aynı diğer ırklar gibi eyaleti, kaleleri oluyor. Eğer Norsca'yı siz seçerseniz diğer ırklar gibi oynuyorsunuz. Kaos yozlaşmasını yayıyor ve konfederasyon kurarak diğer Norscalı kabilelerle birleşebiliyorsunuz.

Ben de bu Kaos akınlarını kıl oluyordum, Norsca paketi ile bu dert geride kalmış oldu. :)
Norsca seçince de Kaos geliyor .Şimdi şöyle  4 tane tanrı var Norsca  için Kaos tanrılarını temsil eden Tazı (Khorne) , Karga ( Nurgle) , Yılan ( Slaanesh) ,  Kartal ( Tzeentch ) yaptığın yerle bir etme eylemlerini bu tanrılardan birine adayarak sevgilrini kazanıyorsun ama 1 tanesini seçmen gerekiyor. Hangisinin sevgisini 100 e ulaştırırsan o tanrı sana büyük bir ödül veriyor
Ödüller :
Tazı- Ordular için tecrübe bonusu + çok güçlü bir Cehennem topu tarzı menzilli bir savaş aleti ( Norsca da bu tarz aletler olmadığı için çok kıymetli olabilir)
Karga-  Tüm dünyayı saran ve sadece seni etkilemeyecek bir veba + yüksek zayiat ikmal oranı yani iyileşme + Karaktelerin yara iyileşme süresi -4 yani ertesi tur geri dönerler.
Yılan- Orduların  Bakım maliytinde azalma + Bretonnia daki Yeşil Sövalye gibi sıradışı güçlü bir kahraman ( İşkenceci Kihar )
Kartal- Kaos daki yapay zekada gelen Sarthorael the Ever Watcher a benzeyen bir efsanevi lord  ( Labirent Bekçisi Azrik) +  Yüksek teknoloji araştırma oranı 
Ceza :
Ama  diğer 3 tanrı sana da sinirlenip üstüne ordularını yolluyor . Bu orduları yok ettikten sonra Kaos geliyor . Ve sana 2 seçenek sunuluyor ya Archaon Everchosen ı liderin olurak kabul edersin ya da Ebedi Seçilmiş ben olacam diyip onu devirmeye çalışırsın . İlk seçenek çok kolay Kaos ile birlikte hareket et Archaon un peşine takıl o seni korusun sen de  yağma ve talanlardan payına düşene razı ol . İkinci seçenek çok zor ,  ki ben bunu seçtim ve baya zorlandım çünkü Kaos doğrudan sana yöneliyor bunu yaparsan . Ama eğer başarırsan gerçek anlamda ebedi seçilmiş olduğunu oyun sana hissettiriyorr verdiği birçok bonusdan en önemlisi ordu bakım maliyetinde %75 azalma , bu da normalde çıkardığının 4 katı ordu çıkarabileceğin anlamına geliyor gerisini sen düşün :)
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2017, 18:32:51 Gönderen: polatgeyik »
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2017, 14:23:23 »
Selam Polatgeyik. Ben diğer 3 tanrının ordusundan ikisini haritada yendim. Diğer 1 tanesi görev olarak haritada mavi olarak kaldı. Fakat istilalara o kadar daldım ki, dönüp onla savaşmadım... Böylece Kaos akını olmadan oyunu bitirmiş oldum... Şansa gel :)