Total War Saga'yı Tanıyalım

• 17 Yanıt
  • 317 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2552
  • Ebu Zerdüşt
Ynt: Total War Saga'yı Tanıyalım
« Yanıtla #10 : 04 Eylül 2017, 22:12:10 »
Ragnarr gerçek bir karakter değil.Saxo Grammaticus'un uydurması veya en azından Türk destanları kadar abartılmış bir karakter.Geçekliği tartışılsa da kesin olan şey bahsedildiği kadar büyük birisi olmayışı.İran'ı yağmalayıp Hindistan'dan ticari yol kurmaya çalışan İngvar gibi viking berserkerlerini konu alan bir şey olabilir bana kalırsa.Ortadoğu'ya Haçlı Seferi düzenleyen Norveç kralından tutunda İzlanda'yı fetheden Kızıl Erik gibi birçok tarihi öğe varken sırf Ragnarr tutuyor diye Ragnarr'ı konu alan tek tip tarihi anlayışına katılmıyorum.

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2202
  • Şüphesiz sen sen değilsin
« Yanıtla #11 : 04 Eylül 2017, 22:23:12 »
Konustumuz konu total war saga degil mi. Ragnar da bir saga sonuc olarak. Ve mucadelesi ingiltere fransa danimarka isvec gibi kesimelrde oldugundan insanlarin hosuna gidebilir.
BÜYÜK TOTAL WAR TÜRKİYE İMPARATORLUĞU
Hayır bence Ahmet siteye bot atıp altyapımızı çöketmeye çalışan bir MOSSAD ajanı.

« Yanıtla #12 : 04 Eylül 2017, 22:50:50 »
hacıemmi arkadaşın da dediği gibi o karakterin bizim dede korkuttaki boğaç yada deli dumruldan pek bir farkı yok çoğu verilere göre küçük bir viking beyinden beklenmeyecek derecede başarılı bir yağmacı olan bir kişi hepsi bu.  o "saga" lardaki olaylar abartılmış olduğu düşünülen olaylar. o zaman da oyunun warhammer gibi saçmalıklardan(bana göre, herkezin görüşüne saygım var) farkı kalmaz ki bu da istenilen birşey değil. "saga" adlandırması yalnızca sembolik bir adlandırma örnek "amd ryzen" veya "nvidia pascal" gibi.

olması gereken saga da ise tüm kültürler olmalı ki olabildiğince çok oyuncu çeksin örnek olarak MS 950-1000 aralığında avrupa batıda emeviler güneyde diğer müslüman emirlikler özellikle sicilya ve aglebi emirlikleri doğuda macar istilası(o dönem henüz atlı okçuluk ve göçebeliği bırakmamışlar) kuzeyden ise viking akınları. çok güzel bi saga oyunu olabilir
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2017, 22:52:01 Gönderen: Buykskender1 »

*

Çevrimdışı kerem1249

• 33
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #13 : 05 Eylül 2017, 00:45:20 »
Total War Saga Victoria çağında geçerse güzel olabilir. 2018 Haziran gibi çıkmasını bekliyorum.
Board Admin - ParadoxFan

*

Çevrimdışı qli_61

• 290
« Yanıtla #14 : 05 Eylül 2017, 02:30:49 »
Ragnar'ın bizzat alınması oyunu Character türüne sokar, dlc den sonraki oyunun Saga olacağını varsayarak birçok İskandinav kavmin bulunduğu bir Viking istilası olayı konu alınabilir, ki olma ihtimali bana göre de var, Rome II'nin ardından Atilla ile hem Era hem Karakter temalı oyunları, birde Attila'da Viking Forefathers dlc'sinin nasıl zevkli olduğunu gördük, yani bu dlc'yi dahada ayrıntılayıp bir Saga haline getirebilirler. Şuanlık, hiçbirşey doğru değil, herşey mümkün :)
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2017, 14:04:06 Gönderen: qli_61 »

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2202
« Yanıtla #15 : 05 Eylül 2017, 11:56:10 »
Total War Saga Victoria çağında geçerse güzel olabilir. 2018 Haziran gibi çıkmasını bekliyorum.

Eger saga bu dönemde gecerse savaş dan ziyade ekonomi politika entrika vs vs bunlarin hepsine dibine kadar doyariz diye düşünüyorum
Hayır bence Ahmet siteye bot atıp altyapımızı çöketmeye çalışan bir MOSSAD ajanı.

*

Çevrimdışı kerem1249

• 33
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #16 : 05 Eylül 2017, 21:17:00 »
Eger saga bu dönemde gecerse savaş dan ziyade ekonomi politika entrika vs vs bunlarin hepsine dibine kadar doyariz diye düşünüyorum
Çoğu TW oyunu sadece savaş ve savaş ekonomisi odaklıydı. Etkin siyasa, entrika ve istihbarat etkenleri oyuna gelirse tüm TW severler satın alacaktır. Victoria devrinde Saga geçse bile yine de bu dediğim etkenleri eklememe olasılıkları var. Devletleri ve orduları ekleyip "Hadi oynayın" denebilir - CA bunu çoğu zaman yaptı. pacoz*
Board Admin - ParadoxFan

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2202
« Yanıtla #17 : 05 Eylül 2017, 22:16:14 »
Bu döneme azıcık saygıları varsa bize oyle basit bir oyun sunmazlar bence.