Total War: WARHAMMER 2 - Satın alanlar buraya...

• 14 Yanıt
  • 765 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Total War: WARHAMMER 2 - Satın alanlar buraya...
« Yanıtla #10 : 05 Ekim 2017, 14:15:59 »
Fantastik bir evrenin en güzel yanı, her ırkın kendine özgü ve diğer ırklardan çok farklı askeri gücü olması. Bu da savaşlarda stratejik olarak değişiklikler yapmana neden oluyor. Bir Skaven ile savaştığın orduyla Dark Elf'e kafa tutamıyorsun. Karşına devleri olan bir ordu mu, full zırhlı bir ordu mu, yoksa uçan yaratıkları olan ordu mu çıkacak bilemediğin için oyun çok zor ve zevkli oluyor. Önceki serilerde tarihsel tema insanı kendine bağlıyordu ve oyunu o gazla oynuyordum ben. Ama her medeniyette temelde aynı ordu olduğu için, 2 full ordu ile haritanın yarısını süpürüyordum. Aynı taktik hepsine yiyordu. Full süvari olan orduyu arkadan saldırt. Önde ise yarısı okçu yarısı mızraklı orduyla oyala... Bence bu warhammer'daki çeşitliliği diğer tarihsel serilere de aktarmanın yolu olmalı. En temelinden önceden papazla İmam bile aynı özelliklere sahipti. Warhammer'da her kahraman ayrı etkiye sahip. Bu warhammer tecrübesi TW Empire veya Rome severlerin ileride çok işine yarayacak. Ki ben de o günü dört gözle bekliyorum...

« Yanıtla #11 : 07 Ekim 2017, 21:01:49 »
Lizardmen ile bitirdim bile :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

« Yanıtla #12 : 08 Ekim 2017, 05:18:20 »
High Elf 105 inci turdayım :)

« Yanıtla #13 : 09 Ekim 2017, 11:13:53 »
Dark Elf ile kuzeyi güvene aldım. Dark Elf ırklarını gözüm gibi korudum. Hepsi turp gibi maşallah. :) ilk High Elf istilasını da savuşturduk. 140. tur... kah*

« Yanıtla #14 : 29 Kasım 2017, 02:07:08 »
Açıkçası Warhammer I'yi ilk duyrulduğunda yadırgamıştım ve Total War nasıl olur da fantastik dünyaya dönüşüm geçirir? diye sordum kendime ve sırf bu önyargı ile oyunu almadım. Bunun yerine Total War'ın diğer serileri ile devam ettim. Hala da Medieval II, Rome II, Attila, Empire serilerini sıra sıra oynamaya devam ediyorum. Beklentim de hep Medieval III olmuştur. Ancak bir gün teknoloji mağazasına gittiğimde Warhammer gözüme ilişti, ki normalde fantastik dünyaları da severim. Her ne kadar Yüzüklerin Efendisi, Hobbit, Game of Thrones ve buna benzer yapımların hem kitaplarının hem de filmlerinin hayranı olsam da bugüne kadar Warhammer'a ilişmemiştim bir önyargı ile. Anlık bir karar ile satın aldım Warhammer II'yi. Şu varaklı metal kutusu da ilgimi çektiğinden midir nedir, bir anda gittim aldım işte. Eve gittiğimde ilk iş kurdum oyunu, güncellemesinin de tamamı bitene kadar oyunu açmadım, en full hali ile oynayayım diye. Sonra oyunu açtığımda daha menüdeki dinamiklik ve müzik gerçekten heyecanlandırdı. Hiç özel muharebe vs. ile uğraşmadan direk Dark Elf'ler ile daldım ana oyuna. Daha ilk iki Turn'den sonra oyuna hayran kaldım diyebilirim. O nasıl güzel bir atmosferdir, nasıl güzel müziklerdir, hele grafikler ve efektler... Yapay zekanın hamleleri de beklemediğim kadar akıllı ve mantıklı. Bir beğendiğim noktası da ta Medieval II'den sonra çıkan serilerde bozulduğuna inandığım ve bir türlü düzeltmedikleri süvari charge'ları. Birimlere ilk süvari taarruzumda ağzımın suyu aktı ve gaza geldim diyebilirim. Oyunda beğenmediğim tek görsel öğe okçuların fırlattığı okların arkasından çıkan bembeaz tozlar oldu. Bu da "kan modu" olmadığından ana sürümde. Kan efektini yine satın alınabilir mod olarak öngörmüşler. Be arkadaşım Warhammer gibi savaş ve kan temalı dünyada kan efekti parayla satılır mı? Neyse ki 6TL steam üzerinden ve indireceğim onu da, eminim ki savaşlar tadından yenmeyecek kadar güzelleşecektir görsel kalite olarak. Warhammer II'den aldığım gazla "bugüne kadar bu oyunu nasıl satın almamışım?" diye iç çekerek gidip Warhammer I'i de satın aldım (ki oyunun büyük DLC'si olan "Mortal Empires"i de böylece edinmiş oldum. Tabi Warhammer II ile beraber şuan Warhammer I'i de aynı beğeni ile oynamaya başladım. Warhammer I'i de daha evvel almadığıma pişman olarak ama aynı zamanda şuan oynuyor olmanın keyfiyle iki oyunu da zevkle hunharca oynuyor ve seriye önyargı ile yaklaşan herkese şiddetle tavsiye ediyorum iki oyunu da :) Şuan Warhammer I'de Imparatorluk klanı ile, Warhammer II'yi de Dark Elf'ler ile ve "Mortal Empires" modunda da High Elf'ler ile oynuyorum. Harita olarak iki oyun da devasa boyutta ve diğer Total War serilerinden en büyük farkları her ırkın hem oynanışı, hem birimleri hem de dünyaları çok farklı olduğu için çok uzun soluklu bir oyun deneyimi sunuyorlar. (Oyunun distribitör firması olsa benim kadar iştahla reklamını yapmazdı heralde ehhe :)) Ama gerçekten imkanı olana tavsiye ederim. Total War fanı iseniz kesinlikle pişman olmazsınız benim gibi.

İyi oyunlar...
Spoiler
[close]