Warhammer 2'de mantıksız bulduğum olaylar

• 13 Yanıt
  • 495 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Warhammer 2'de mantıksız bulduğum olaylar
« : 13 Ekim 2017, 13:29:03 »
Beni en çok sinir eden şey, ROME 2'de başlayan ve bir ordunun karadan denize şak diye geçmesi. ROME 2'de bu olay çok can sıkıçıydı. Karşı kıyıda duran bir ordu lap diye benim limana denizden saldırabiliyordu. Nasıl olurda karada hareket eden bir ordu anında denize iner. Gemileri yanlarında mı taşıyorlar. En azından 1 tur kıyı-deniz geçişi ve ordunun büyüklüğüne göre para ödemesi olsa daha iyi olurdu. Karaya inmede sorun yok. Lap diye inilebilir. Warhammer 1'de deniz yok denecek kadar az olduğu için sorun yoktu ama warhammer 2'de adam karaya çıkıyor, denize iniyor bir türlü sıkıştıramıyorsun. Adandan adaya şehirlerime saldırıyor. Kedi-fare oyunu oynuyoruz. Biraz tur ve para kaybetse bu salakça kovalamaca olmayacak. Sanki Fatih Sultan Mehmet bunlar. Gemilerle karada geziyorlar.  dov* dov* dov* dov* dov* dov* dov* dov* dov* dov* dov*

Ynt: Warhammer 2'de mantıksız bulduğum olaylar
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2017, 15:17:41 »
Bu gerçekten iğrenç bir durum. Rome2 ve Attila'da alakasız ülkerin çıkartmalarıyla sinir krizi geçirmiştik..
Warhammer 2'de bile bu durumun devam etmesi üzücü. Rome2 ve Attila'da bunu engelleyen modlar var..
Warhammer 2 için de vardır sanıyorum veya çıkacaktır..

« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2017, 16:03:37 »
Selam Mehmet,

Mod çıkarsa buradan paylaşır mısın? İçeriğine göre kullanmakta fayda var.

« Yanıtla #3 : 13 Ekim 2017, 16:27:06 »
Merhaba. Warhammer 2 sahibi değilim ama denk gelirsem paylaşırım tabii ki  tbr*

« Yanıtla #4 : 13 Ekim 2017, 17:45:37 »
 tbr* eyvallah

« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2017, 10:33:05 »
Dikkatimi çeken diğer bir mantıksızlık da, generaller suikast ile veya savaşta ölünce hiçbir handikap yaşamadan 3-4 tur sonra geri gelmeleri. 26. level generalle oyun boyunca 10 kez savaşılır mı? Yeniyorum yine geliyor... Eğer her ölümde 2 level aşağı düşme ve özelliklerinden ikisini kaybetme cezası alsa bu kadar ceseratli olamaz. Ya da olsa da 4. savaş sonunda 8 level düşer ve güçsüzleşir. Aynısı benim generaller için de geçerli. Bu kısım bence eksik kalmış... Madem ölünce diriliyorlar, yani attırdığın leveller çöp olmasın diyor oyun, bunun da handikabını sunmaları gerekirdi... Sonra yine çalışıp artırır eski gücüne kavuşturursun, bence çok adil bir sistem olurdu dov* dov* dov* dov* dov* dov* dov* dov* dov* dov*

« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2017, 20:17:41 »
Dikkatimi çeken diğer bir mantıksızlık da, generaller suikast ile veya savaşta ölünce hiçbir handikap yaşamadan 3-4 tur sonra geri gelmeleri. 26. level generalle oyun boyunca 10 kez savaşılır mı? Yeniyorum yine geliyor... Eğer her ölümde 2 level aşağı düşme ve özelliklerinden ikisini kaybetme cezası alsa bu kadar ceseratli olamaz. Ya da olsa da 4. savaş sonunda 8 level düşer ve güçsüzleşir. Aynısı benim generaller için de geçerli. Bu kısım bence eksik kalmış... Madem ölünce diriliyorlar, yani attırdığın leveller çöp olmasın diyor oyun, bunun da handikabını sunmaları gerekirdi... Sonra yine çalışıp artırır eski gücüne kavuşturursun, bence çok adil bir sistem olurdu dov* dov* dov* dov* dov* dov* dov* dov* dov* dov*
Hepsini anladım da , generale suikast kalktı bu  oyunda , onu nasıl başardın sen  kah* Kahramanlar sadece diğer kahramanlara suikast düzenleyebiliyor .   kah*
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2017, 20:24:14 Gönderen: polatgeyik »
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

« Yanıtla #7 : 18 Ekim 2017, 11:29:21 »
Kesin dediğim nedenden kalkmıştır :) Ben kahramanları Warhammer 2'de sadece eyalet etkileri nedeni ile kullandım. O nedenle savaşa ve göreve göndermedim hiç. iyi o zaman bu mantıksızlıktan kurtulmuş olduk.  kah* kah* kah* kah* kah* kah* kah*

*

Çevrimdışı qli_61

• *
  • 308
« Yanıtla #8 : 18 Ekim 2017, 12:00:56 »
Bu sefer gülen taraf generaller oldu  tebessum* Rahat rahat yaylaklara, otlaklara, çorak topraklara çıkar hava alsın generaller başkan  kah*
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2017, 12:01:46 Gönderen: qli_61 »

« Yanıtla #9 : 18 Ekim 2017, 12:45:17 »
Valla yaaa, gezsinler güven içinde. Warhammer 1'de İmparatorluk Kahramanı 3 kez üst üste Generalimi öldürdü. Kimi atasam ölüyordu, kaçtım oradan. Çünkü en son atadığım general de bakım ücretlerini düşüren özellik yoktu. Bir anda gelir eksiye düştü.  kizgin* kizgin* kizgin* kizgin* kizgin* kizgin* kizgin*