ETW deki eksikleri ve hataları burada toplayalım

• 364 Yanıt
  • 53130 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı bozkirsovalyesi

• Forumun Ara?t?rmac?s?
  • *
  • 5308
ETW deki eksikleri ve hataları burada toplayalım
« : 04 Nisan 2009, 17:55:59 »
Oyundaki oynama zorluğu yaratan hataları ve oyunda eksik kalmış özellikleri buraya yazın.
Bunları daha sonraki ek paketler için tavsiye niteliğinde CA ya bildirelim.
LÜTFEN LİNKTEN GİRİP FİKİRLERİNİZİ YAZINIZ.

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=78969.0
----
----
----

Lütfen forumda kendi aranızda tartışmayın. Bir yerde sorun olduğunu düşünüyorsanız özel mesaj atın ilgilenelim.

Forumda adaletsizlik olmamalı. Yönetici olarak işimiz bu zaten. Biz bazı şeyleri gözden kaçırıyorsak siz bizlere haber verin.

Ynt: ETW deki eksikleri ve hataları burada toplayalım
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2009, 18:00:11 »
Veliaht'ın değiştirilmemesi aklıma ilk gelen sorun (hükümdar (yardım)'dan) bir de kendi ülkemize ait imam, padişah, komutan, bakan ve benzerlerine karşı süikast düzenleyebilsek iyi olurdu, mesela az önce bahsettiğim konudaki sevilmeyen padişah gibi... aklıma ilk gelen bunlar, geldikçe yazarım..
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2009, 18:00:58 Gönderen: karakedi1992 »

*

• Forumun Ara?t?rmac?s?
  • *
  • 5308
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2009, 19:13:17 »
50 yıl savaş halinde olan ülkeler arasında bazen hiç savaş olmuyor yada çok küçük savaşlar oluyor.

Özellikle küçük ülkeler orantısız zayıflıklarına rağmen bir türlü barış kabul etmiyor. 

Diplomaside 2. bir ülkeyle başka bir 3. devlete karşı ittifak yapma özelliği yok.

Tehdit özelliği hiç bir zaman işe yaramıyor.

Kuşatılan hiç bir kent teslim olmayı kabul etmedi.

-------------------------------

erkanus
Arkadaşın söylediği şeyler:
http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=34637.msg300706#msg300706

Avrupa devletlerinin bilim adamları olan gentlemanlar sürekli etrafta ileri geri hareket ediyorlar. Yıllarca hiçbir binaya girmeden öylece gezinip duruyorlar.

Gördüğüm kadarıyla ordu hareketlerinin 10 da 9 u yine ileri geri boş hamlelerden ibaret.

Mesela Avusturya topraklarına giren Polonya' ya ait tek bir bölük vardı. Yakındaki bir şehirden (şehirde 10-12 bölük vardı) sadece 1 bölük çıkıp ona dalıp yenilmişti. Hemen ardından bir bölük daha çıkıp dalmış ve yenilip şehre geri dönmüştü. 5-6 tur boyunca adamlar her tur iki bölüklerini böyle böyle çıkarıp yenilip geri dönüp durdular.

İran' ı bitirdikten sonra Babür imparatorluğu ile sınır olmuştum ve içeri bir kaç casus yollayıp ilerleyen Maratha istilasının gelişimini gözlemlemek istedim. Babürler kaybettikleri şehirleri geri almaya hiç uğraşmıyorlar, tek yaptıkları kaybedilen eyalete bir kaç bölük gönderip köyleri yağmalamak, ta ki Maratha' lar gelip bunları yok edene kadar.

Aynı zamanda Babürler iyice zayıflayıp çökme sinyalleri vermeye başladığı bir zamanda bir kaç tur arayla iki yarım orduyu İsfahan- Bağdat üzerinden Anadolu' ya gönderdiler. Ülken çöküyor, sen savaşmak yerine
ordularını alakasız yerlere gönderiyorsun.!

Oynadığım süre boyunca Y.Z olan hiçbir devlet bana barış teklif etmedi. Rusya; Moskova' yı aldığımda sadece
5 şehirleri vardı. Barış yapayım dedim. Kalan 5 şehirden ikisini birden istedim, pazarlıksız kabul ettiler.! 

30 yıl boyunca - oyunun başından itibaren - hiçbir barış olmadı. Sürekli yeni savaşlar başladı ama hiç kimse bir biriyle barış yapmaya yanaşmadı. Tek gördüğüm Kırım ile Rusyanın barışı. O da aralarında hiç toprak sınırı kalmadıktan sonra oldu. Ezildiğini ya da ezileceğini hisseden devlet bir an önce uygun şartlarda barış yapmaya çalışır.

-------------------

kroenenss

Eski TW lar gibi savaş olmuyor. Sınırlar çok değişmiyor.

--------------------

jakopasha

Prusya' ya olarak Hollanda' ya savaş açmıştım. İngiltere Hollanda' dan yana oldu barış teklifi yolladım.
İngiltere' nin istediği para tam 1.700.000 bütçemin tam 15 katı hangi mantıkla yolladı anlamadım.

« Son Düzenleme: 04 Nisan 2009, 19:20:52 Gönderen: bozkirsovalyesi »

----
----
----

Lütfen forumda kendi aranızda tartışmayın. Bir yerde sorun olduğunu düşünüyorsanız özel mesaj atın ilgilenelim.

Forumda adaletsizlik olmamalı. Yönetici olarak işimiz bu zaten. Biz bazı şeyleri gözden kaçırıyorsak siz bizlere haber verin.

*

Çevrimdışı Quebec

• Neustria ?ovalyesi
  • 248
  • Liberté, Égalité, Fraternité
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2009, 19:19:26 »
Camping haritasındaki eksiklikler saymakla bitmez. Sömürgelerimi başka bir devlete saldırtırken bindir takla atıyorum. Dediğiniz gibi hiçbir kent teslim olmayı kabul etmiyor ve diplomasi güçleri çok dengesiz. Tamam barışı kabul etmeyen yiğit halklar olabilir fakat herkes mi yiğit be yahu ...

*

Çevrimdışı Skid Row

• 1138
  • eski nick : Slipknot
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2009, 19:27:07 »
      Mesela İspanya benden Cezayir + 14.000 istiyor.Karşılık olarak ta dandik bir teknoloji.Bir tur geçiyor adam benden Cezayiri istiyor,ama verdiği şeyler gırnata ve 1000 dinar. Bu 10 tur boyunca devam etti ne kadar salakça.Aynı şeyler Rusyaylada oldu Dağıstan ve Azerbeycan için.

Edit : Hindistan şehri için savaşırken 296 kişilik orduyla kaleyi kuşattım. Kalede  500 kişi falan vardı + 1500 tane adam çıktı.

296 kişiyle 2000 kişiyi umutsuz biçimde öylesine otomatik savaştırdım.Bir baktım yendik  ehue* Bizde 50 kişi falan kalmış karşı taraf mort.

Kendim yapsam kazanamam. Birde otomatik savaşlara laf ediyorsunuz.Bence çok güçlü bile yapılmış.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2009, 19:30:25 Gönderen: Slipknot »

*

• Forumun Ara?t?rmac?s?
  • *
  • 5308
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2009, 22:36:33 »
_Sipahi_

Bugün oyunda şu sömürgem altındaki devletlerden para isteyeyim dedim 15.000 altın istedim ve karşılığında süresiz askeri geçiş izni verdim, kabul ettiler. Yine hiç turn atlamadan askeri anlaşmamı iptal ettim. Tekrar 15.000 altın istedim ve tekrar süresiz askeri geçiş izni verdim ve yine kabul ettiler.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2009, 23:33:16 Gönderen: bozkirsovalyesi »

----
----
----

*

Çevrimdışı ScRiN

• 206
  • İllede tavşan
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2009, 22:49:42 »
ittifağın sana yardıma geliyor gelmesinede bana en fazla yardım 1 birlikle geldi  ehue* bu bi kaç kez oldu sadece bi birlikle geldiler farklı ülkelerle oynadığımda.Ayrıca bnm korumam altındaki devletin dibinde bi şehir var şehirde az birlik kaldı bnm korumam altındaki devletin full ordusu var yardıma gelmedi ve o şehrede dalıp almadı hatta etrafındaki küçük düşman birliklerini bile almadı.Bence bu ttifaklık yine olmamış bu belki ufak bişe gelsede bn ittifaklarımın yanında beraber savaştığımızı bi koalisyon oluşturmayı hatta ortak bir ordu oluşturup nato gibi en güçlü orduyu yönetmeliydi. haçlı seferine bnzedi biraz :D
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2009, 22:59:25 Gönderen: ScRiN »

« Yanıtla #7 : 05 Nisan 2009, 02:27:41 »
1-)savaşta olduğunuz bir ülkeyle barış yaptığında "protectorate"'iniz olan ülkeler o ülkeyle savaş halinde kalıyor.

2-)"protectorate" olan ülkelerin donanması bazen "path blockade" yapabiliyor(ordusu da yapıyor mu ona denk gelmedim)

3-)ülkenizde devrim yapıp cumhuriyete geçseniz bile diplomasi ekranında diplomatik ilişkileri sayısal olarak gösteren yerde ayrıntılara baktığınızda hala daha cumhuriyet yönetimi olan ülkelerde "different government type" ayrıntısı ve karşısında (-) sayısal değer ; mutlak monarşiyle yönetilen ülkelerde "same government" type ayrıntısı ve karşısında (+) sayısal değer değişöiyor aynen kalıyor

« Yanıtla #8 : 06 Nisan 2009, 00:52:23 »
Bence vergi nedeniyle çıkan isyanlar ile devrim isyanları ayrılmalı. Vergi için çıkaranlar kazanırsa sadece vergilerin oranını birkaç tur belli seviyenin üstüne çıkaramayalım, ama devrimciler isyan ederse şu anki sistem çalışsın. Ayrıca bunun dışında milliyetçi isyanlar da farklı bir şekilde çıkabilir, mesela milliyetçi isyan başarılı olursa ülkesini kurabilsin. Ayrıca bu kurulan ülke yeni kurulduğu için diplomatik ilişkilerde birkaç tur yapamasın, sonra elçilikler ulaşınca başlasın. Büyük ihtimalle söylediklerim ek paket için uygun olabilir ama gerçekçilik için önemli bence.

« Yanıtla #9 : 06 Nisan 2009, 02:55:33 »
ilk önce oyundan atma olayını çözmeleri lazım  sinir*

ingiltere ile oynarken fransa ispanya isveç ile savaşa girdim.

adaya 1 tane asker çıkarmadılar.şehirlerim bomboştu.

oyunda denizden çıkartma yapan bir devlet görmedim.

ingiltere ile oynarken dokunulmazlığınız oluyor.

askeri anlaşmam olan ülke savaşa çağırdığı zaman gitmessem anlaşmayı bitirebiliyor.bu güzel ancak savaşa girmeyi kabul ediyorum tur bana geçince para veye teknoloji verip savaştan sıyrılıyorum.

bu şekilde anlaştığım zamanda askeri anlaşmayı bitirebilmeli ittifak olduğum ülke.

osmanlıyla oynuyorum misalen.gürcistan üzerine 2 birimlik ordu yolluyorum şehrin uzak bi yerine.

bizim saf yapay zeka şehirden tüm orduyu bu yeme çıkarıyor tüm orduyu.boş şehri alıyorum rahatça.

ilk olarak bunu yememesi lazım.2. olarakta son şehrini alsamda ordusunun yok olmaması lazım.gelip ordusuyle kanının son damlasına kadar savaşmalı.

dahada var da ilk etapta aklıma gelenler bunlar.