Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz

• 142 Yanıt
  • 28373 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı bozkirsovalyesi

• Forumun Ara?t?rmac?s?
  • *
  • 5308
Sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« : 16 Haziran 2010, 22:11:50 »
http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=72280.10
http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=72280.10

Bu tür bir topic daha önce de MTW-2 için açmıştık.
Sonra topladığımız fikirleri İngilizce' ye çevirip diğer sitelerde yayınladık. Bir ölçüde etkili oldu ve bir çok fikrimiz MTW-2 de değilse de ETW de kullanıldı.

Şimdi de bundan sonraki oyunlarla ilgili olarak aynı şeyi yapabiliriz. Yeni oyunlarda neler olmasını istiyorsunuz buraya yazın.

Yalnız dikkat:

---Yalnızca fikirlerinizi yazın. Bu topicte yorum olmayacak. Üstteki mesajın eleştirisini yapmayın. Bu tür şeyleri sileceğim.

--Tercihen başka oyunlarda zaten var olan özellikleri o oyunu kaynak göstererek verirseniz bunların uygulanması ihtimali çok daha fazla olur.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2013, 15:23:14 Gönderen: bozkirsovalyesi »
LÜTFEN LİNKTEN GİRİP FİKİRLERİNİZİ YAZINIZ.

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=78969.0
----
----
----

Lütfen forumda kendi aranızda tartışmayın. Bir yerde sorun olduğunu düşünüyorsanız özel mesaj atın ilgilenelim.

Forumda adaletsizlik olmamalı. Yönetici olarak işimiz bu zaten. Biz bazı şeyleri gözden kaçırıyorsak siz bizlere haber verin.

Ynt: Shogun 2' de ve sonraki oyunlarda neler olmasını istersiniz
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2010, 22:15:47 »
Benim isteklerim:

1. Oyuna biz karar verelim. Yani karşımıza bir soru çıksın (Biraz matematiksel olacak ama…   ) "X krallığı, Y Krallığıyla Z Krallığına boykot uyguluyor. X ve Y Krallığının müttefiki olduğunuzdan bu boykota katılmak ister misiniz?" Buna Evet, Hayır, Divan'ı topla gibi seçenekler gelsin. (Uçtum! Farkındayım   )

2.Divan kurulsun. Sadece 4 Turn de bir toplanma kararı gelsin. Bir ülkeye saldıracağınız zaman bu divan bu ülkeyle +'larınızı ve -'lerinizi toplasın (+, - den kastettiğim ticari anlaşmalarınız falan), tarihi geçmişi göz önünde bulundursun ve "Saldır!" "Saldırma!" gibi seçenekler koysun önümüze.

3. Diplomatlar geri dönsün! Daha gerçekçi oluyordu...   

4. Ticaret seçenekleri artırılsın ve yenilensin. Örneğin bir ülkeyle ticaret yaparken sınırlandırmalar getirilebilsin. Örnek:

Siz X Krallığısınız. Y Krallığı ile ticaret anlaşmanız var. Fakat Y Krallığının dostu Z Krallığıyla düşmansınız. Z Krallığıyla savaşınca Y Krallığı ticaret gemisi sayısını azaltsın.

Ticaret seçenekleri artırılsın. Örneğin:
2 tane ticaret olsun. Kara ticareti, Deniz ticareti. Sınırınız olmayan ülkeyle kara ticareti olmasın.

5.Toprağımızın istediğimiz yerine liman kurabilelim. Fakat sayı sınırlı olsun...

unlar çoğaltılabilir...

Biraz sonra İngilizce'ye de çevireceğim...

« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2010, 22:53:04 »
ben derebeylik sisteminin olmasını istiyorum.biz kral olalım emrimizdeki derebeylerine söz geçirmeye çalışalım veya bir derebeyi olalım kral çağırınca sefere gidelim felan.

"İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler"
 Napoléon Bonaparté

« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2010, 23:38:54 »
Önemli tarihi şehirleri biraz daha gerçekçi yapsınlar sinir*

*

Çevrimdışı reddtiger

• *
  • 2368
  • тихий шторм
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2010, 01:34:27 »
İki farklı graind campaign yapılabilir.

1-Oyuncun kararlarına göre devam eden kmapnya ki zaten nomral oyun sistemi
2-Tarihi akışa göre devam eden kampanya türü. Burda seçtiğin devlet dahil AI'nin kontrolü altında tarihi gerçekçiliğe göre hareket edecek.
Burda oyuna tam anlamıyla standartı gibi hakim olamayacaksın. Belli bir daldan oyuna gireceksin. Mesela general olarak bir ordunun başında başlayabilirsiniz ve bu ordunuz girdiği savaşlarda zaferlerle ayrıldıkça askeri alanda pek çok ordulara hüküm edecek dereceye gelebilir ve ordanda başarılarla ayrılırsanız yönetime girebilir ve yönetici olabilirsiniz yada askeri darbe ile lider olabilirsiniz tabi bunları yapmak için belirli bir seviye gerekecek.
Aynı şekilde din adamı olarak halkın üzerinde dini baskı kurabilir popüleriteniz arttırabilir ve belli bir güce sahip olabilirsiniz bundan sonra halktan kendinize ordu kurar ülkeyi şehir şehir ele geçirebilirsiniz veya direk başkenti alarak tüm ülkeyi kendinize bağlayabilirsiniz. Bunları kendi adınızla yapabilirsiniz.Bunlar olurken devletler tarihi akışında devam eder ve lider olduğunuzda tarihi gerçekçilikten sıyrılıp kendi kaderinizi yazarsınız. Bu böyle zenginleştirilebilir.

Bu dediklerim kolay uygulanabilir değil tabi total war gibi bir oyunda fakat küçük bir kampanya ile bunlar denenebilir veya genel kampanyaya bu dediklerimden bazıları aktarılabilir farklı şeylerde eklenebilir bu bakım.

Yani işin özü ilahi bakış açısından önce kahraman bakış açısıyla oyuna başlamak.

Si Vis Paces Pare Bellum

« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2010, 01:36:43 »
Düşük sistemli kullanıcılarda düşünülsün diyecem lakin çok ütopik olacak

« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2010, 03:45:32 »
Etw de en çok ticaret ve para kazanma şeklimizin değişmesini beğenmiştim, stw2 den sonra ticaret e daha önem verilse
mesela topraklarımızda yetişen ürünleri atıyorum baharatı istediğimiz bölgeye istediğimz veya anlaştığımız oranda satıp alabilsek,

mesela doğudan ucuza baharat alıp üstüne kar koyup avrupaya satsak,
yada ne bileyim iskandinavlardan deri vs alsak, özetle ticarete eğilir umarım bi sonraki oyun.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2010, 16:06:15 Gönderen: bozkirsovalyesi »

*

Çevrimdışı MaryAnnsPlace

• 202
  • Hayırlı Ramazanlar...
« Yanıtla #7 : 17 Haziran 2010, 03:52:02 »

Ticaret somut olmalı. Kuru kuru para kazanıyoruz. Ticaret anlaşması yapalım ama arkasından kervan ve ticaret gemisi yapalım.
Kervanımızın önünü isyancılar kessin, ticaret gemisini korsanlar ele geçirsin. Tabi bu medieval 2 ve üzerinde varmı bilmiyorum ama rome de yoktu ona göre konuşuyorum.

Oyunda hükümdarlık yapıyoruz, ama bir hükümdar sadece savaşı düşünüyor. Bu olmamalı bir devlet olmayı öğretmeli oyun.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2010, 16:04:35 Gönderen: bozkirsovalyesi »

*

Çevrimdışı DBank

• Witch kinG
  • 1034
« Yanıtla #8 : 17 Haziran 2010, 04:29:49 »
Benim istediğim tw oyunu 1090 ve 1500 tarihleri arasında olmalı tam orta çağı yaşamış oluruz generallerimiz savaş kazandıktan sonra bazı özel yetenek güçlerini rpg oyunu bizi biz doldursak keşke kaleler çok daha zor yerlere yapılmalı ve merdiven dayamak falan zor olmalı bence.Ve tabi ki avrupa da geçmeli

« Yanıtla #9 : 17 Haziran 2010, 15:18:01 »

Kale kısmına katılıyorum hemen merdiveni dayıyoruz yada koçbaşı mı ne onunla kapıya iki vuruyoruz kırılıyor yani bi durumda kale olsada olur olmasada olur gibi bişey oluyor aslında şöyle olabilir kale tamircileri adamlar bi yandan koçboynuzla kapıyı vururken adamlar arkadan kapıyı tutabilir yada mancınıkla atış yaparken tamirciler bir yandanda orayı tamir eder.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2010, 16:06:48 Gönderen: bozkirsovalyesi »