Anket

Medieval 2 total war da en güçlü devlet hangisi?

England
25 (10.8%)
France
7 (3%)
The holy roman empire
26 (11.2%)
Spain
7 (3%)
Venice
5 (2.2%)
Sicily
0 (0%)
Milan
5 (2.2%)
Scotland
5 (2.2%)
Byzantine empire
3 (1.3%)
Russia
1 (0.4%)
Moors
0 (0%)
The turks
77 (33.2%)
Egypt
5 (2.2%)
Poland
2 (0.9%)
Portugal
1 (0.4%)
Denmark
3 (1.3%)
Hungary
0 (0%)
The mongols
15 (6.5%)
Timurids
37 (15.9%)
The papal states
6 (2.6%)
Aztecs
2 (0.9%)

Toplam Oy Verenler: 232

Medieval 2 total war da en güçlü devlet hangisi?

• 102 Yanıt
  • 27704 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Medieval 2 total war da en güçlü devlet hangisi?
« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2011, 14:42:44 »
Bende önce HRE yıkılır sonra da Hungary. Bunlar haritanın ortasında olduğu için her yerden saldırı alıyorlar.

*

Çevrimdışı Anyoo

• **
  • 769
  • One does not simply ....
« Yanıtla #11 : 07 Kasım 2011, 22:15:19 »
VH/Vh de HRE yıkılmasın diye adamlara para yagdırıyodum be yardir* yardir* önüne gelene savaş açıyordu adamlar  yardir* yardir*
İspat yapmak önemli!!

Dünyaya her yüz yilda bir dahi gelir. Bu yüzyilin dahisi maalesef Türklere nasip olmustur. Çanakkale'de karsimiza Mustafa Kemal adinda bir Türk subayi çikmistir.  Loyd George

« Yanıtla #12 : 07 Kasım 2011, 22:41:06 »
tabiki İngiltere

« Yanıtla #13 : 24 Kasım 2011, 23:27:05 »
Fransa, kuzey ve güney limanlarına sahip ve onları iyi kullanabilirse kimse durduramaz tbr*

*

Çevrimdışı bozkirsovalyesi

• Forumun Ara?t?rmac?s?
  • *
  • 5308
« Yanıtla #14 : 25 Kasım 2011, 00:58:17 »
İngilizler' in askeri birimleri bariz şekilde kayırılmış.  dov*
LÜTFEN LİNKTEN GİRİP FİKİRLERİNİZİ YAZINIZ.

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=78969.0
----
----
----

Lütfen forumda kendi aranızda tartışmayın. Bir yerde sorun olduğunu düşünüyorsanız özel mesaj atın ilgilenelim.

Forumda adaletsizlik olmamalı. Yönetici olarak işimiz bu zaten. Biz bazı şeyleri gözden kaçırıyorsak siz bizlere haber verin.

*

Çevrimdışı SaykorHan

• **
  • 6106
  • Legendary Commander
« Yanıtla #15 : 17 Aralık 2011, 19:01:30 »
askeri olarak türkler tabiki ama ai türkleri iyi yönetemiyor, ekonomi yaptıramıyor, ekonomisi en güçlü olan hep danimarka rusya ve portekizi gördüm tabiki mora yarımadasını toplarsa venedikte ekonomi tavan yapıyor. ama türkleri hiç 1. görmedim. yeniçerili haşhaşimli kapıkululu naffatunlu bir orduyua karşı avrupada otomatikleyerek, eşit şartlarda( tabi ki saldırdığınız ya da savunduğunuz mevkinin dağlık olması size ya da karşıdakine avantaj sağlıyor, çok denedim gerçekten oluyor) kaptanlar ile yenecek ordu tanımıyorum. hatta türklerde moğol ve timur kadar tecrübeli ordularla saldırırsanız ve içinde mızrak atan veya naffatun varsa timuru temiz zafer ile yenersiniz. tabi ben türklerle oynaya oynaya ustalaştım. ama diğer birçok devletlerle de 200 tur oynamışlığım var
Geçmişe mazi derler.
Ulaşmak isteyen varsa
https://www.facebook.com/groups/147978415832440/

burada beni bulabilirsiniz.

« Yanıtla #16 : 21 Aralık 2011, 02:49:38 »
askeri olarak türkler tabiki ama ai türkleri iyi yönetemiyor, ekonomi yaptıramıyor, ekonomisi en güçlü olan hep danimarka rusya ve portekizi gördüm tabiki mora yarımadasını toplarsa venedikte ekonomi tavan yapıyor. ama türkleri hiç 1. görmedim. yeniçerili haşhaşimli kapıkululu naffatunlu bir orduyua karşı avrupada otomatikleyerek, eşit şartlarda( tabi ki saldırdığınız ya da savunduğunuz mevkinin dağlık olması size ya da karşıdakine avantaj sağlıyor, çok denedim gerçekten oluyor) kaptanlar ile yenecek ordu tanımıyorum. hatta türklerde moğol ve timur kadar tecrübeli ordularla saldırırsanız ve içinde mızrak atan veya naffatun varsa timuru temiz zafer ile yenersiniz. tabi ben türklerle oynaya oynaya ustalaştım. ama diğer birçok devletlerle de 200 tur oynamışlığım var

Malesef katılmıyorum.Holy Roman Empire açıklamada bile sadece ingiltere ve fransanın late game ünitelerinden güçsüz olduğu yazılıyor.O zaman İngiltere ve fransa en güçlü devlet oluyor.Düz mantıkla ama aynı zamanda en azılı düşman.misille saldırı bakımından ingiltere oldukça üstün.Fransa süvari olarak sağlam.Türklerde malesef yeniçeriye gereken önem verilmemiş.Eee erken dönem ve ortalarda da HRE üstün disiplinli piyadeleri ile ön planda.Türklerin iyi yönetilmemesi nedeni bence tamamen bizans ve memlüklüler.Oyunun beyni düşman ve hedef bölgelere ani saldırı için planlanmış.Ee bizans atlılarıda üstün(yanılmıyorsam sadece TOP ve tüfeklileri yok ) ekonomik olarakta etken.Dediğiniz üniteler erkenden çıkmadığı ve iyi bir gelir istediği için Türkler yeniliyor.Aynı zamanda memlük(mısır)lüler.Hem ticari ve kutsal şehirleri feth ederek güçleniyor.En yakın düşmanın başı büyük belada.Hem de askeri olarak oldukça iyiler.Özellikle bence oyunun en iyi atlısı olarak memluksler ask*
Sonuç olarak Türkler ile oynamak tabiki iyi hoş, iyi oynar dünya fethi yaparsınız.Ama bu onları en iyi yapmaz.

*

Çevrimdışı SaykorHan

• **
  • 6106
  • Legendary Commander
« Yanıtla #17 : 30 Aralık 2011, 22:51:39 »
Malesef katılmıyorum.Holy Roman Empire açıklamada bile sadece ingiltere ve fransanın late game ünitelerinden güçsüz olduğu yazılıyor.O zaman İngiltere ve fransa en güçlü devlet oluyor.Düz mantıkla ama aynı zamanda en azılı düşman.misille saldırı bakımından ingiltere oldukça üstün.Fransa süvari olarak sağlam.Türklerde malesef yeniçeriye gereken önem verilmemiş.Eee erken dönem ve ortalarda da HRE üstün disiplinli piyadeleri ile ön planda.Türklerin iyi yönetilmemesi nedeni bence tamamen bizans ve memlüklüler.Oyunun beyni düşman ve hedef bölgelere ani saldırı için planlanmış.Ee bizans atlılarıda üstün(yanılmıyorsam sadece TOP ve tüfeklileri yok ) ekonomik olarakta etken.Dediğiniz üniteler erkenden çıkmadığı ve iyi bir gelir istediği için Türkler yeniliyor.Aynı zamanda memlük(mısır)lüler.Hem ticari ve kutsal şehirleri feth ederek güçleniyor.En yakın düşmanın başı büyük belada.Hem de askeri olarak oldukça iyiler.Özellikle bence oyunun en iyi atlısı olarak memluksler ask*
Sonuç olarak Türkler ile oynamak tabiki iyi hoş, iyi oynar dünya fethi yaparsınız.Ama bu onları en iyi yapmaz.

peki oyundaki hangi asker naffatun karşısında beyaz bayrak çekmeden savaşmaya devam eder ? ben bir tek crusaders da antiğin canons of the holy sepulcher ini gördüm ne armored swordsmenler ne de dismounted noble knightlar ne de dismounted conquistador lar hepsiyle savaştım ve j. heavy inf gerçekten iyi mücadele ediyor e o adam savaşırken arkadan bir naffatun salladımı direk kaçarlar zaten :D avrupalı devletler atlı çeşidi çok olabilir ama atlı okçuları ya da crosbowları çok geç çıkıyor ve kapıkulu teke tekte hepsini alır
Geçmişe mazi derler.
Ulaşmak isteyen varsa

*

Çevrimdışı mettuzo

• *
  • 317
  • Tarih değil ; hatalar tekerrür eder
« Yanıtla #18 : 31 Aralık 2011, 01:30:24 »
arkadaşım peki kapıkulu ne zaman çıkıyor haberin var mı? yeniçeriler avrupa sövalyeleriyle karşılaştı mı dağılıyor... Karşılaştırma yapılan birimler yanlış..oyunda ingiliz piyadeleri ve okçuları çok üstün.. Bunun yanında moğollar ve timurlar oyundaki en güçlü devletler çünkü ordular vergiden muaf tutuluyor. Okçuları ve süvarileri çok üstün ve vergisiz...

*

Çevrimdışı SaykorHan

• **
  • 6106
  • Legendary Commander
« Yanıtla #19 : 09 Ocak 2012, 11:59:00 »
arkadaşım peki kapıkulu ne zaman çıkıyor haberin var mı? yeniçeriler avrupa sövalyeleriyle karşılaştı mı dağılıyor... Karşılaştırma yapılan birimler yanlış..oyunda ingiliz piyadeleri ve okçuları çok üstün.. Bunun yanında moğollar ve timurlar oyundaki en güçlü devletler çünkü ordular vergiden muaf tutuluyor. Okçuları ve süvarileri çok üstün ve vergisiz...
timur ve moğol tecrübeli olduğu için öyle güçlü geliyor insana tecrübesi aynı ordularla vhardda otomatikleyince niye türklerle kazanıyorum peki benim oyunum mu bozuk sizinki mi düzgün :D
Geçmişe mazi derler.
Ulaşmak isteyen varsa