En sevdiğiniz anime

• 87 Yanıt
  • 7460 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı ahmet448

• 26
  • Matoi Ryūko
Ynt: En sevdiğiniz anime
« Yanıtla #80 : 13 Haziran 2015, 20:19:50 »
Boku no Pico ask* .
Fazla TW oynayamıyorum, "unonimus" adıyla beni Steam'de ve bir sürü sitede bulabilirsiniz. Bayağı paslandım gerçi :P . TWT'ye her gün girmeye çalışıyorum yine de.

Eskiden kullandığım o upuzun imzayı izin verilen karakter sınırını aştığı için artık kullanmam mümkün değil, yine de görmek isteyen olursa özel mesajla atabilirim.

*

Çevrimdışı mh051020

• Türk
  • *
  • 2959
  • Fırat Yılmaz Çakıroğlu 1991-?
« Yanıtla #81 : 13 Haziran 2015, 20:23:10 »
Anime izleyen arkadaşlarıma söylediğimde sövmüşüm gibi tepki veriyorlar ama animeden kasıt "Capon çizgi filmi" değil mi? Ben nerede hata yapıyorum?

*

Çevrimdışı ahmet448

• 26
  • Matoi Ryūko
« Yanıtla #82 : 13 Haziran 2015, 20:27:49 »
Bana göre sorun animeyi Japon çizgi filmi olarak görmek değil, bütün çizgi filmlerin sırf çocuklara göre olduğu yanlış kabullenmesiyle yola çıkıp animeleri de sırf çocuklar içinmiş gibi görmek. Evet, özellikle çocuklar için yapılmış animeler var (Yu-Gi-Oh'dur Sailor Moon'dur filan.); ama bunu genellemek hatalı. Kaldı ki bugün batıdaki çizgi filmler bile sırf çocuklara göre yapılmıyor, 1930'lardan kalma çizgi filmler bu algıyı oluşturuyor olmalı.

Kazara çift gitmiş, yöneticinin biri gelip ikinci iletiyi silebilirse sevinirim.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2015, 20:30:48 Gönderen: ahmet448 »
Fazla TW oynayamıyorum, "unonimus" adıyla beni Steam'de ve bir sürü sitede bulabilirsiniz. Bayağı paslandım gerçi :P . TWT'ye her gün girmeye çalışıyorum yine de.

Eskiden kullandığım o upuzun imzayı izin verilen karakter sınırını aştığı için artık kullanmam mümkün değil, yine de görmek isteyen olursa özel mesajla atabilirim.

*

Çevrimdışı ahmet448

• 26
  • Matoi Ryūko
« Yanıtla #83 : 13 Haziran 2015, 20:29:57 »
Bana göre sorun animeyi Japon çizgi filmi olarak görmek değil, bütün çizgi filmlerin sırf çocuklara göre olduğu yanlış kabullenmesiyle yola çıkıp animeleri de sırf çocuklar içinmiş gibi görmek. Evet, özellikle çocuklar için yapılmış animeler var (Yu-Gi-Oh'dur Sailor Moon'dur filan.); ama bunu genellemek hatalı. Kaldı ki bugün batıdaki çizgi filmler bile sırf çocuklara göre yapılmıyor, 1930'lardan kalma çizgi filmler bu algıyı oluşturuyor olmalı.

*

Çevrimdışı Constable

• *
  • 2744
  • (-_(-_(>_<)_-)_-)
« Yanıtla #84 : 13 Haziran 2015, 20:51:31 »
Anime izleyen arkadaşlarıma söylediğimde sövmüşüm gibi tepki veriyorlar ama animeden kasıt "Capon çizgi filmi" değil mi? Ben nerede hata yapıyorum?

Teknik olarak doğru da japon çizgi filmleri batınınkilere göre devasa değişiklik gösterdiği için ayırma amacıyla anime sözü tercih ediliyor.

« Yanıtla #85 : 29 Ağustos 2017, 22:43:55 »
Attack on titan ve death note üstüne tanımam

*

Çevrimdışı peymane

• 1641
  • Belki olur...
    • Belki olur
« Yanıtla #86 : 24 Eylül 2017, 22:51:58 »
Çok seyretmedim. Küçükken Samuray X vardı. Geçen yıllarda üçlü filmini çektiler. Filmler normal çekim tabi, anime değil. O günkü heyecanla izledim. Naruto maruto falan bilmem ben. Samuray X bi tane. Çünkü baktım acayip sarıyor hiç bulaşmadım. Sırf bu yüzden mmorg tarzı online oyunlara bile bulaşmıyorum. Bağımlılık yapıyor abi.
Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir. Fakat insanların çoğu bilmezler. (Mümin 57)

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2552
  • Ebu Zerdüşt
« Yanıtla #87 : 25 Eylül 2017, 00:12:09 »
MMORPG ve RPG başlı başına eroindir eğer idealist bir insansanız bulaşmayın.İki ay aralıksız World of Warcraft oynayıp bir ay ara verdiğimde bildiğin ellerim titriyordu yoksunluk krizine girmiştim.Hele ki benim gibi hikayesini aylarca okuyup en son gelişmeleri bile takip ediyorsanız gerçek hayata dönmek gerçekten çok zorlaşıyor.Anime(klasikler dışında izlemiyorum) ve romanlarda da durum benzerleşebiliyor fakat o oyundaki gibi benimsediğiniz, kendi oluşturduğunuz karakter olmadığı için az biraz daha iyi durumda oluyorsunuz.

Bu yüzdendir ki belli bir yaşa kadar bu tarz derin hikayelere sahip dünyalara çocukların ulaşmasını takdir etmiyorum.Çok ciddi sorunlara yol açabiliyor.