Civilzation ile ilgili soru?

• 6 Yanıt
  • 1363 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Civilzation ile ilgili soru?
« : 08 Kasım 2012, 17:19:07 »
Bu civilzation nasıl bir oyun güzel mi? ve ek nasıl özellikleri var?  melek*

*

Çevrimdışı manitu

• *
  • 368
Ynt: Civilzation ile ilgili soru?
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2012, 21:08:50 »
civilization serisinin hepsini oynadım. Sadece civ5 in en son çıkan ek paketini oynamadım. 1998 den beridir civilization ile büyüdüm resmen:)
soruna gelirsek civilization uygarlık kuruluşunu, gelişmesini her yönüyle ele alan geniş kapsamlı bir strateji oyunudur. Bana bu seri kadar hiçbir strateji oyunu zevk vermedi(total war serisini ayrı tutuyorum değişik bir oyun ne de olsa bu oyuna göre) Sadece savaş yapmazsın oyunda. Askeriye ile ilgili şeylerin yanında yönetim,ideoloji,ekonomi, kültür, bilim, nüfus, din gibi çeşitli alanlarla da ilgilenmen gerekir. Benim en çok beğendiğim oyun warlord ve  beyond the sword ek paketleriyle beraber civ 4 oldu. En geniş kapsamlı olan oydu bence. Gerçi kötü yanları da vardı o kadar da olur. Civ 5 e gelirsek oynayış ile ilgili bazı kökten değişiklikler yaptılar fakat civ 4 teki bazı özellikler yoktu. Fazla oynamadım bu oyunu sadece müzikleri çok hoşuma gitti o kadar.

*

Çevrimdışı Eminnn

• *
  • 2338
  • ( ALLAH ) için yaşar, ( ALLAH ) için ölürüz.
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2012, 22:11:51 »
Tam hatırlamadığım bazı Civilization Oyunlarını oynadım ve en son Oynadığımda da bir Karenin içine sınırsız adam konuluyordu. Bir ara 5 'e bakim dedim ve bağımlısı oldum.

Civilization bir Strateji oyunu. Sana en başta bir Settler adında Göçebe Toplum veriliyor ve sende o Göçebeler ile uygun bulduğun bir yere Şehiri inşa ediyorsun. Sonra Şehrini yavaş yavaş her alanda güçlendiriyorsun. Mesela Tarım, Savaş ve Hayvancılık gibi. Bu süre zarfında Kültür gelişiminide tamamlıyorsun. Bu sayede Ülken gelişiyor ve oynuyorsun. Diğer Oyunları tavsiye etmem ama 5 ve ek paketi Gods 'u tavsiye Şiddetle ederim.
Seddi aşacağız,
        Güneş 'in zaptı yakın.

Baba I. Emin

*

Çevrimdışı manitu

• *
  • 368
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2012, 22:16:54 »
Tam hatırlamadığım bazı Civilization Oyunlarını oynadım ve en son Oynadığımda da bir Karenin içine sınırsız adam konuluyordu. Bir ara 5 'e bakim dedim ve bağımlısı oldum.

Civilization bir Strateji oyunu. Sana en başta bir Settler adında Göçebe Toplum veriliyor ve sende o Göçebeler ile uygun bulduğun bir yere Şehiri inşa ediyorsun. Sonra Şehrini yavaş yavaş her alanda güçlendiriyorsun. Mesela Tarım, Savaş ve Hayvancılık gibi. Bu süre zarfında Kültür gelişiminide tamamlıyorsun. Bu sayede Ülken gelişiyor ve oynuyorsun. Diğer Oyunları tavsiye etmem ama 5 ve ek paketi Gods 'u tavsiye Şiddetle ederim.

ek paket nasıl sence? oyuna ne gibi şeyler ekliyor

*

Çevrimdışı Eminnn

• *
  • 2338
  • ( ALLAH ) için yaşar, ( ALLAH ) için ölürüz.
« Yanıtla #4 : 08 Aralık 2012, 05:43:09 »
Kardeşim Ek Paket tek kelime ile Müthiş. Oyuna gerçekten yeni bir Boyut katıyor. Sana başlıca Özelliklerinden bahsedeyim.

1. 8 Yeni Ülke Oyuna ekleniyor ve hepsinin ayrı Özellikleri var diğer Ülkeler gibi. Bu Ülkeler Şunlar; hun İmparatorluğu, İsveç, İspanya, Hollanda, Celts, Bizans, Kore ve Moğollar.

2. Din ve Casuslar yeniden ekleniyor.
 3. Bayağı bir yeni Harita ekleniyor.
 4. Bir kaç tane yeni Senaryolar ekleniyor. ( Moğol ve Kore gibi ).
 5. Yeni Bina ve Üniteler ekliyor Oyuna.
 6. Yeni Harika Yapılar.
 7. Yeni Teknolojiler.

Ve hatırlıyamadığım bazı şeyleri Kardeşim. İnan 2 aydır aralıksız oynuyorum ve hiçte sıkmıyor. Özelliklede Kaynak ve Ünite Aşamaları çok Mükemmel.
Seddi aşacağız,
        Güneş 'in zaptı yakın.

Baba I. Emin

*

Çevrimdışı manitu

• *
  • 368
« Yanıtla #5 : 08 Aralık 2012, 09:03:41 »
anladım çok teşekkürler açıklamar için tbr*

« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2013, 10:52:28 »
Civilization 5 'e yeni başladım önerebileceğiniz bir rehber çalışması var mı?