Webdiplomacy nasıl bir oyun ?

• 8 Yanıt
  • 1177 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Abdülhamid

• *
  • 2572
  • Cennet Mekan 2. Abdülhamid Han
Webdiplomacy nasıl bir oyun ?
« : 15 Aralık 2012, 18:56:11 »
webdiplomacy nasıl bir oyun bilen var mı ? Çok merak ettim,güzel oyuna benziyor. Üye oldum odalara filan girdim. Saf saf ekrana bakıyorum ne olacak diye. :)

*

Çevrimdışı realottoman

• 1694
  • Forumu Özledim ve geri döndüm :D
Ynt: Webdiplomacy nasıl bir oyun ?
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2012, 13:16:32 »
3 çeşit harita mı ne var,oda açıp harita savaşı oynuyorsun.Altta hamlelerini seçiyorsun ve ready e basıp hamleni bitiriyorsun ve turun bitmesini bekliyorsun.Bazı turlarda askeri hamle yapmıyorsun ve asker veya gemi çıkarıyorsun.

*

Çevrimdışı Abdülhamid

• *
  • 2572
« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2012, 18:56:33 »
Çok teşekkür ederim.

*

Çevrimdışı realottoman

• 1694
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2012, 19:11:39 »
süper oyundur.Bence forumdaki Medieval Battles da bunun gibi olacak tbr*

*

Çevrimdışı Abdülhamid

• *
  • 2572
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2012, 19:15:33 »
Asker çıkarma nasıl oluyor ?

*

Çevrimdışı realottoman

• 1694
« Yanıtla #5 : 16 Aralık 2012, 19:24:54 »
bazı turlar asker çıkarıyorsun.Build army kara,build fleet gemi deniz ordusu çıkarır.Ayrıca biryeri feth ettikten sonraki tur bölge kare içinde ise askerini orada bir tur beklet,eğer gönderirsen feth etmiş sayılmazsın.Ayrıca hold move diyerek başka orduna destek yollayabilirsin,sade hold ise hamlesiz oynamaktır.Siyah noktalı yerleri feth etmeye çalış,oradan asker çıkartılıyor ve oyunun önemli bölgeleri oralar tbr*

Ben ilk günümde bir savaşta birinci oldum(biraz arkadaşım ile müttevfik oluşumuzdan kaynaklandı doğuya asker çıkarmadım kah*),diğer savaşımda ise ikinci.Eğer iyi bir taktik belirleyebilirsen yenemeyeceğin rakip yok diyorum,ayrıca en çok tehdit ettiğini düşündüğün kişiye özelden müttevfiklik öner ve yapacağınız toprak paylaşımlarından bahset(ben ilk oyunda batıyı almıştım,arkadaşım ise anadolu ve kırıma talip olmuştu)

*

Çevrimdışı Abdülhamid

• *
  • 2572
« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2012, 19:33:53 »
Ülkeyi kendimiz seçemiyoruz değil mi ?

*

Çevrimdışı SultanAhmetPaşa

• *
  • 2314
  • ''Kim bir kavme benzerse o da onlardandır.''
« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2012, 21:11:27 »
bazı turlar asker çıkarıyorsun.Build army kara,build fleet gemi deniz ordusu çıkarır.Ayrıca biryeri feth ettikten sonraki tur bölge kare içinde ise askerini orada bir tur beklet,eğer gönderirsen feth etmiş sayılmazsın.Ayrıca hold move diyerek başka orduna destek yollayabilirsin,sade hold ise hamlesiz oynamaktır.Siyah noktalı yerleri feth etmeye çalış,oradan asker çıkartılıyor ve oyunun önemli bölgeleri oralar tbr*

Ben ilk günümde bir savaşta birinci oldum(biraz arkadaşım ile müttevfik oluşumuzdan kaynaklandı doğuya asker çıkarmadım kah*),diğer savaşımda ise ikinci.Eğer iyi bir taktik belirleyebilirsen yenemeyeceğin rakip yok diyorum,ayrıca en çok tehdit ettiğini düşündüğün kişiye özelden müttevfiklik öner ve yapacağınız toprak paylaşımlarından bahset(ben ilk oyunda batıyı almıştım,arkadaşım ise anadolu ve kırıma talip olmuştu)

O siyah noktalı yerler Supply Center..
"Biz Cehennem için bir çok cin ve insan yarattık. Onların kalpleri vardır, ama anlamazlar. Gözleri vardır ama görmezler. Kulakları vardır, ama işitmezler. Onlar hayvanlar gibidirler, hatta onlardan da daha alçaktırlar. İşte gafiller onlardır." (A'raf, 179)

?Doğrusu biz insanı karışık bir nutfeden yarattık. Onu imtihan edeceğiz bu nedenle onu işitici, görücü yaptık. Kuşkusuz biz ona yolu gösterdik; ister şükredici olsun, ister nankör.? (İnsan, 76/2-3)

?Ümmetim sarığı indirince izzetlerini Allah indirecektir ?(Deylemi, el-Firdevs, no:4247, 3/88)

*

Çevrimdışı realottoman

• 1694
« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2012, 11:13:02 »
Ülkeyi kendimiz seçemiyoruz değil mi ?
evet rastgele seçiliyor
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2012, 11:25:16 Gönderen: realottoman »