Diriliş: Ertuğrul

• 222 Yanıt
  • 15682 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12550
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« : 27 Kasım 2014, 13:06:51 »

Hikayesi:

[spoiler]Diriliş, dünyanın kaderini belirleyen adamın hikayesi.

?O; Güneşi bayrak, göğü çadır eyleyip kısraklarını uçsuz bucaksız ovalara sürdü. Yağız yeri titretip, mavi göğü deldi. Pusatlarını yar eyleyip, ordularını gür kıldı. Daha çok denize, daha çok toprağa ilahi muştuyu taşıdı. Dünyanın iki hükümdara dar geldiğine inandı. Ve dünyayı bir hükümdara yar kıldı. Süleymanşah oğlu Ertuğrul ümitlerin tükendiği bir çağda dirilişin adı oldu. ?

13. Yüzyıl

Dünya yeni kudretini arıyordu. Ve Anadolu, emperyallerin kavgaya tutuştuğu bir diyardı. 1071?de Türklerin girdiği bu topraklara şimdi, Haçlılar ve Moğollar da ortak olmak istiyordu.

Akdeniz, Karadeniz, Balkanlar, Kafkasya ve Mezopotamya yeni sahibini arıyordu. İşte bu yangın yerinde, bizim hikayemizin kahramanı Ertuğrul da, 400 çadırlık obasına bir yurt arıyordu. Yıllardır yersiz ve yurtsuz kalan Kayılar, Ertuğrul?dan acılarına, çilelerine ve yolculuklarına son verecek bir yurt istiyordu.

Ertuğrul, göğü çadır, yeri yatak eyleyerek zor bir mücadeleye talip oldu. Tapınak Şövalyeleri, vahşi Moğollar ve zalim Türkmen beyleri onun en büyük düşmanlarıydı. Ertuğrul, ümitlerin tükendiği bir çağda nice zorluğa göğüs gererek, azmi ve sabrı sayesinde düşmanlarını yendi ve Kayı boyuna bir yurt verdi. Bu yurtta üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu kuruldu. Bu muhteşem devletin sırrı da kahramanımız Ertuğrul?un hikayesinde gizliydi. Ertuğrul?un, İbn-i Arabi?den aldığı bu sır, onu adım adım hayallerine taşıdı. Ertuğrul, hayallerine giderken aslında dünyaya yeni bir medeniyet armağan etti. Temellerini attığı devlet, dünyanın kaderini değiştirdi. Biz de dünyanın kaderini değiştiren adamın destansı hikayesine, boyun eğmeyen karakterine, büyüleyici aşkına ve tüm insanlığa yetecek adalet duygusuna şahitlik edeceğiz.

?Bu mücadelede casuslar, hainler ve şövalyeler;

Bu yolculukta entrika, tehlike ve ölüm;

Bu hikayede yoldaşlık, fedakarlık, cesaret ve yiğitlik;

Bu destanda büyüleyici bir aşk var.?[/spoiler]

1. bölüm 10 Aralık saat 19:55'te TRT 1'de

1. bölüm fragmanı

*

Çevrimdışı The Enemy

• *
  • 2928
  • Legio I Victrix
Ynt: Diriliş: Ertuğrul
« Yanıtla #1 : 27 Kasım 2014, 17:08:32 »
Fragman etkileyici, efektler güzel, kurgu ve seçilen konu da güzel...

İnşallah beklentilerimiz karşısında hayal kırıklığına uğramayız. Ama güzel bir şey çıkacaktır ortaya umarım. tebessum*

*

Çevrimdışı Mouth Of Sauron

• **
  • 7176
  • Türk,Türk olduğu için asildir.
« Yanıtla #2 : 27 Kasım 2014, 19:59:28 »
Eğer Trt paraya kıyarsa çok güzel bir eser olacak,Muhteşem yüzyıl gibi bir felaket olmaz umarım...
There is no light that can defeat darkness!

« Yanıtla #3 : 27 Kasım 2014, 20:28:34 »
Gerçekten hoş bir diziye benziyor, İnşallah umduğum gibi olur.

Ayrıca büyük konuşmak istemiyorum lakin Muhteşem Yüzyıl'ın (özellikle son sezon) kalitesine ulaşabileceğini zannetmiyorum. Eğer paraya ve emeğe kıyarlarsa Muhteşem Yüzyıl'ın 1-2-3 Sezonları'nın kalitesini açık ara farkla geçebilir ama kesinlikle bir son sezon kalitesine ulaşabileceğini sanmıyorum. Müzikleri söylemiyorum bile.

Ama yine Muhteşem Yüzyıl'da olduğu gibi yapımcılar ve oyuncular zamanla kendilerini geliştirirlerse Muhteşem Yüzyıl seviyesinde kaliteli ve Dünya'ya pazarlanan bir yapım ortaya çıkabilir. Muhteşem Yüzyıl'da son sezonda yönetmenlerin değişmesiyle büyük bir kalite patlaması olmuştu. Oradaki manevi-dini ve tarihi havayı bu dizide de bulursam tekrar tekrar izleyebilirim.

*

Çevrimdışı mrgold2626

• *
  • 447
  • Rome II Total War
« Yanıtla #4 : 08 Aralık 2014, 00:32:28 »
zaten biz Türkler paraya kıymadığımız , yapımlara önem vermediğimiz ve sadece bu tür şeylerin " bize ne kadar para getirir " vs. gibi düşündüğümüz için film-dizi sektöründe sıçrayış yapamıyoruz , adamlar bir dizi yapıyorlar bizim 1-2 saatte bağlayamadığımız şeyleri adamlar yarım saatte bağlıyorlar... Acaba çocuklarımız ya da torunlarımız zamanında Türkiyenin kendine özgü bir " Hollywood " u olacak mı çok merak ediyorum. Adamlar uzaya yerleşmeye gider biz anca oyun sektöründe , film sektöründe yükselişe geçeriz...  tbr*

*

Çevrimdışı The Enemy

• *
  • 2928
  • Legio I Victrix
« Yanıtla #5 : 08 Aralık 2014, 17:48:48 »
Bu dizinin de Çarşamba günü yayınlanacak olması çok manidar. Muhteşem Yüzyıl'ın yerini bununla dolduracağız umarım.

*

Çevrimdışı The Enemy

• *
  • 2928
  • Legio I Victrix
« Yanıtla #6 : 10 Aralık 2014, 19:52:20 »
Dakikalar kaldı ilk bölüme. :)

*

Çevrimdışı The Enemy

• *
  • 2928
  • Legio I Victrix
« Yanıtla #7 : 10 Aralık 2014, 22:21:22 »
Hay Maşallah... Reklamsız izledik ya la koca bölümü. :D

*

Çevrimdışı Canakast

• *
  • 2462
  • This rose will never die..
« Yanıtla #8 : 10 Aralık 2014, 22:29:51 »
Beklediğimden iyi.

*

Çevrimdışı The Enemy

• *
  • 2928
  • Legio I Victrix
« Yanıtla #9 : 10 Aralık 2014, 22:32:25 »
Farkettiniz mi, şu Amonos Dağları Şövalyeleri'nin şatosuna bir adam tırmanıyordu ve yaptığı hareketler Assassins Creed'inkine benziyordu birebir. Acaba oyunları da dikkate almayamı başladırlar dizi çekerken. :)