Diriliş: Ertuğrul

• 222 Yanıt
  • 15667 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• ?Reis-ül Küttab?
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
Ynt: Diriliş: Ertuğrul
« Yanıtla #10 : 10 Aralık 2014, 22:32:29 »
Çok sağlam bölüm olmuş benim beklentilerimi karşıladı ilk bölüm umarım bozmazlar ilerleyen bölümlerde diziyi de 2-3 sezon izleriz.

[spoiler]Oğuz flood yapma len pff*[/spoiler]
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı The Enemy

• *
  • 2928
  • Legio I Victrix
« Yanıtla #11 : 10 Aralık 2014, 22:34:30 »
Diziyi izlenir yapan, Türklerin hala konar-göçer vaziyette olması ve Orta Asya giyim tarzı ve yaşayış tarzlarının olması ve ayrıca tabiki de Haçlıların ve şövalyelerin olmasıdır...

[spoiler]Diriltiyorum Çağrı başkan, flood değüül. :D[/spoiler]

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• ?Reis-ül Küttab?
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
« Yanıtla #12 : 10 Aralık 2014, 22:49:25 »
Vallahi benim film olsun dizi olsun ilk baktığım şey öncelikle kostümler ve atmosferdir. Bu dizi bu konuda başarılı özellikle Ertuğrul'un sonda giydiği zırhı görünce gözümde "Ertuğrul Gazi" canlandı.
Tek eleştirim Hande Subaşı varken gidip kezbanın birini başrole koymaları kizgin*
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı cahman

• **
  • 3427
« Yanıtla #13 : 10 Aralık 2014, 22:50:48 »
İlk bölüm için fena değildi lakin bence reyting sıkıntısı yaşarlar gibi geldi bana. birinci sezonu bitirebilirlerse iyi. melek* .

Oyunculuklar çok iyi değildi özellikle gündoğdunun elçiliği alamayınca çıldırması çok yapmacıktı. Dövüş sahneleri idare eder. Kostümler iyi. Senaro zayıf. Ama dediğim gibi bir bölümle yargılamak olmaz. İlk bölüm için geçer not aldı benden haftaya da izlerim.
NO FUTURE

*

Çevrimdışı The Enemy

• *
  • 2928
  • Legio I Victrix
« Yanıtla #14 : 10 Aralık 2014, 22:55:13 »
İlk bölüm için fena değildi lakin bence reyting sıkıntısı yaşarlar gibi geldi bana.

Tabi çekerler qnq ya. Millet gidip Güzel Köylü'yü izleyip bu diziye bakmazlarsa düz bir hayat yaşarlar. Gidip kostüm yarışması programları izlerler ama sorsan çok farklı pencereleri vardır hayata bakışlarında. :D

*

Çevrimdışı cahman

• **
  • 3427
« Yanıtla #15 : 10 Aralık 2014, 22:57:40 »
Kadınların çok fazla ilgileneceği bir dizi olacağını sanmıyorum. E malum kadınlar ilgi göstermezse uzun ömürlü olması çok zor bunu kırabilen tek dizi kurtlar vadisi oldu.
NO FUTURE

*

Çevrimdışı lasthdeath

• 1647
  • Family, Duty, Honor
« Yanıtla #16 : 10 Aralık 2014, 23:01:25 »
Kadınların ilgisini çeken bir tarih değil.Harem olsaydı Tüm Türkiye ekrana kilitlenir halveti izlerdi.  pacoz*
Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya; tek yürek tek bileğiz. Biz Türkiyeyiz...

*

Çevrimdışı bozkirsovalyesi

• Forumun Ara?t?rmac?s?
  • *
  • 5308
« Yanıtla #17 : 10 Aralık 2014, 23:02:04 »
Günümüz dünyası insanının ortaçağ insanı hakkımdaki varsayımlarına dayanan bir hayat tarzı.  pff*

Her iki kültürde de soylular ile halk arasındaki sınıfsal ilişkiler tümüyle uydurma. Ortaçağın sıradan insanı soylular karşısında böyle
konuşamaz ve böyle davranamaz. Herkes çok kaba resmedilmiş. Lider konumdakiler astlarına karşı böyle davranmazdı. Nasıl olsa o insanlar
kendisinin emirlerini dinlemek ve  saygılı olmak zorunda neden hükmetmek için kabalaşsınlar ki.

Kişilerin karakterleride günümüz insanına benziyor. Batılı kültürün çektiği budalaca filmlerde de ilk ve ortaçağ insanları böyle resmediliyor.
Bizimkilerde onları taklit edip aynı budalalığa düşmüşler. Bunca para harcıyorsunuz madem bir kaç tarihi danışman bulsanıza.
LÜTFEN LİNKTEN GİRİP FİKİRLERİNİZİ YAZINIZ.

http://www.totalwar-turkiye.com/twforum/index.php?topic=78969.0
----
----
----

Lütfen forumda kendi aranızda tartışmayın. Bir yerde sorun olduğunu düşünüyorsanız özel mesaj atın ilgilenelim.

Forumda adaletsizlik olmamalı. Yönetici olarak işimiz bu zaten. Biz bazı şeyleri gözden kaçırıyorsak siz bizlere haber verin.

*

Çevrimdışı The Enemy

• *
  • 2928
  • Legio I Victrix
« Yanıtla #18 : 10 Aralık 2014, 23:08:00 »
Ya abi yapımcılar veya yetkili kişilerin tamamen tarihe uygun bir dizi çıkartmalarını beklemiyoruz zaten, yapmazlar da. İşin içine reyting girecekse tarihi gerçekleri sapıttıkları bile olabiliyor. Sadece şu çizgiden fazla şaşmasınlar biz ona da kafiyiz.

*

Çevrimdışı BladeOfTheKinQ

• *
  • 125
  • Yüzme bilmeyeni su değil korku boğar.
« Yanıtla #19 : 10 Aralık 2014, 23:21:14 »
Dizi gayet güzel . Adam ne güzel kesiyor be haçlıları   dov* . Şu siyah cüppeli adamın yaptığı şeyi farkeden oldumu ? Kırmızı ( şarap mıdır bira mı bilmem artık ) onu Anadolu'nun üzerine döküyor. Yani kan! Müslümanları birbirine düşürme planı diye. Gayet güzel ayrıntı olmuş . :D
Dostun İhanetini Gördükçe, Düşmanın Hançerine Hedef Olası Geliyor İnsanın.