31 Mart Ayaklanması

• 37 Yanıt
  • 4063 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Faramir

• **
  • 3318
  • ???? ?????, ???? ???????, ???? ?????
    • Ege Tanıl Blogspot
Ynt: 31 Mart Ayaklanması
« Yanıtla #30 : 26 Ocak 2015, 18:30:48 »
İttihatçılar daha ne yapsın adamlar Kurtuluş savaşında en büyük desteği verdi ve evet tutabilirdi Abdülhamid ne siyasi zekadır ne de askeri sadece baskı impratorluğu kuran bir insandır bana göre  bundan öteyede geçemez asla ve asla...
Bütün savaşlar, önce insanın zihninde kazanılır.
Jeanne D'Arc

*

Çevrimdışı Kahraman

• **
  • 819
  • Ölüm Bize Masal Gelir...
« Yanıtla #31 : 26 Ocak 2015, 18:43:01 »
Abdülhamit'i çok sevip Atatürk'e sövmek, Atatürk'ü çok sevip Abdülhamit'e sövmek... Arada bir de İttihat Terakki mevzusu var.

Yahu biz onların devamıyız. Niye bu kavga ? Hayır biri birine kötü diyince ne olacak ? Kabul edemiyor musun kardeşim Atatürk'ü ? Git onun kurduğu bu cumhuriyette yaşama. Abdülhamit benim ecdadım demiyor musun ? Kendine Türk deme kardeşim. Bu kadar kısa ve netken ne bu kutuplaşma ?

Allah aşkına ilerki günlerde Doğu Perinçek'in davası var. Kendisini gram sevmem. Ama Ermeniler katliam yaptığı dediği için yargılanacak Avrupada. İşte tam burada tek yürek olmalıyız. Ama anlatamıyoruz...

@mehmetozan konuya bakarsan abi sana zahmet.

*

Çevrimdışı Lachin Kavur

• 223
  • Mongol Dayı
« Yanıtla #32 : 26 Ocak 2015, 18:49:20 »
@Faramir senin görüşündür, saygı duyarim.Ama senin sevmediğini, sevenler olabilir buna dikkat et.

@Kahraman dediklerinize katilıyorum.Bölünmeye, ayrışmaya gerek yok.
Birini sevip, ötekini atmak bize yakışmaz.
Spoiler
[close]

Spoiler
[close]

*

Çevrimdışı Faramir

• **
  • 3318
    • Ege Tanıl Blogspot
« Yanıtla #33 : 26 Ocak 2015, 18:51:09 »
Kutuplaşmayı ben değil onlar başlatıyor ben İttihatçılar hatasız demiyorum ama nedense hep Abdülhamid hatasız İttihatçılar ite kaka pis insanlar olmaz öyle şey onu geçtim Osman Oğullarının anneleri Türk değil bir çoğunun ayrıca Abdülhamid'i kabul etmessek Türk mü olamayacağız saçmalık Kahraman bazen bana göre saçmalıyorsun Osmanlı'nın ne kadarı Türk ki diye sormak lazım en başta...

@Faramir senin görüşündür, saygı duyarim.Ama senin sevmediğini, sevenler olabilir buna dikkat et.

İsteyen sevsin belgelerle konuştuğu sürece herşey kabulumdür...
Jeanne D'Arc

*

Çevrimdışı Kahraman

• **
  • 819
  • Ölüm Bize Masal Gelir...
« Yanıtla #34 : 26 Ocak 2015, 18:58:10 »
Kastım ecdadtı. İstesen de istemesen de kabul edeceksin. O da bu ülke için çalıştı.

Ayrıca şu hürriyet mevzusuna falan girmeyin hiç. Çünkü Enver Paşa da çok yoğun sansür uyguladı.

*

Çevrimdışı Lachin Kavur

• 223
  • Mongol Dayı
« Yanıtla #35 : 26 Ocak 2015, 18:58:56 »
Türk olmak sadece etnik bir mevzu değildir.Milli şuur, örfi, ahlaki değerler olmadan istediği kadar Türk kökenli olsun.Benim gözümde "Türk" değildir.

Her insanın hataları vardır.Eksileri, artilarıni geçiyorsa uzak durmak gerekir.
Spoiler
[close]

Spoiler
[close]

*

Çevrimdışı Faramir

• **
  • 3318
    • Ege Tanıl Blogspot
« Yanıtla #36 : 26 Ocak 2015, 19:01:38 »
Türk olmak sadece etnik bir mevzu değildir.Milli şuur, örfi, ahlaki değerler olmadan istediği kadar Türk kökenli olsun.Benim gözümde "Türk" değildir.

Her insanın hataları vardır.Eksileri, artilarıni geçiyorsa uzak durmak gerekir.

Osmanlı Türklük için ne yaptı acaba Araplaştı desek daha doğru hatta buna bir çok kişi destek verir hatta bugün bizi Osmalı yüzünden Arap gibi görüyorlar da şahsımca doğru bir yorum olacaktır.

Kastım ecdadtı. İstesen de istemesen de kabul edeceksin. O da bu ülke için çalıştı.

Ayrıca şu hürriyet mevzusuna falan girmeyin hiç. Çünkü Enver Paşa da çok yoğun sansür uyguladı.

Biliyorum Enver Paşa'Da yaptı yapmadı demiyorum ben onunda hatalarını söylüyorum açık açık zaten.
Jeanne D'Arc

« Yanıtla #37 : 26 Ocak 2015, 19:03:54 »
Bir ara atılan iletileri okuyacağım..
Ceza gerektiren şeyler var ise de buraya yazarım..
Burada olan şeyler için de yorum yapmayacağım. Artık ben sıkıldım..
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2015, 19:04:19 Gönderen: mehmetozan »