Sasani İlletine Çözüm Bulan Var mı?

• 16 Yanıt
  • 7833 Gösterim

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Sasani İlletine Çözüm Bulan Var mı?
« Yanıtla #10 : 16 Temmuz 2015, 13:47:27 »
sasani ol kurtulursun

« Yanıtla #11 : 16 Temmuz 2015, 21:41:15 »
Ben doğu roma ile oynarken,sasanilere 50. kusür turlarda saldırmıştım.Savaş yaklaşık 11 yıl sürdü (44 tur).Satraplarından abarshahr ve mazunlar hariç hepsinin (sasani de dahil) topraklarını tahrip ettim,kökten çözüm çok rahattım ondan sonra.Hunlarlada tüm güruhlarla toplu saldırmak etkili olabilir,tabi taktik vb ile yoksa o ölümsüzler isimlerinin nedenini öğretirler.Birde bunların seçkinleri vardı galiba özel muhaberede ayarlamıştım,Allah onlarla büyük sefer de yüzyüze getirmesin :)
Güneşin battığı yere kadar her yeri zaptedebilirim !
Uldız (Uldin)

*

Çevrimdışı Ebû Turab

• 212
  • Kudüs ağladıkça, Yahudi cüretleniyor....
« Yanıtla #12 : 16 Temmuz 2015, 22:18:56 »
Doğu Roma en zevkli ülke  tbr*

« Yanıtla #13 : 27 Şubat 2016, 18:12:08 »
ben sasineleri hunlar ile az daha bitiriyodum 2 eyaleti kalmaştı ma müttefikleri KUZEYLİ KABİLELER!!! beni sıkıştırıp bitirdiler

« Yanıtla #14 : 05 Ağustos 2016, 15:50:34 »
Hocam Ak hunlarla oynuyorsan oyun başında yukarıdaki afrigitleri yık geç tam bir pislik devlet hiç acıma duruma göre istersen yanındaki devletleri haraça bağla bi kaç turn sonra sasaniler çok zorda 2 tam orduyla geliyorlardı.3 biriminle saldır onları hallet sonra biraz güney taraflara doğru ilerle ve sasanilerle savaşmak yerine onların kukla devletlerini keski Gelir: Kukla devletlerden %+100 haraç kullanmasın.ve durmadan çöl taraflarında dur sasaniler çölde kayıp veriyor haritada durmadan olduğun ve gideceğin konuma bak çölde verdikleri zayiatlar çok fazla (zaten sasanilerle oynayınca pek fazla mısır taraflarına veya himyarlara gitmem çölden dolayı zor oluyor)bu avantajı kullan gerçekten çok işe yarıyor zaten makra-aryan taraflarına inince çok fazla çöl var ama buraya kadar dikkat etmen ilk önce yağmala sonra yok et ve diğer biriminlede ordu kurmaya çalış çünkü çok zorda makra ve aryan taraflarına geldiğinde yaklaşık 2 veya 3 tam birimle seni avlamaya gelir onları hallettiğinde atropatenler hatırladığım kadarıyla 1 tam ordu ile gelicek eğer burdaki savaşları kazanırsan makra ve aryanları yıkıp geçersin ordan Siraf'ı sasanilerin başına yıkınca güzel bir darbe vurursun hatırladığım kadarıyla ticaret limanı vardı orda yani ekonomisine baya zarar verirsin tabi para kaybediceksin ben buralara kadar - ekonomiyle ilerledim durmadan yağmalayıp yok ettim bina fazla inşa etmedim deniz taraflarını hallettin mi diğer yerler çöl olduğundan sasani bölgelerinde senin için avantajlı savaşlara girersin.istersen tekrar makra taraflarına çekilip ekonominide halledebilirsin deniz taraflarını halledince zaten yeterince güzel bir darbe vurmuş olursun pek fazla bekleme genede çünkü ne kadar adamları vursanda hala kukla devletleri var bayağı para kasıyorlar :D ama bunları yaptıysan seni durduramazlar istersen yavaş yavaş 3 veya 4 birimle adamları yık geç tabi yan yana dolaştır bazen kukla devletleri birden çıkıp can yakabilirler.Rekabet olabilir yetenekleri dürüstlük için harca zaten sırayla farklı kabilelerle yağmala böylece rekabeti egale edersin.

« Yanıtla #15 : 06 Haziran 2017, 22:13:37 »
Sasaniler ile barış yapmaya bakın. Barıştan sonra  suikastçilerinizi salın Sasani'ye önemli komutanları öldürün. Komutanlar ölürse yetenekler de gider. Böylelikle büyük bir avantaj elde etmiş olursunuz.

« Yanıtla #16 : 20 Haziran 2017, 12:07:46 »
sasanilere karşı galip gelmek çok kolay, sabreder 2 3 ordu ile kalabalık saldırırlar o orduları kırabilirseniz bi daha toparlanamazlar doğu roma imp.(zor) ile girdiğim oynadığım hiçbir savaşı kaybetmedim hem şehir savunması hem meydan savaşı mızraklılıarı çok zayıf okçuları atışcıları toplama ordu beş para etmez sadece güzel bi impartorluk geliri var güçlenemsine izin vermeden üstüne gidin yada ak hunlara destek verin zaten sizin yerinize ak hunlar o barbarların hakkından geliyor şanşınızda iyi giderse ak hunlar talan eder