Hunlar için taktikler

• 20 Yanıt
  • 12778 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı twasg

• **
  • 197
Hunlar için taktikler
« : 05 Temmuz 2015, 22:44:17 »
Arkadaşlar bu konu da Hunlar ile ilgili taktikler inizi paylaşmanız için açtım herkes gelip kendi taktiklerini paylaşsın bakalım siz Atilla olsanız tarihi nasıl yazar dınız ben olsam
1-ekonomiyi 20 turn de halledip sonra gıdayı hallederim
2- 10-15 turn de sağlam atlı birlik ler üretikkden sonra
3- 5 tane Oba full atlı Okçu veya mızraklı karma bir şekilde sonra arkama Doğu Roma yı alıp sasani lere sağlam bir darbe vurdukdan ve sasani leri hallet dikden sonra Doğu Roma yı haraçlı devlet yaparım
ve 3 adım da dünya size muhtaç  tbr* tbr*
belki 2 Oba yı gelir için 5 Oba yı sadece askeri amaçlı kullanabilirim
evet sizden sizin taktiklerinizi bekliyorum.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2015, 00:17:16 Gönderen: twasg »

*

Çevrimdışı ÖtükeninKurdu

• **
  • 656
  • ---Öldüren karizma:Başbuğ Attila Han---
    • bilinmeyen türk tarihi
Ynt: Hunlar için taktikler
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2015, 01:26:26 »
Arkadaşlar bu konu da Hunlar ile ilgili taktikler inizi paylaşmanız için açtım herkes gelip kendi taktiklerini paylaşsın bakalım siz Atilla olsanız tarihi nasıl yazar dınız ben olsam
1-ekonomiyi 20 turn de halledip sonra gıdayı hallederim
2- 10-15 turn de sağlam atlı birlik ler üretikkden sonra
3- 5 tane Oba full atlı Okçu veya mızraklı karma bir şekilde sonra arkama Doğu Roma yı alıp sasani lere sağlam bir darbe vurdukdan ve sasani leri hallet dikden sonra Doğu Roma yı haraçlı devlet yaparım
ve 3 adım da dünya size muhtaç  tbr* tbr*
belki 2 Oba yı gelir için 5 Oba yı sadece askeri amaçlı kullanabilirim
evet sizden sizin taktiklerinizi bekliyorum.
Ooo sen çok uğraştırmışsın 7 oba ne o öyle :D ama etkili kesin çözüm :D

Benim taktiğim:TW oyunlarında sadece Türklerle oynadığım için Hunlarda profesyonelim diyebilirim.(Zor da oynuyorum)
1-Her tur ilerlerken %20 lik yer bırakın yani her turda hem ilerleyip hem asker üretmiş oluyoruz her 3 gürühu fulleyin eğer fullediniz zaman ekstra gelir kazanmak için yapın %20 taktiğini neyse fulleyin (20 de 20) sakın piyade üretmeyin bu sizin mobillitenizi bozar (lol oyanamaktan artık :D moblize hız ve oynaklık demek) Hunlar ulusunda göçebelik kültüründen gelen atlı okçu kültürü bonusu var iyi kullanın

İLK SAVAŞ!1!1!11!11
2-Slavenyalıların başkentine (diğer küçük şehrine değil) yukarıda anlattığım gibi (%20 %20 bıraka bıraka gidin) Uldız ile kuşatın (Kağanınızla) diğer 2 oba yı baskın posizyonuna çekin ama Uldız ın yakınında dursunlar savaşta yardımcı olsunlar sonra orayı aldığınız zaman ÇOK ÖNEMLİ! İlk önce talan edip sonra savaşta en çok asker kaybeden ordunuzda oba kurun (olduğunuz yerde ilerlemeyin hiçbir yere) az hasar alan yani en az asker kaybeden güruhunuzu talan ettiğiniz şehre birdaha saldırtın BU SEFER YAKIP YAIKIYORUZ! (TALAN EDİP TAHRİP ET SEÇENEĞİNİ AYNI TUR YAPIN) Slavenyalıların diğer küçük şehrine gidip bir sonraki tur tabiki dinlendirin ordunuzu azcık.Bu sefer kazandığınız zaman talan edip kendi haraçlı devletiniz yapın neydi köleleştir miydi hatırlamıyorum. AMAÇLAR:Neden ilk başkentini sonra küçük şehri ? Neden bir kukla devlette daha güçlü bir şehir bırakayım büyük şehri bırakınca hemen güçlenip isyan ediyorlar 2. Amaç:Neden bir orduyla kuşatırken neden diğer 2 siyle baskın yapıyoruz? Baskın seçeneğini sadece çevresinde sur olan (Duvar işte bilirsiniz hani şu büyük duvarlar oluyor ya bazı şehirlerde bilmeyenler olur diye söledim) şehirlerde baskın yapın çevresinde duvar olmayan şehirde yaparsanız birimleriniz savaş alanında yorgun olarak mevzilenir zaten çevresinde duvar olan şehirlerde taaruza geçeceğiniz (saldıracağınız) tur baskın seçeneğini normale çeviriyoruz neyse baskın nedir ve burda kullanınca ne faydası var eğer baskın yaparsanız hem olduğunuz yerde para kazanırsınız hem kuşatmada yardımcı kuvvet olarak bulunurdunuz bulunurken para kazanırsınız ve kazanırken karşı tarafın şehrinin asayişini ve birçok şeyi işte :D indirger

3-Kuzey ve güneydeki bütün şehirleri talan + tahrip ediyoruz son şehirlerini talan+boyun eğdir yapıyoruz ve 1 güç siz oluyorsunuz ve bu arada boyun eğdirdiğiniz devletlere arada sırada ödüller veya karı kız bişi verip gönlünü alın ki isyan etmesinler onlar size haraç (para) variyor

4-Kuzeyden sonra balkanlar ve anadolu var bunlara talan+tahrip ama küçük bir devlete rastlarsanız talan+boyun eğrdir (son şehirlerine) bu arada sasanilerin tizbon şehrine bi arkadaşa bakıp çıkıcam usulü talan+tahrip yapın adam olsunlar!!1!1!!11 ama sadece Tizponu yoksa ağlatırlar aaaaa ama sizi biryerde yakalıyorsa yakalayamaz siz Hunsunuz :D

Kukla devletleri nasıl kullanırız?
5-Bir savaşa girerken kukla devletlerinizin yanında yeşil yüz güvenilir varsa onun yanına tık atın eğer yoksa denemeyin bile girmezler ve haraçlı devletiniz olmaz onunla savaşırsınız ve size para vermez bide kukla devletin düşman ulusla ilişkisine bakıp girin yoksa yeşil olsada fayda etmez yani düşman ulusla yeşilse çağırmayın ona göre ayarlayın.

6-Roma hispanya avrupa heryeri yakın sonra başların dünyasına deyip kukla devletlere savaş ilan edin! Ötügen'e geri dönün de (Kuzey güney hanedanları)Çin'in g. kalkmasın

Son anda aklıma gelenler:
1-Kuşatmada kazanamayacağınız şehirleri onun size karşı taaruza geçmesini bekleyin çok akıllıca bir taktık çok uzun süre kuşatınca askerleri %90 ölüor ve 2 tur sonra saldırıyor.

2-Siyasette mevkilere herkesi atayın boş kalmasın ve gücunüzü 100 yapmaya çalışın güç 100 olunca hüküm ve bişidaha vardı o da 100 oluyor ama dengeli yapın bazen ters tepiyor ve generallerinize bir tane hizmetçi adayın (özellikle attila ya)

3-TW:A ile alakası yok rome 2 tw göçebe devletler taktiklerini paylaşacaktım teog falan derken uzadı sonra oyundan sıkıldım :D

Unutmayın en son Ötügen'e dönün ve Çin'i .....
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2015, 02:16:37 Gönderen: ÖtükeninKurdu »
İmparator Attila Kağan:Sınırlarınızda sorun mu var o zaman genişletin!
TÜRKÜM MÜSLÜMANIM ONURLUYUM ŞEREFLİYİM DAHA NE İSTEYİM

*

Çevrimdışı twasg

• **
  • 197
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2015, 11:24:35 »
Sen baya uzatmışın :D ben 35-40 turn de rakip bırakmadım hemde Hunlar ın bütün hedef lerini en büyük hedeflerini bitiriyo en azından(bu arada TwA yı hiç oynamadım pc etw yi bile 15-20 fps açıyo :( ama youtube den izlediğim kadarıyla :D )sen kuzeye git ordan güneye göç et ordan bakanlara ben oyunu bitirdikten sonra herkes i yok edicem :D katliam olucak  pacoz* pacoz* pacoz* pacoz* tabi pc alır larsa  bnak* bnak* bnak* bnak* bnak* bnak*

*

Çevrimdışı ÖtükeninKurdu

• **
  • 656
    • bilinmeyen türk tarihi
« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2015, 17:16:32 »
Sen baya uzatmışın :D ben 35-40 turn de rakip bırakmadım hemde Hunlar ın bütün hedef lerini en büyük hedeflerini bitiriyo en azından(bu arada TwA yı hiç oynamadım pc etw yi bile 15-20 fps açıyo :( ama youtube den izlediğim kadarıyla :D )sen kuzeye git ordan güneye göç et ordan bakanlara ben oyunu bitirdikten sonra herkes i yok edicem :D katliam olucak  pacoz* pacoz* pacoz* pacoz* tabi pc alır larsa  bnak* bnak* bnak* bnak* bnak* bnak*
Seninki biraz absürd olmuş oyun başında 6-7 oba bu imkansız bişi ve ne kadar çok oba o kadar iyi diye bişi yok  kah*

*

Çevrimdışı twasg

• **
  • 197
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2015, 00:45:37 »
Ama tek general ile Oba olduğunu biliyorsun dimi yani 2 tane ekonomi üzerinden giden sadece general olan Oba oyun boyunca seni çok rahatlatır ve en başında yapmana gerek de yok :D

*

Çevrimdışı ÖtükeninKurdu

• **
  • 656
    • bilinmeyen türk tarihi
« Yanıtla #5 : 10 Temmuz 2015, 15:59:21 »
Ama tek general ile Oba olduğunu biliyorsun dimi yani 2 tane ekonomi üzerinden giden sadece general olan Oba oyun boyunca seni çok rahatlatır ve en başında yapmana gerek de yok :D
Evet ama gıda kıtlığı ile uğraşman gerekecek ve ne kadar oba yaparsan o kadar gıda tüketimi dürüstlük azalıyor 4 ideal.

*

Çevrimdışı twasg

• **
  • 197
« Yanıtla #6 : 10 Temmuz 2015, 22:58:18 »
Evet ama gıda kıtlığı ile uğraşman gerekecek ve ne kadar oba yaparsan o kadar gıda tüketimi dürüstlük azalıyor 4 ideal.
sende sadakati sağlama alırsın her tur makamı yükseltirsin

*

Çevrimdışı ÖtükeninKurdu

• **
  • 656
    • bilinmeyen türk tarihi
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2015, 16:14:13 »
sende sadakati sağlama alırsın her tur makamı yükseltirsin
Ne ugraşacaksın  yardir* en fazla  4 tane  oba girebiliyor zaten yani en fazla 4 v 4  yapiliyor haa oyunun ortalarinda başka bir oba yaparsın 5. Oba yi destekleyici yaparsin 0 asker ve gida ve mümmesil çikartirsin ve bu obayi en guclu haracli devletinizin başkentine yerleşin tabi terihe gore gitmek icin pannonia ovalarina yerlesirsiniz (genellikle panunya bereket olarak güçlu oluyor) yada hem bereketli hem güçlu bir haracli devletin oldugu yere yerlesmek icin panunya daki ilirya yi ve baska bir devlet vardi tatildeyim unuttum haracli devlet yapip yuklu miktarda para bagislayin

« Yanıtla #8 : 31 Temmuz 2015, 18:47:41 »
HUNLARLA OYNARKEN SABIRLI OLUN YETER.YOKSA PERT EDİYORLAR . ALIŞTIRA ALIŞTIRA

« Yanıtla #9 : 02 Ekim 2015, 16:48:21 »
Selam ben oba kuramyorum? Ordum tek e düştü. Yeni orduda kuramıyorum. Şunu sorayım başlangıç yerinden itibaren ilerleyerek mi gitmeli yoksa obayı kurup beklemelimi?