Sasani İmparatorluğu için Taktikler

• 13 Yanıt
  • 4736 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Sasani İmparatorluğu için Taktikler
« Yanıtla #10 : 06 Haziran 2017, 22:07:59 »
1. maddede savaşta değilsiniz dediniz. Fakat Ak Hunlar kukla devletlerimi yarıp geçiyor ve bunu ben yok ediyorum. Başka kimse karışamıyor ne yapmalıyım?

« Yanıtla #11 : 04 Ağustos 2017, 05:40:11 »
Arkadaş çok güzel açıklamış, bende birkaç taktik eklemek isterim..
1) Kralın nüfuz özelliği çok önemli o yüzden kralınızın nüfuzunu artırmak için onu general yapıp garanti (ölüm riski olmayan) savaşlara sokabilirsiniz.
2) Ben yinede problem yaşadığım bir krala suikast düzenleyip öldürdüm ve faydasını gördüm tavsiye edebilirim.
3) Vali veya aile ağacında sağdaki makamlara atama yaparken atadığınız kişinin sadakatine ve nüfuzuna dikkat etmek gerekir. Çünkü bu sizin egemenlik ve kontrolünüzle doğrudan alakalı. eğer birinin sadakati 3 ün altına düşmüşse yükselmesi zor oluyor. ben bu durumda onu general veya amiral yapıp düşmana tek halde yolluyordum ve ölünce sıkıntı kalmıyor. Bu şekilde %20 lere düşen hakimiyeti %60 lara çıkartabildim.
4) nüfuzu kraldan yüksek olan kişilerin sadakati azalmaya başlıyor, buna çözüm siyasi olaylar yapın, gözden düşürmek veya destek toplamak ama özellikle destek toplamayı arka arkaya turlarda yapmayın ters tepiyor.
5) Kukla devletlerinizle kızlarınızı evlendirmeniz etkili oluyor tavsiye ederim.
6)donanma savaşlarında bence en etkili çözüm uzaktan top atan gemiyle doldurmanız donanmayı, asker falan uğraşmaya gerek kalmıyor, 1 dolu birimle karşınızda 2 dolu birim bile olsa az kayıpla yenmeniz mümkün ama kendiniz savaşacaksınız otomatikte genelde yeniliyor.

« Yanıtla #12 : 09 Ağustos 2017, 13:47:34 »
arkadaşlar bu sasanilerin özelliği olan kukla devlet toplama birimleri ne olur?yardım lütfen.

« Yanıtla #13 : 12 Ağustos 2017, 00:04:20 »
tam ne demek istediğini anlamadım, kukla devletlerden asker almaktan mı bahsediyorsun?