Anket

TotalWar'a yeni başlamak isteyen biri olarak ilk önce hangi oyunla başlamalıyım?

Shogun
Medieval
Rome
Medieval II
Empire
Napoleon
Shogun II
Rome II
Atilla
Warhammer
Farketmez istediğinle başla

Tavsiye

• 8 Yanıt
  • 823 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tavsiye
« : 20 Haziran 2016, 17:49:45 »
Öncelikle TotalWar'a başlamadan önce Stronghold serisini oynadığımı belirtmek isterim. Strateji konusunda bilgiliyimdir. Fakat oyunun videolarına bakınca hepsinin birbirinden farklı olduğunu gördüm. Sizce seriye hangi oyunla başlamalıyım sırayla mı gideyim yoksa sizin bi tavsiyeniz varmı?

*

Çevrimdışı lasthdeath

• 1647
  • Family, Duty, Honor
Ynt: Tavsiye
« Yanıtla #1 : 20 Haziran 2016, 17:52:48 »
Ben ilk etw ve ntw oynadım ama en çok m2tw oynadım.Diğerlerini silmeme rağmen onu hala farklı modlarla oynarım.Hotseatte oynanıyor.Bana göre daha zevkli.
Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya; tek yürek tek bileğiz. Biz Türkiyeyiz...

*

Çevrimdışı ZenderX

• 1163
  • Storm, earth, and fire Heed my call
« Yanıtla #2 : 20 Haziran 2016, 17:54:56 »
Ben RTW ile başlamıştım.Bana totalwar ı sevdiren o oldu.M2TW de efsanedir tabii.Şuan bile oynuyorum.Sevdiğin tarih dönemine göre başla.İlk çağ ağırlıklı seviyorsan RTW ortaçağ istiyosan M2TW (MTW den de başlayabilirsin ama ben onu hiç oynamadım iyi yada kötü birşey diyemem.) Biraz daha ilerleyen tarihleri seviyosan NTW ve ETW de düşünebilirsin.
he conquers who endures

« Yanıtla #3 : 20 Haziran 2016, 17:59:49 »
Benim için en iyisi etw. Ama sen R2tw den başlayabilirsin

« Yanıtla #4 : 20 Haziran 2016, 18:26:01 »
Medieval 2 Total War'dan başla bence.Serinin en samimi oyundur

« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2016, 19:04:31 »
Rome 1le başladım bende. Oyunun mantığını kavramak için rome1 yada m2tw öneririm
All Warfare İs Based On Deception.

« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2016, 23:05:30 »
Şimdi hepsinin alanı farklı.
Eğer PC iyi değilse Attila ve Warhammeri (hatta belki R2TW) baştan ele hiç zevk alamazsın ve TW den soğursun.
Ortaçağda geçen bol mızraklı kılıçlı okçulu bir oyun için Medieval 2 TW önerebilirim.
Ok değilde barut kokusu isterim dersen ETW muhteşem bir oyundur.Steam üzerinde 300 saat oynamışlığım var korsanda daha fazladır :D
NTW yine barutlu ama ilk oyun için sıkıcı olabilir küçük bir tarih aralığını kapsadığı için sadece Napoleon dönemi var yani.Ayrıca harita olarak ETW haritasından çok daha küçük.Zaten NTW ETW nin haritası küçük ve 100 yıl sonra başlayan DLC si gibi birşey :D

En iyisi PC iyiyse R2TW değilse ETW veya M2TW (sevdiğin şekle göre) tercih etmendir  kirp*

Bu arada R1TW falan alma bence o oyun baya eski.Eskiden oynayan biri şu an zevk alabilir ama şu anda RTW için başlayan biri büyük ihtimal sevmez.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2016, 23:06:21 Gönderen: Royal Guard »

*

Çevrimdışı ZenderX

• 1163
  • Storm, earth, and fire Heed my call
« Yanıtla #7 : 20 Haziran 2016, 23:49:54 »

Bu arada R1TW falan alma bence o oyun baya eski.Eskiden oynayan biri şu an zevk alabilir ama şu anda RTW için başlayan biri büyük ihtimal sevmez.

Parayla alıcaksa almasın zaten, ama oyunun boyutuda küçük, bi indirip göz gezdirebilir.Ama şu da var, ilk TW oyunum olan RTW'yi ilk açtığımda anlayamadığım için hiç beğenmemiş kapamıştım.Üstünden aylar geçti sonra yine bakıyım bi şu oyuna dedim oynadıkça öğrendikçe değerini anladım. :)
he conquers who endures

« Yanıtla #8 : 21 Haziran 2016, 17:00:53 »
Benim ilk oyunum MTW idi şu an oynasam ben zevk alırım çünkü bana eskiyi hatırlatır.
Ama ben şu anda oyun arayan birine gidip MTW al çok güzel diyemem.Çünkü bu saatten sonra benim zamanında o oyundan aldığım zevki şu anda alması pek mümkün değil.O dönemde grafikler öyleydi daha iyisi yok sayılırdı.Zaten pek fazla alternatifde yoktu.Ama şu an hiç TW oynamamış birisi için TW Attila MTW den çok daha güzel görünecektir.