Star Wars Analiz [YENİ BÖLÜMLER,DİZİ,ÇİZGİD.,ESKİ BÖLÜMLER]

• 10 Yanıt
  • 702 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı mr.Pos

• *
  • 1
  • Peoples die alone.
Arkadaşlar bence star wars yeniden geçmişle ilgili film çekmeli çünkü aynı şeyleri yapıp duruyolar. Bence eskiye dönüp darth plagiusu felan ele almalılar.

ABC dizi olarak ekranlara getirmeye çalıştığını açıkladı..
Asıl yeni üçleme film serisi ileriye giderken, belki bu dizi eskiye dönebilir..
http://www.oyunfest.com/star-wars-yakin-zamanda-televizyon-dizisi-olarak-karsimiza-cikabilir.html
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2016, 20:39:21 Gönderen: mehmetozan »

*

Çevrimdışı mr.Pos

• *
  • 1
  • Peoples die alone.
Yeni üçlemesi şuan belli ama "Star Wars 10" a bekleriz artık napalım :)

*

Çevrimdışı NucLeaR-TR

• 1813
  • Time is the best teacher but it kills all students
Bu üçlemeyi sağlam bir şekilde sonlandırıp bence de eski zamanlara gitmeliler. Fakat Darth Plagueis'den de geriye gidilmesi taraftarıyım şöyle sağlam bir Old Republic üçlemesi ki zaten Old Republic'in son zamanları bile rahat bir şekilde bir üçleme olur, efsane olabilir. Aslında büyük bir kitle de Old Republic'i uzun bir zamandır bekliyor. Birde oyunu falan da çıkınca (her ne kadar pek iyi olmasada) daha fazla kişi bu döneme ilgi duymaya başladı. Çizgi romanlarda insanları büyülemiş, o dönemde yaşayan Darth Malgus ve Ven Zallow gibi iki karakter de varken kesinlikle bir el atmaları gerekiyor.

Yalnız adam gibi bir üçleme olacaksa yapılması taraftarıyım yani o dönemin epikliğini yansıtmalı. Eğer bunu başaramazlarsa kesinlikle bulaşmasınlar, böyle bir dönemin batması çok yazık olur. Çünkü Youtube'daki The Old Republic oyununun trailerları gayet epik.
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2016, 19:17:09 Gönderen: NucLeaR-TR »

*

Çevrimdışı mr.Pos

• *
  • 1
  • Peoples die alone.
Aynen ayrıca eski filmlerede özenmeden çekerler inşallah :)

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2552
  • Ebu Zerdüşt
Star Wars'dan anladığım mantık şu:

2 taraf var.Biri Cumhuriyet diğeri ise İmparatorluk.Bir de bunların kumandanlarının gelenekleri var.Jedi'lar Güç denen kavramın iyi taraflarında ustalaşırken, Sith'ler Güç denen kavramın kötü taraflarında ustalaşıyor.İki taraf da birbirine hiçbir zaman üstün gelemiyorlar.Gelseler bile bir zaman sonra yozlaşıp üstünlüklerini devam ettiremiyorlar.Sith'lerin yozlaşmamak için iki kuralı, Jedi'ların ise yönetim konseyinin olduğunu görüyorum.Bu döngü böyle sürekli devam ettirilebilecek olması güzel iş açıkçası.Gelsin paralar.

Sinemada çok büyük işler başarmış bu hikaye lakin her şey gibi bu da iyice şeye sarmış.Bana kalırsa zirvede bıraksınlar.Şu son üçleme fikri başlı başına hataydı.Hele o karizma dursun diye maske takan ergen tavırlı Sith'den sonra bütün seriden soğudum.Açıkçası eğer üçleme yapılacaksa insanların grafiklerden, efektlerden ve insanların süper ultra güçlü olduğu hep iyilerin kazandığı tipik romantik filmlerden sıkıldığı zamanlarda çekilmeli bu üçleme.

Yani şimdi bakıyorsun bu hikayeyi kendine çeken zaten iyi ve kötü arasındaki sonsuz döngü.Böyle olunca sen romantik akımların etkisinde kalırsan Disney yapımı prenses dizilerinden farkın kalmaz.İnsanları ancak efektlerinle filme çekersin.Bir süre sonra insanlık sürekli patlamalardan sıkılacak zaten o zaman ne yapacaksın?Para uğruna mundar edeceksin hikayeyi.

*

Çevrimdışı NucLeaR-TR

• 1813
  • Time is the best teacher but it kills all students
Star Wars'dan anladığım mantık şu:

2 taraf var.Biri Cumhuriyet diğeri ise İmparatorluk.Bir de bunların kumandanlarının gelenekleri var.Jedi'lar Güç denen kavramın iyi taraflarında ustalaşırken, Sith'ler Güç denen kavramın kötü taraflarında ustalaşıyor.İki taraf da birbirine hiçbir zaman üstün gelemiyorlar.Gelseler bile bir zaman sonra yozlaşıp üstünlüklerini devam ettiremiyorlar.Sith'lerin yozlaşmamak için iki kuralı, Jedi'ların ise yönetim konseyinin olduğunu görüyorum.Bu döngü böyle sürekli devam ettirilebilecek olması güzel iş açıkçası.Gelsin paralar.

Sinemada çok büyük işler başarmış bu hikaye lakin her şey gibi bu da iyice şeye sarmış.Bana kalırsa zirvede bıraksınlar.Şu son üçleme fikri başlı başına hataydı.Hele o karizma dursun diye maske takan ergen tavırlı Sith'den sonra bütün seriden soğudum.Açıkçası eğer üçleme yapılacaksa insanların grafiklerden, efektlerden ve insanların süper ultra güçlü olduğu hep iyilerin kazandığı tipik romantik filmlerden sıkıldığı zamanlarda çekilmeli bu üçleme.

Yani şimdi bakıyorsun bu hikayeyi kendine çeken zaten iyi ve kötü arasındaki sonsuz döngü.Böyle olunca sen romantik akımların etkisinde kalırsan Disney yapımı prenses dizilerinden farkın kalmaz.İnsanları ancak efektlerinle filme çekersin.Bir süre sonra insanlık sürekli patlamalardan sıkılacak zaten o zaman ne yapacaksın?Para uğruna mundar edeceksin hikayeyi.

Aynen Hacı bende senin gibi düşünüyorum. Bu üçlemeyi bende istemiyordum ama artık çıktı en azından güzel bir son yapmalarını umut ediyorum. Ha illa biz bunu devam ettireceğiz diyorlarsa adam gibi sağlam bir senaryo örgüsü etrafında iyi bir film yapmalılar. Aksi durumda şu güzelim hikaye hakkatten mundar olur.
  Eğer olursa yeni üçleme Old Republic zamanında gelsin diyorum çünkü Sithlerde iki kuralı olmadığından çok daha değişik bir üçleme olacağını düşünüyorum üstelik Darth Malgus ve diğer Sithlerin Jedi Tapınağını tamamen yıktıklarını ve Coruscant'ı yerle bir ettiklerini düşünürsek kesinlikle iyilerin kazandığı bir dönemde değil :D Gerçi yine dediğin gibi bir süre sonra böyle bir durumdayken bile üstünlüklerini kaybediyorlar :P
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2016, 20:16:53 Gönderen: NucLeaR-TR »

*

Çevrimdışı mr.Pos

• *
  • 1
  • Peoples die alone.
Bence yanlış düşünüyorsunuz, ki star warsı 1-6 ya kadar izledinmi bilemem, ama zaten 7. filmi çoğu fan beğenmedi çünkü 6. filmin kopyası gibiydi vs., lakin bazı filmlerin üçleme olması çok daha yararlı oluyo mesela hobbit sabah başladım akşam bitirdim [eskiden] ilk iki bölüm sırf hikayeyi oturtma ama superman v batman hikaye yok kısa geçitler var sadece dövüş ama star warsun hala büyük bi şansı var konuyu düzeltme adına [ayrıca cumhuriyet ve imparatorluk iki taraf değil] öpücük atma neden yokki neyse klasik olsun :*

*

Çevrimdışı mr.Pos

• *
  • 1
  • Peoples die alone.
Bide takıldığım şey neden dövüşüolarki ha kötü ha iyi gene aynı halkın yaşamı din yok bişi yok güce inanıyolar düşman ırk yok bişi yok garip :)

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2552
  • Ebu Zerdüşt
Star Wars ve Star Trek serilerini defalarca izledim.Fantastik ve bilim kurgu filmlerine-kitaplarına olan ilgim bir hayli fazla.

Ben burada oturup analiz yaptım.Filmde de görülen iki taraf var ayrıca.Geçen sene de Eternal Empire eklendi oyuna yanılmıyorsam.Aradaki gangsterler, yasadışı illegal örgütleri katmıyorum buraya.Katılacak bir şey de yok zaten.Tipik yeraltı işletmeleri.

Bir hikayede illa din, örf, adet, millet, taraf olmak zorunda değil.Ben özgünlük ararım sadece.Lakin öyle bir dönemdeyiz ki insanlar hikaye bulamaz oldular.Kısacası insanlar tüketmeye o kadar alışmış ki üretemez, üretse de özgün olmamaya başlamış.Özgün hikayeler tutmayınca kültleşmiş efsanelere sarmışlar.

Burada üçlemeye filan kızmıyorum.Sith diye bildiğin 15 yaşındaki bebeyi koymuş gibiler.Ben ilk gördüğümde her fan gibi kesin ortalığı kötülüğüyle etrafı yakıp yıkacak adam gördüm.Film ilerledikçe ağlamaya başladı.Maskeyi de karizma olsun diye takmıyor mu oturduğum yerden sinir nöbetleri geçirdim.

Sert mizaçlı onca Hollywood yıldızı var.Koysana birini oraya.Madem illa onu oynatacan bari filmin sonlarına doğru kötü lordun öğrencisi filan yap ne diye komutan yapıyorsun?Palpatine'den, Kont Douku'dan, Vader'dan sonra bu adamı görünce Sith'ler bu kadar mı düştü demez mi bir insan?

6. filmde Luke Skywalker İmparatorluğu devirdi.Konu kalan imparatorluk kuvvetlerinin Galaksi'de tutunmaya çalışmaları olması gerekirken karşımızda yenilmesine rağmen sanki o kadar savaşın boşuna olduğu izlenimini veren İlk Düzen'i görüyoruz.Birader bu kadar uzay gemisi, über manyetik ışınlı silahlar nerede üretiliyor?Kim getiriyor?Nasıl getiriyor?Galaksi'yi denetim altına alanlar hiç mi görmüyor bunu?

Dediğim gibi basit kötüleri yenen iyiler temalı Marvel filmlerinden farkı yok.