Anket

En güzel total war oyunu ve nedeni?

Shogun: Total War
Medieval: Total War
Rome: Total War
Medieval II: Total War
Empire: Total War
Napoleon: Total War
Total War: Shogun 2
Total War: Rome II
Total War: Attila
Total War: Warhammer

en iyisi hangisi?

• 8 Yanıt
  • 2741 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

en iyisi hangisi?
« : 10 Kasım 2016, 17:21:54 »
Hadi bakalım sekil*

Ynt: en iyisi hangisi?
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2016, 18:08:20 »
Anketi düzenleyebiliyorsan seçim sayısını 3'e çıkarmanı tavsiye ederim..
Rome - Medieval 2 - Shogun2

« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2016, 19:53:13 »
Bence medieval gibi efsane gelir mi olsa da olabilirdi :D. Medievala yeni oyunların grafik ve yapay zekayı ver sür totalwarcıların önüne gıkları çıkmaz :D

« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2016, 19:59:26 »
Hotseatçilere gelip de hangisi daha iyi diye sorulur mu :D Cevap belli :D
All Warfare İs Based On Deception.

« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2016, 20:30:52 »
Ben ilk empirele başladım hoşuma gitti bayağı bi oynadım. Sonra dedim bunun ortaçağda geçeni yok mu top tüfek olmayacak. Arkadaş var dedi tüfek icat olunca moralim bozulmuştu ama birebir çarpışmalar kan vahşet olacak.Uzaktan birbirlerini öldürmelerini beklemek hiç hoşuma gitmiyor

« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2016, 21:43:36 »
Yanaşın şöyle Total War ve Hotseat hikayemi anlatıyorum :D

Abimin Rome'un ilk çıktığı zamanlarda oynamasıyla tanıştım Total warla...Yani Rome la başladım seriye uzun süre oynadım 7-8 yaşımdan beri...Muhteşem devrim niteliğinde bir oyundu zamanında ki hala da serinin efsanelerindendir. Medieval2yi abim indir oynayım bi demişti ben beğenmemiş 1 saat falan oynayıp silmiştim abim ise kendi bilgisayarına atmış oyunu bitirmiş. Abim 1-2 yıl sonra şu Medieval2 yi de indir oynayalım demişti(Empire indir diycekken Medieval2 demiş bende silmiş de özlemiş bidaha oynamak istiyor heralde dedim) 2. Seferde abim ya yanlış olmuş empire diyecektim demişti ama ben Medieval2 oynamaya başlamıştım bi de en yakın arkadaşımın da en sevdiği oyunun Medieval2 olduğunu öğrendim. Sonra youtubeda 2 tane video gördüm(YouTube da hiç oyun videosu izlemem nasıl buldum bilmiyorım) arkadaşla tenefüste bu videoları açıp izliyoruz falan.Hotseat diye bişey varmış online araştırmaya başladım tam o sırada Saykorhan,Pain, ChildofChaos,Zenderx yeni bir hotseat diyr başlık var girdim çok heyecanlıyım. Arkadaşa söyledim hemen katılıyor muyuz katılıyoruz. O İngiltere ben Fransa girdik. Ama nasıl heyecanlıyım. Okuldan geliyorum bilgisayarda sabahtan akaşama kadar sayfayı yeniliyorum. (Tabi o sıralar 5 turda 1 şehir alıp kendimi iyi zannediyorum :D)Öyle öyle bu iş hoşuma gitmeye başladı arkadaş beğenmedi bıraktı. Bende afedersiniz her b*ku Saykorhana soruyordum. Şunu şöyle yapsam nasıl olur. Şunu nasıl yapabilirim vs. Öyle öyle işi kapmaya başladım sonra TWC ye gel dediler gittim. Yavaş yavaş işi öğreniyorum :D

(Bu arada Empire korsan olarak hala yüklü ama hiç hoşuma gitmiyor. Rome 2 yi de baya oynadım özellikle multiplayerda baya iyi olduğumu düşünüyorum. Güzel oyun ama bi Medieval2 tadı vermiyor...)

*

Çevrimdışı ZenderX

• 1163
  • Storm, earth, and fire Heed my call
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2016, 22:21:16 »
Ben bu sitede 2-3 yerde anlatmışımdır totalwar ve hotseatle tanışma hikayemi, tekrar anlatmaya gerek duymuyorum :D Ama kısa özet geçmek gerekirse RTW ilk oyunumdur efsanedir.17 ve modlarla daha fazla kişinin aynı haritada oynayabilmesini desteklediği için M2TW tartışmasız en iyi total war oyunudur. R2TW'yi orjinal almıştım ilk orjinal TW oyunumdu ancak hem oynanıştan hemde hotseat max oyunsunun 2 oluşundan dolayı hiç hoşuma gitmedi.4 bile olsa çok efsane olurdu.

Şu şarkıdaki 2:10' başlayan kısmı ne zaman dinlesem tüylerim diken diken olur
he conquers who endures

« Yanıtla #7 : 10 Kasım 2016, 22:37:44 »
Müzik kültürümü tamamen etkiledi zaten. Alıyolar telefonumu bakıyım ne müzik var diye: Rome Total War Medieval Total War diye gidiyor liste :D Benim telefon zilsesim Rome dan Alarmım Medievaldan :)

*

Çevrimdışı huseyincarpanali

• **
  • 897
  • Kaşların arasına random kurşunu değdi
« Yanıtla #8 : 10 Kasım 2016, 23:26:22 »
Rome 2 olsun Empire olsun Shogun olsun sanki başka oyunlar gibi geliyor bana. Total war serisi diyince aklıma mtw2 ve rome geliyor :D