Epirus ve Epiruslu Pirus

• 2 Yanıt
  • 368 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Epirus ve Epiruslu Pirus
« : 05 Temmuz 2017, 01:10:16 »
Arkadaşlar epirusla nasıl hayatta kalırım. ask*
ayrıca ulkenin başındaki pirus'un italya da ölmuş  olması gerekmiyomu bu adam nerde öldü bazıları yenilgiden sonra yunanistana dönüp argos'da öldü diyo,bazıları sicilyada bu adamın kafasına kiremiti nerde attılar. kah*  kah*
Not:oyunda makedonya ile oynarken pirus romadan döndü epirusu bağlı devlet yap diye bir görev geliyor.
I HATE ROME

*

Çevrimdışı [Haccı]Emmi

• *
  • 2560
  • Ebu Zerdüşt
Ynt: Epirus ve Epiruslu Pirus
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2017, 15:12:29 »
Epirus değil Epir dersen laf kalabalığından kurtulursun.

Pirus İtalya'da değil, Sparta seferinde ölmüştür.Roma'yı yendikten sonra kısa bir süre Sicilya'da hükmettikten sonra Roma ordusuyla tekrar savaşıp yeniliyor.Haliyle Yunanistan'a geri kaçıyor.Bu sefer de Güney Yunanistan'da Sparta'yı kuşatırken Makedon-Sparta koalisyonuna yenilip Argos'a kadar çekiliyor.Sonraki günlerde Makedonlar tarafından sıkıştırılıp katlediliyor.

Yani kolay değil köylülerin bir kralı taşlaması.Yok kafasına gelmiş ölmüş filan yalan bunlar.

Oyunda da ekonomini düzeltene kadar savunacaksın.Savaşları kendin yapıcaksın.Ekonomiyi düzelttikten sonra ufak ufak başla savaşlara.

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12574
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
Ynt: Epirus ve Epiruslu Pirus
« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2017, 17:23:44 »
En küçük yanlışta diğer yunan şehir devletleri saldırıyor. Emmi'nin dediği gibi savunmada kalıyorsun. Makedonlar ile ya Sparta ya da Atina'nın arası açılıyor. Bu esnada bunlardan birine çökeceksin. Sonra rahat büyürsün.

Valla ben birkaç kere baştan başlamıştım + VH + Makedon/Roma'da şişsin diye yapay zekaya buff veren modlar kurmuştum. Ben kaşındım, zaten zor bir durumda, daha da zor modda oynamaya çalıştım. Olmamıştı, ama pes etmeyeceğim, senin bu sorunla yeniden başlayım :)