Ekonomim bir türlü iyi gitmiyor

• 11 Yanıt
  • 435 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekonomim bir türlü iyi gitmiyor
« : 10 Temmuz 2017, 19:31:01 »
Merhaba arkadaşlar total war serisinde biraz yeniyim sadece rome total war oynadım onda ekonomi sorunu hiç yaşamadım
ama medieval 2 total war da ingiltere aldım... bu sitedeki bazı ingiltere rehberine baktım 2 3 tane şehir aldım ama ekonomim hep -lere iniyor neler yapmam gerekiyor

Ynt: Ekonomim bir türlü iyi gitmiyor
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2017, 20:58:42 »
Anlaşma yap. Tüccarları etkin kullan. Şehir kale dengesini iyi ayarla

« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2017, 22:31:39 »
Liman, tarla ve yol..
Bunları yapmadan büyük ordular oluşturduysan batıyorsun demektir..
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2017, 22:31:50 Gönderen: mehmetozan »

« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2017, 13:36:01 »
galiba ben direk askere abanıyorum liman tarla yapmak lazım olabilir teşkkürler yanıtlar için

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12572
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2017, 15:12:53 »
Aynen. En ucuz binalarla başlayacaksın ama en ucuz derken yol, tarla, ticaret binası falan.

Ayrıca askerlerden de en pahalılara girişmeyeceksin, köylüleri de basmana gerek yok, peasant'lardan bahsediyorum.

« Yanıtla #5 : 11 Temmuz 2017, 16:23:34 »
Teşekkürler yorumlarınız için şuan devam ediyorum oyuna herhangi bir sıkıntı çıkmadı şuana kadar

*

Çevrimdışı CrixusRevenge

• *
  • 338
  • Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan'ız
« Yanıtla #6 : 11 Temmuz 2017, 22:29:29 »
Asker sayını da mümkün oldukça az tut maaşları baya tuzlu oluyor.  tbr*
''İyi yahut kötü bütün hakikatler aslana benzer. Onlara dokununca alemi birbirine katarlar. Hakikat kıyısı, dibi bulunmayan büyük bir deryadır. O deryanın suyu ise baştan başa ateştir. Dalgası da inci...

Ey can!.. Bu hakikat ateş yağmurudur. Bir damlası yüzünden yeryüzü harabeye döner. Bir damlanın meydana getirdiği tufanda niceleri Nuh Aleyhisselam'la birlikte aynı gemiye biner, niceleri de boğulur gider.

Her insan topraktan yaratılmış, vücudunda nice gökyüzü Güneş'i vardır. Orada nice güçlü, kuvvetli, kükremiş aslanlar ceylanlar şekline girmiş, gizlenmişlerdir.

Aslında insanın aradığı her şey, her şekil, her suret düşünceden meydana gelir. Gönle gamdan bir Peygamber gelince ötelerden Cebrail gönle iner, düşünce, Meryem gibi yüzlerce İsa'ya gebe kalır.

Geceniz gizlediği hakikat nedir? Bu tepeden tırnağa kana bulanmış gök kubbeden yağan nedir? Kendi ciğerinden akan kan mıdır? Peki kader nedir? O kanı durdurmak mı, yoksa o kanda boğulmak mıdır?''

*

Çevrimdışı kerem1249

• 32
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #7 : 12 Temmuz 2017, 00:23:15 »
Vergileri de arttırabilirsin, insanları sinirlendirir ancak ekonomine fayda sağlar.
Not:Vergi mekaniği M2TW'da var mı bilmiyorum, bahsettiğim ETW'den.
Board Admin - ParadoxFan

« Yanıtla #8 : 12 Temmuz 2017, 01:53:15 »
Medieval 2'deki vergi mekaniği daha iyi. (bence)
Her şehrin vergilendirmesini ayrı ayrı düzenleyebiliyorsun..

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12572
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #9 : 13 Temmuz 2017, 17:28:28 »
En gözden kaçan şey ise her turda 1 asker bas, üst üste askerleri sıralama, önceden tüm paranı gömmüş oluyorsun, sonraki tur ne olacağı belli değil.

Tabi her tur askerlere harcadığın paraya da bak, üreteceğin askerlerin giderlerinin toplamı ile kazancın arasında bir denge oluştur.