ekran sorunuu!!!!

• 7 Yanıt
  • 6155 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı gökhan

• *
  • 91
  • Total War Türkiye
ekran sorunuu!!!!
« : 21 Ocak 2012, 14:27:38 »
arkadaslar bu soruna bir çözüm bulamadım....benim sorunun oyunu actığım zaman (medival total war) ekran sağdan ve solda dar cıkıyo..ne yaptıysam olmadı bütün forumu kudum widescreen filan yaptım yok..uyumlulk ayarlarıyla oynadım yok....kısayodan tam ekran yaptım yine olmadı ne yapmam lazımm.?????

önceden oynuyordum tam ekran vista yüklüyken..şimdi win7 kurdumm ekran sağ ve soldan dar cıkıyo...anlamadım arkadaslar bir yardımcı olursanız sevinirim..

Ynt: ekran sorunuu!!!!
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2012, 18:40:16 »
sorununu tam anlayamadım. ekranın sağı ve solunda boşluk mu kalıyo? öyle bişey varsa çözünürlüğü değiştirebilirsin. olmadı monitörünün üstünde auto gibisinden bir tuş varsa o tuşa basıp oyuna girdikten sonra ekranın tekrar hizalanmasını sağlayabilirsin.

« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2012, 19:54:58 »
Şunu bir dene olması lazım..  tbr*
Medieval 2 nin olduğu klasörde 'medieval2.preference.cfg' diye bir dosya var onu 'not defteri' ile aç..
Eğer [video] satırının altında widescreen=0 ibaresi varsa o sıfırı 1 yap, yoksa [video] kısmının altına widescreen=1 satırını ekle..

*

Çevrimdışı mettuzo

• *
  • 317
  • Tarih değil ; hatalar tekerrür eder
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2012, 20:04:18 »
Şunu bir dene olması lazım..  tbr*
Medieval 2 nin olduğu klasörde 'medieval2.preference.cfg' diye bir dosya var onu 'not defteri' ile aç..
Eğer [video] satırının altında widescreen=0 ibaresi varsa o sıfırı 1 yap, yoksa [video] kısmının altına widescreen=1 satırını ekle..

üstte arkaşın yazdığı gibidir tbr*

*

Çevrimdışı gökhan

• *
  • 91
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2012, 14:20:46 »
sağolun arkadaslar bu dediklerinizi denedim ama sorun oyundan dolayı değil...birşey dikkatimi cekti laptoptaki diğer oyunlarımdada aynı sorun söz konsusu ekran dar :)) ekran kartından dolayı galiba??

*

Çevrimdışı mettuzo

• *
  • 317
  • Tarih değil ; hatalar tekerrür eder
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2012, 18:19:08 »
piksel ayarlarını da yaptın mı?çözünürlüğü falan artırdın mı? yaptın demiştin ama  uzgun*

*

Çevrimdışı gökhan

• *
  • 91
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2012, 12:12:30 »
sorunu halettim sağolun arakdaslar.baya uğraştırdı ama halloldu..(nerdeyse bir günümü aldı) :))

« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2017, 09:05:43 »
nasıl çözdüğünü yazarmısın