Empire Total War Tüm Sorular Buraya

• 1967 Yanıt
  • 108687 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Empire Total War Tüm Sorular Buraya
« Yanıtla #1960 : 05 Ağustos 2017, 12:10:53 »
Fas Berberiler ile savaşa girince ben Osmanlı olarak savaşa girmeyi reddetmiştim. Ve sanırım bu hareketim Berberilerin himayemden çıkmasına neden olmuş. Hamiliklerini kaybetmiş olmam herhangi bir sıkıntı yaşatır mı? Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?

« Yanıtla #1961 : 05 Ağustos 2017, 14:14:45 »
Berberiler normalde yarardan çok sıkıntı yaratıyor oyunda..
Biliyorsunki adamlar herkesle savaş halinde. Sen de onunla müttefik olunca başka kimseyle müttefik olamıyorsun..

O bakımdan iyi olmuş ama Kuzey Afrika'yı kaybetmek de hoş değil..
Bir ordu kur. Diğerleri almadan kurtar oraları..
Yalnız kesin ileride büyük devletler çıkartma yapar afrikaya, uyarayım..
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2017, 14:15:47 Gönderen: mehmetozan »

*

Çevrimdışı * Halife *

• *
  • 12550
  • Tek tabanca...
    • Kişisel sitem
« Yanıtla #1962 : 05 Ağustos 2017, 15:38:51 »
Ben göbek bağımı kendim kesiyordum. Başkasına kaptıracağıma bizzat gidip alıyordum oraları. Berberiler'e başkası çökmeden sen çök. Bu arada o bölgeler tamamıyla Berberi değil. Garb Ocakları diyoruz oraya. Türkler de mevcut. Yani duygusal oynuyorsan o bölgeyi ciddiye alman lazım :D

*

Çevrimdışı qli_61

• 229
« Yanıtla #1963 : 05 Ağustos 2017, 19:08:26 »
Ben oyun zorluğu normal'de oynadığım için berberilere ne diplomatik nede askeri olarak hiç ellemiyordum toprak bütünlüğümü güvene alana kadar, İran, balkanlar karadeniz ne zaman güven altında olur ozaman bir gece ansızın çökmek mantıklı. Bir müddet rahat bıraktığınızda Venedik gibi donanma odaklı devletleri yıpratıyor Osmanlıya büyümek için az da olsa fırsat veriyor diye düşünüyorum  tebessum*

« Yanıtla #1964 : 14 Ağustos 2017, 02:00:17 »
Bir ülkeye savaş ilan ettiğimizde, savaşa çağırdığımız müttefiklerimizin bize bir yardımı dokunuyor mu?

« Yanıtla #1965 : 15 Ağustos 2017, 03:38:51 »
Savaş açtığın ülkeye komşu değilse yararları olmaz. Denizde ticaret yolunu keserler.

« Yanıtla #1966 : 16 Ağustos 2017, 02:27:29 »
Bir ülke ile müttefik olurken, o ülkenin hangi özelliklerine dikkat edilmeli?

*

Çevrimdışı Khan99

• **
  • 517
« Yanıtla #1967 : 16 Ağustos 2017, 03:23:12 »
Hangi devletlerle savaşta olduğuna,sınır komşumuzsa ve bizi yenebilecek güçteyse önce kabul ederse müttefiklik yaparım güçlenince de saldırırım.Osmanlı oynarken Avusturya ve Venedik'e karşı özellikle.Bir de ekonomisine bakarım tabi.