Adım Adım MII:TW ve Kingdoms Kurulum Rehberi

• 266 Yanıt
  • 90288 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı SerSeRi

• 1313
  • Uzun bir aradan sonra..
Adım Adım MII:TW ve Kingdoms Kurulum Rehberi
« : 28 Aralık 2007, 05:32:19 »
arkadaşlar her nekadar oyun çoğu üyemizde yüklü olsada, popülerliğini kaybetmiş görünsede,oyun silmek yada yüklemek zorunda kalıyor
(format atmak gibi..) Teknik servis konusunda olsun burda olsun kurulumda yada kurulumdan sonra birçok problem yaşamış üyelerimizi görüyorum aldığı hata iletileri gibi burda o sorunu yaşamadan hiçbir sorun yaşanmadan nasıl kurulum yapılcağını anlatacağım tek tek..

İlk önce oyun sisteminde yüklü olup tamamiyle kaldırmak için neler yapmalısınız?

1. oyunu program ekle-kaldırdan değil yine oyunun cd'sini takıp uninstall etmenizi öneririm.. (tavsiye) Burdaki ince nokta önce kingdoms sonra MTW-2

2.tamamiyle kaldırdaktan sonra restart istiyorsa restart atın pcye kesinlikle çünkü silinicek dosyayı silemiyor "şuanda dosya kullanılıyor gibi"

3.Restarttan sonra bu dosya silinemiyor hatası almazsınız.. Program Files>SEGA klasörünü shift+delete yaparak silin (Varsa save dosyanızın yedeğini almayı unutmayın tebessum* )

4.Baslat>calistir>Regedit>HKEY LOCAL MACHINE>SOFTWARE>microsoft>windows>curentversions>UNINSTALLER>
ayarına girin anahtarı silin göremedinizmi ozaman
Baslat>calistir>Regedit>HKEY LOCAL MACHINE>SOFTWARE>microsoft>windows dizinine girin aşağıdaki resimde olduğu gibi SEGA anahtarını silin tbr*

5.Son olarak C:\Documents and Settings\DuyHan\Local Settings\Temp bu yolu izleyin ctrl+a yapın delete yaparak ve varsa silin çekinmeyin..  silinmeyen bir yada iki dosya muhtemelen olabilir aldrış etmeyin. Araçlar>Klasör seçenekleri>gizli klasörleri göster seçeneğini aktif yapmayı unutmayın..

Şimdi Medieval II: Total War kurulumunda sıra..

1. Medieval II: Total War cd takıp nextleyerek kuruluma başlayın.. bu maddeleri uygulayıp kurulumda sorun çıkmaz.. (cd"niz çizik olur yada optik okuyucunuz cd dediğimiz DVD oluyor, okuyamaz ise bu sizin sorununuzdur.

2. Kurulumun sonunda directx sormuyorsa cdnin içine girip yükleyebilirsiniz.. çünkü bu sorunu yaşayanlarıda çok gördüm.kurulum bitti, şimdilik hiç problem yok.. burda oyunu korsan olanlar için söylüyorum(Malum öğrenci olanlar vardır bnak* alamaz bende yaşadım.Ama şimdi orjinal sekil*) KESİNLİKLE ilaç yapmıyorsunuz.. yaparsınız patch kurulumundan sonra o meşhur hatayı alırsınız kah* kurulumu olduğu gibi bırakın..

3.oyuna direk Medieval II: Total War V1.2 Patch yamasının kurulumuyla devam ediyoruz.. İki çeşit 1.2patch olduğunu duydum emin olmak için "MIITW_UPDATE2_EFIGS_RC_Final" isimli patchi oyuna yüklüyoruz nextleyerek devam edin ve kurulumu bitirin..

4.MTW-2 Kurulum burda bitti.. oyuna yine ilaç yapmıyoruz ve kingdoms kurulumuna geçiyoruz tbr*

Kingdoms kurulumu:

-Cdyi takarak sistem direk 1.3 Patchini yüklemeye başlıyor bu biraz uzun sürüyor bende öyle oldu.. yükleme bittikten sonra hangi 4 haritayı yükleme konusunda seçimizi yaptıktan sonra nextliyerek bu haritaların kurulumuna başlıyoruz tebessum* (yine 1. maddedeki cd hususuna dikkat edin)

-Kurulum bittikten sonra artık bilgisyarınızda "Medieval II: Total War" ve  "Medieval II Kingdoms: TotalWar" yüklü en son çıkan güncellemeleriyle..

Şimdi yapıcağınız en son işlemler kalıyor MTW-2 ve kingdomsu ilaç yapmak.. burda link vermiyorum
Önemli bir nokta MTW-2 yapacağınız ilaç MTW-2 cd'deki değil, bu dosyayı internetten indireceksiniz bu ilacın boyutu 18.8MB olacak cd'deki farklı boyutta çünkü. size ilham kaynağı olur en azından.. Kingdoms ilacı Kingdoms cd'nin içinde zaten.. (not: ilaç isteyenler pm'den ulaşabilir)

birde bu ilaç ne? nasıl yapılıyor diye düşünen arkadaşlarımız olabilir kısaca "medieval2" dosyasını kopyalayıp
C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War girip yapıştır yapıyoruz çıkan soruya evet,kingdomsuda aynı şekilde..

bu işlemide yatıktan sonra artık Medieval II: Total War ve Medieval II Kingdoms sorunsuz bir şekilde açabilirsiniz tbr*

işte örnek sekil*

Burdaki amaç sorun yaşayan arkadaşlarımızın bu topici okuyarak oyunu yüklemeleri ozaman sorun yaşamayacaklardır tbr*

Ben buna inanıyorum.. her nekadar Roma Total War hastası olsamda gll*

Güncelleme Paketlerinin linkleri

http://www.gamershell.com/download_19011.shtml  PatchV1.2 için
http://www.gamershell.com/download_20881.shtml  PatchV1.3 için
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2011, 15:41:14 Gönderen: CradonWar »
TotalWar oynamak bir ayrıcalıktır..

*

Çevrimdışı Deadly

• *
  • 2151
Ynt: Adım Adım MTW-2 ve Kingdoms kurulumu:)
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2007, 13:03:56 »
Çoğu kişinin işine yarayacaktır. Paylaşım için teşekkürler
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2008, 00:11:12 Gönderen: Deadly »
I Oughtta Give You A Shot In The Head
For Making Me Live In This Dump

« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2007, 13:21:56 »
Paylaşım için teşekkür ederim. bir de v,12 v1,3 gibi yamalar için link isteyeceğim. Forum sitemizdeki linkler çalışmıyor. benim bulduğum yerlede paralı üye olmadan download'a izin vermiyor

lütfen MTW2 için gerekli yamalar için bana link verirmisiniz.
İMZA SİLİNDİ - BOYUT SINIRI AŞILDI

"ßin cihana değişmem şu öksüz Türklüğümü..!"

*

Çevrimdışı SerSeRi

• 1313
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2007, 13:30:07 »
Paylaşım için teşekkür ederim. bir de v,12 v1,3 gibi yamalar için link isteyeceğim. Forum sitemizdeki linkler çalışmıyor. benim bulduğum yerlede paralı üye olmadan download'a izin vermiyor

lütfen MTW2 için gerekli yamalar için bana link verirmisiniz.

Konuya link eklendi bakabilirsin tbr*

*

Çevrimdışı Darkness778

• **
  • 684
  • Bitliste 5 minare.
Ynt: Adım Adım MTW-2 ve Kingdoms kurulum REHBERİ
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2008, 09:48:11 »
Merhaba sizin dediklerinizi uygulayacam fakat benım oyun rıpli netten indirdim simdi ayrıca 1.2 yaması nere kurulacak ben vinrar arşivindeki dosyadan acında 3 adet dosya cıkıo bidi not deftedi bie explorer sieyi 3.cüsü ise setup dosyası fakat setup dosyasına tıklayınca kuruluma documan and settings\local\temp die bir yere kuruyor bu yanlısmı oyqsa dogrumu?
,

*

Çevrimdışı SerSeRi

• 1313
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2008, 05:30:26 »
Merhaba sizin dediklerinizi uygulayacam fakat benım oyun rıpli netten indirdim simdi ayrıca 1.2 yaması nere kurulacak ben vinrar arşivindeki dosyadan acında 3 adet dosya cıkıo bidi not deftedi bie explorer sieyi 3.cüsü ise setup dosyası fakat setup dosyasına tıklayınca kuruluma documan and settings\local\temp die bir yere kuruyor bu yanlısmı oyqsa dogrumu?

zip yada rar'dan çıkan dosyalar geçiçi olarak temp klasörüne açılır açılan dosyadan yükleme yapılır yükleme bitince sistem o dosyaları tekrar kaldırılır yani siler tebessum*

kaç part indirdiysen yeni bir kalsör açıp ilk parttaki bütün dosyaları seçip açtığın klasöre at klasörün içindeki setupu bul yüklemeye oradan başla., yükleme bittikten sonrada 1.2 yamasını yükle..

senin oyunun rardan çıktığı gibi oynanıldığını zannetmiyorum, rardan çıkarıp yüklüyosun muhtemelen., eğer direk yüklemeden oynuyorsan üstüne patch yüklemen biraz zor gibi, çünkü oyun kayıt defterinde kayıtlı değil, şimdilik bu kadar

*

Çevrimdışı Darkness778

• **
  • 684
  • Bitliste 5 minare.
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2008, 15:56:57 »
Evt arkımdan orjinalinden kopya M2TW aldım yukledım senın dediklerini aynen yaptım calısıyor walla herkeze öneririm cok saol  tbr*
,

*

Çevrimdışı Darkness778

• **
  • 684
  • Bitliste 5 minare.
« Yanıtla #7 : 13 Ocak 2008, 16:26:35 »
Tekrar saol fakat bisi diyecem ben 1.2 ve 1.3(sanırım 1.3 kingdoms oluyor :S ) netten indirdim 1.2 kurduktan sonra ilaç yaptım oyundadım sonra 1.3 kurayımda dedim  oyunu kaldırıp tekrar kurdum  1.2 yi kurdum aynen senin dedigin gibi sonra 1.3 ü kurdum fakat yoq hangi haritaları kuralıp filan gibi bisiler göremedim :S hade neyse sonra buna 1.3 ilaçyaptım normal simgeden oyuna girdim ama başka farklı bir campaing filan goremedim nedendir bu acaba ? srn*
,

« Yanıtla #8 : 16 Ocak 2008, 14:10:13 »
slm arkadaslar benim sorum su:

bu kingdomsu d sürücüsüne yüklesek yine oyunu silmemek ile ilgili hatalar alırmıyız acaba???

yani direk en bastan m2total war+v1.2+kingdomsu d sürücüsüne yüklesek olmazmı acaba...bilen biri cevaplarsa sevinirim...simdiden tesekürler

*

Çevrimdışı SerSeRi

• 1313
« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2008, 00:24:03 »
Tekrar saol fakat bisi diyecem ben 1.2 ve 1.3(sanırım 1.3 kingdoms oluyor :S ) netten indirdim 1.2 kurduktan sonra ilaç yaptım oyundadım sonra 1.3 kurayımda dedim  oyunu kaldırıp tekrar kurdum  1.2 yi kurdum aynen senin dedigin gibi sonra 1.3 ü kurdum fakat yoq hangi haritaları kuralıp filan gibi bisiler göremedim :S hade neyse sonra buna 1.3 ilaçyaptım normal simgeden oyuna girdim ama başka farklı bir campaing filan goremedim nedendir bu acaba ? srn*

kingdoms cd'si ayrı bir şekilde kuruluyorda ondan, netten indirdiğin 1.3 yaması kingdom değil sadece bir yama adı üstünde..

slm arkadaslar benim sorum su:

bu kingdomsu d sürücüsüne yüklesek yine oyunu silmemek ile ilgili hatalar alırmıyız acaba???

yani direk en bastan m2total war+v1.2+kingdomsu d sürücüsüne yüklesek olmazmı acaba...bilen biri cevaplarsa sevinirim...simdiden tesekürler

olur neden olmasın programların genelde windomsun olduğu sürücüye kurulması daha mantıklı geliyor insanlara D'ye kurabilirsin bir sorun teşkil etmez tbr*