Grand Ages Rome

• 64 Yanıt
  • 8202 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı ByLurtz

• *
  • 2002
  • Facebook sayfamıza bekleriz.
    • http://i.hizliresim.com/E3QO6v.png
Grand Ages Rome
« : 08 Haziran 2013, 22:10:50 »
Bu oyunu oynayan var mı ya? Bu aralar sardım :) ama pek beceremedim... :D Yardım istiyorum.

Ionia Gaming

*

Çevrimdışı Mouth Of Sauron

• **
  • 7175
  • Türk,Türk olduğu için asildir.
Ynt: Grand Ages Rome
« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2013, 06:54:17 »
usta yüzünü gören cennetlik nerelerdesin :)

Oyunla ilgili bilgim yok biraz anlatırsan belki başlayabilirim.
There is no light that can defeat darkness!

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • **
  • 11256
« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2013, 07:35:20 »
Bir kaç resim koysana bro :D

*

Çevrimdışı lamuerte

• *
  • 2588
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2013, 08:49:56 »
Durmadan yangın çıkıyor...

*

Çevrimdışı cahman

• **
  • 3427
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2013, 09:49:20 »
Ben oynadım kampanya da 3-4 bölüm geçtim bırakmıştım yaza tekrardan başlıcam.Şöyle ki oyun şehir kurma oyunu.Şu üç unsura dikkat ederseniz isyan yangın filan çıkmaz.Yiyecek su ve eğlencesini halka iyi dağıtınki isyan yangın filan çıkmasın.Roma toplumu üç sınıftan oluşuyo bu oyunda plebler(işçiler diyebiliriz sıradan halk) equiteler(askerler) ve patriciler (bunlarda yönetici politikacı sınıf gibi bişey).

Şimdi su kaynaklarıyla ilgili hatırladıklarım şöyle su kaynağından su kemeriyle şehrin içine kadar su çekiyorusn daha sonra şehrin belli başlı yerlerine çeşmeler koyuyosun.Yiyecek yerleride evlerin yanlarına yakın olsun eğlence yerleride(arena tiyatro filan) yine güzel bir şekilde dağıtıslın.

Pek faydası olurmu bilmem anca bu kadarını hatırlayabildim tebessum*
NO FUTURE

*

• fsociety
  • **
  • 11256
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2013, 09:55:35 »
Oyunun bir kaç resmine baktım oldukça güzel grafikleri. Oyunu indirip deneyeceğim resim atarım oyunumdan.

*

Çevrimdışı Paradiox1153

• **
  • 623
  • Total War Türkiye
« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2013, 11:23:39 »
Bende bişi anlamamıştım bu oyundan.. Geliş geliş sonra barbarlar bi dalıyo kesilmedik adam kalmıyor. Sildim geri dönüşüme attım yaktım oyunu  sinir*

*

• fsociety
  • **
  • 11256
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2013, 16:23:32 »
Arkadaşlar yangın sorununu halletmek aslında çok kolay bende de oluyodu çözdüm insula lar yemek ve iş olmadığı zaman yanıyor zaten bi insulaya tıkladığınız zaman orda yemek miktarı yazar eğer sıfır yazıyosa birazdan yanacak demektir yemek yapmaksa çok kolay ilk önce wheat farm kuracaksınız tabi bi tane de insula kuracaksınız her yapacağınız bina için 1 tane insula kurmanız şart wheat farmdan sonra water mill kurmanız gerekiyo sulak araziye kuruluyo water mill sadece sonra ise bakery yani fırıncı kuracaksınız insulalarıda bu fırıncının çemberinin içine kurmalısınız dışarda kalan yemek yiyemez aynı şekilde pig farm ve daha sonrasında butcher shop yani kasap kurarsanızda yemek yedirebilirsiniz tabi insulaları aynı çembere kurmanız şart bu çembere equiteslerde girmeli school dan prefecture yani itfaiyeiyi araştırmalısınız itfaiyecilerde equite houselerle çalışıyo tapınak ve eğlence mekanı yapmalısınız insulaların saygınlığı artar tapınaklarda plebsler çalşır yani insuladan çıkan fakat patricians villa yaparsanız daha çok maneviyat kazanırsınız patricians villa yapmak içinse flax farm olive oil ve tailer shop şart şimdilik bu kadar gerisini zaten kendiniz çözersiniz

*

Çevrimdışı cahman

• **
  • 3427
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2013, 16:30:06 »
Aynen halkın ihtiyaçlarını karşılayın tabi bunu dengeli yapmak baya zor.Birde oyunda sürekli üretim gibi bişey yok mesela tuğlacı yaptın oradan sürekli üretim yapmaıyosun kurunca atıyorum30 tuğlan olmuş oluyor.Sadece bu binaları geliştirerek daha fazla toplayabilirsiniz.
NO FUTURE

*

Çevrimdışı lamuerte

• *
  • 2588
« Yanıtla #9 : 09 Haziran 2013, 17:03:51 »
Hep Britanyada oynarım.
Barbarı bol.