Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Guanxi ve başlangıç pozisyonunu yazdım ama onlar da gözükmüyor sebebi ne acaba?
2
Sen mi çevirdin? El atıcam url'lere birazdan.
Evet. Sabah servisteyken hayatını çevirdim. Akşam da kalanı tamamladım.
3
Sen mi çevirdin? El atıcam url'lere birazdan.
4
Total War: Three Kingdoms / Ynt: Warlord Legends Blog: Yuan Shu
« Son İleti Gönderen: Muhibbi Bugün, 17:56:40 »
Yazıyı güncelledim. Guanxi, başlangıç pozisyonu ve başlangıç ikileminin linki gözükmüyor biri el atarsa sevinirim.
5
Bu karakterin başlangıç ikilemi yardım alayım mı almayayım mı değil yardım edeyim mi imiş. Yani zor durumda ve yardıma ihtiyacı olan becerikli bir komutan (Taishi Chi ) var. Sarı Türban isyancıları tarafından kuşatılmış eğer ona yardım edersek isyancılarla savaşacağız ve Taishi Chi yanımıza geçecek.
6
Total War: Attila / Ynt: Tüm ulusları haraçlım yaptım
« Son İleti Gönderen: Alpertunga Bugün, 15:10:45 »
açıklamaların için teşekkürler...faydalı oldu
7
Yuan Shu , Talip


Kahraman sınıfı : Komutan
Lakabı : Hırslı Powermonger(!)

İmparatarlukta etkili asillerin oluşması sırasında kendin güçlü bir cenkbeyi olarak kanıtladı. Aslında gençliğinde cesaret ve yiğitliğiyle tanınan Yuan Shu gençliğinde çok iyi bir avcı ve şahin yetiştiricisiydi , çeşitli devlet mevkilerinde yükselerek General of the Household Rapid as a Tiger.(!)

Ayrıca zaman geçtikçe gösterişsizliğiyle de tanındı. Kendini mükemmel bir yönetici olarak görmüyordu bu yüzden Sun Jian'ın birliklerine komuta etmesini istiyordu.

Yuan Shu Han Hanedanlığının yozlaşmasıyla tekrar savaşırken enstrümental(!)di- ve Dong Zhuo tarafından "Arkanın Generali" olarak adlandırıldı. Ayrıca Dong Zhuo başkenti taşıdığı sırada diğer cenkbeyleriyle müttefik olarak Dong Zhuo'ya baş kaldırmak için birleşti.

Dong Zhuo ihanetinin bedeli olarak Shu'nun babasını öldürdü. Bunun sonucunda da hali hazırda araları bozuk olan Shu ve üvey kardeşi Yuan Shao ailenin liderliğini üstlenmek için savaştılar.

Nanyang'ı fethettikten sonra ordusunun başına Sun Jian'ı geçirdi. O da Dong Zhuo'nun kuvvetlerini artarda bozguna uğratarak ilerledi. Bu sırada da Yuan Shu Nanyang'ın hakimi olarak hareket etmeye devam etti ve yıkıcı ve abartılı bir hükümdar olarak itibarını arttırdı.

Bu başarıya rağmen , Dong Zhuo'nun başkentten çekilmesinin ardından Yuan Shu'nun Yuan Shaoya olan düşmanlığı büyüdü. Yuan Shu ve müttefiği Guangson Zan bir süreliğine Yuan Shaoya karşı savaştıysalar da sonunda yenildiler.

Elçisi Han Yin'in Lü Bu'nun elleriyle öldürülmesinin ardından Xu eyaletine geniş çaplı bir saldırı başlattı. Ne yazık ki Yan Shu'nun ordusu berbat bir şekilde bozguna uğradı ve ordusunun çoğu kılıçtan geçirildi. Yuan Shu'nun düştüğu zayıflığı fırsata çevirmek isteyen düşmanları saldırıya geçti. Cao Cao'nun saldırıları sonucunda krallığı yıkıldı. Kaçan Yuan Shu ise hastalanıp ölene kadar küçük bir köyde yaşadı.

Oyun Tarzı

Yan Shu'nun oyun tarzı öncelikle meşruiyetini idare etmeye imparatorlukta hak iddia etmeye odaklanıyor.

Diğer birliklerle aynı seviyede ve ortak amaç doğrultusunda hareket ederse , eşsiz bir yetenekle meşruiyeti için destek talep edebilir. Bu, başka bir fraksiyon liderinin Yuan Shu’nın iddiasını kabul etmesi durumunda, Yuan Shu’ya önemli miktarda meşruiyet kazandıracağı anlamına gelir.

Yüksek meşruiyet seviyeleri sadece gelir miktarını yükseltmez. Prestij seviyesini de arttırır. Bu da Yuan Shu'nun ilerleyişini hızlandıracaktır.

Meşruiyet, Yuan Shu’nun birliğine yeni karakterler kazandırmak için de harcanmalıdır - başkalarının meşruluğunu kabul etmeden, Yuan Shu, ona katılmak isteyen müttefikler bulmakta zorlanır.

Meşruluğun yanısıra Yuan Shu'nun diğer odaklanması gereken nokta ise ticaret ve endüstridir. Birlik lideri olması dolayısıyla bu gelir kalemlerinde kazancıni önemli ölçüde arttırır. Hazır yapabiliyorken bu avantajını kullanması hayrına olacaktır.

Aynı zamanda Yuan Shu'nun birliğindeki karakterler zaman içinde gelir getiren yatırımlar yapmalarını sağlayan eşsiz bir güçlendirmeye sahip olacaktır.


Başlangıç İkılemi

Yuan Shu'nun ilk ikilemi, ona Sun Jiandan bir elçi geliyor. Elçi Yuan Shaoya , Sun Jian'ın Yuan Shao adına "İmparatorluk Mührü"nü arayan Liu Biao'nun kuvvetleri tarafından her yönden sarıldığını bildiriyor.

Bu durumda, Liu Biao'ya savaş açarak Sun Jian'a yardım edebilirsin veya Sun Jian'ın başının çaresine bakmasını - eğer yapabilirse- izleyebilirsin.

Sefer İlerleyişi

Yuan Shu'nun asıl amacı imparator olmaktır. Yuan Shu ile başlayan kişi Liu Biao ve Dong Zhuo arasında güç dengesini ayarlamalı ve Yuan Shaoya karşı ittifak kurmalıdır.

Nihaetinde Yuan Shu güneye ( Sun Jianın güçlü direnişine karşı) doğuya ( Cao Cao'ya karşı ) veya batıya ( Liu Biao ve Dong Zhuo'ya karşı) hakim olmak zorunda kalacak ve bu seçeneklerin hiçbiri kolay olmayacaktır.

Bununla birlikte, Yuan Shu’nın başlangıç ​​pozisyonunu çevreleyen alanlar, tam olarak varlıklı olmasalar bile, kendi avantajına uygun şekilde dönüştürüldükleri takdirde, ticaret ve sanayi kaynaklarının yanı sıra tarım arazileri ile de güçlü bir ekonomiye yol açabilirler.

Kimlere Göre

Baştan sona zorluğu seven oyuncuların yanısıra başkalarına üstünlüğünü kabul ettirmekten zevk alan oyuncular içindir.

Potansiyel düşmanlara hükmetme yüce hedefi ile Yuan Shu'nun seferi sinir ve kararlılık arasında denge gerektirir.

Daha Fazla Bilgi İçin

A Biographical Dictionary of Later Han to the Three Kingdoms (23-230AD) by Rafe de Crespigny (Brill, 2007)
Romance of the Three Kingdoms, chapters 3, 5, 6 to 12, and 14 to 21
Kongming (http://kongming.net/novel/kma/yuanshu.php)
8
Sistemim yetiyor gayet güzel oynuyorum fakat birden bire atıyor oyuna americas dlc si ile giriyorum zaten şimd dediğiniz patchti indireceğim
9
Arkadaşlar modu kurdum oynuyorum fakat birden bire oyundan atıyor ve durduruldu hatası alıyorum belli bir turda değil herhangi bir zamanda atıyor nasıl düzeltebilirim?  agla*
sistemin yetiyormu moda yetmezse atar yada bi kaç adım söyleyim bari 4 gb patchı dene programı başlattınmı oyun klasöründeki medieval exi bul onayla  bi link spo içinde
Spoiler
[close]
  yasak link paylaşmak ama işine görmezse söle silcem geri :D bide bu oyunun 4 tane dlc si var ya birinin ismini steel lin klasörüne yaz örn. americas klasörünün steel klasörüne yaz girerken americas simgesinden gir bide öle dene ama baştaki söyledğimi gene tekrarlıyım sistemin yetmezese atma ihtimali yüksek haberin olsun 
10
Arkadaşlar modu kurdum oynuyorum fakat birden bire oyundan atıyor ve durduruldu hatası alıyorum belli bir turda değil herhangi bir zamanda atıyor nasıl düzeltebilirim?  agla*
Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 10