Yeni başladım bakar mısınız?

• 12 Yanıt
  • 968 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yeni başladım bakar mısınız?
« : 03 Mart 2016, 18:23:23 »
Arkadaşlar oyuna yeni başladım. Osmanlı ile normal oynayayim diyorum, ekonomide sıkıntı çekince hile yapıyorum. Sizce "düzgün" bir şekilde hilesiz oynayayim mi?
Hileli oynayınca zevk kalmıyor zaten

*

Çevrimdışı ZenderX

• 1163
  • Storm, earth, and fire Heed my call
Ynt: Yeni başladım bakar mısınız?
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2016, 18:31:13 »
Hilesiz oyna, yenilsen bile yavaş yavaş öğrenirsin.Hile yaparsan dediğin gibi oyunun zevki kalmıyor.
he conquers who endures

« Yanıtla #2 : 03 Mart 2016, 18:35:07 »
Kamu spotu:
Huzurlu bi oyun için hile yapma. Hile yapmayalım yapanları uyaralim. Hile öldürür.

Hile yapma ama zorlanarak oyna nerede yanlış yaptığını gözden geçir bidahaki sefere onları düzelterek devam et. Iyi oyunlar  sekil*
All Warfare İs Based On Deception.

« Yanıtla #3 : 03 Mart 2016, 18:44:34 »
Oyunun nasıl oynandığını, neler yapman gerektiğini bu forumdan öğrenebilirsiniz. Ne yapacağını bilince oyun çok daha zevkli olur

« Yanıtla #4 : 03 Mart 2016, 21:30:06 »
ulan sadece steamde 300 saat ETW oynamışım(ondan önce en az bir o kadarda korsan vardır) geçirdiysem sadece 10 saatini hilesiz geçirmişimdir.
Ama ben öyle hileyi açıp dünyayı bir anda almıyorum öyle olunca tabi zevksiz olur :D
ben dünyayı kendi isteklerime göre yeniden dizayn ettiğim için oyun tam benim istediğim gibi diyebileceğim düzeyde oluyor :D

Mesela ETW de Prusya ile oynarken haritayı ww1 haritası gibi yaptıktan sonra tüm ülkeleri aşırı zengin yapıp öyle oynamıştım çok zevkli oldu :D

« Yanıtla #5 : 03 Mart 2016, 22:18:14 »
Dostum Osmanlı oyundaki oynaması en zor devletlerden birisidir. Heleki en zor seviyede oynuyorsan end turn demenle 4 5 devlet savaş açıyor başta avusturya olmak üzere. Sürekli savaşmaktan ekonomiyi güçlendiremiyorsun ve oyun pek keyifli bi hale dönüşmüyor. Dolayısıyla hileye baş vurman normal ama hilesiz oynamak istersen yapman gereken Avusturyayla oyun başlangıcı için mutlaka barış yap. Gerekirse bi bölge ver. Venedike dikkat et. Orda ordun bulunsun. Limanlarında birer birim asker bulundur yağmalanmaması için. İranla ilişkiler kötüyse bence öncelikle doğuya yönel. İran sıkıntı çıkarıyor ve 4 şehri var kolayca yıkılabilir. İlişkin iyi olursa ilk fırsatta gürcistanı al. Rusya'yı feth et. İngiltere ya da Fransayı müttefik yap. Sistemini oturttuğun zaman hile yapmana gerek kalmaz ve oyun daha zevkli olur.

« Yanıtla #6 : 12 Mayıs 2016, 22:46:42 »
Kardeş, eğer oyunda benim gibi yeni isen kolayda oynayabilirsin. Ben alışmak için kolayda oynuyorum. Ama merak ettiğim zorluğu değiştirebiliyor muyuz?

« Yanıtla #7 : 12 Mayıs 2016, 23:19:45 »
oynadığın oyunun zorluğunu değiştiremezsin.

« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2018, 07:24:55 »
Arkadaşlar oyuna yeni başladım. Osmanlı ile normal oynayayim diyorum, ekonomide sıkıntı çekince hile yapıyorum. Sizce "düzgün" bir şekilde hilesiz oynayayim mi?
Hileli oynayınca zevk kalmıyor zaten
Aslinda hileyle oynamana hic gerek yok.bence taktigi bilirsen "OSMANLİ"yla oynamak en kolay.
İrana gecis hakki 6000 de para verip muttefik ol(tabi sinirsiz gecis hakki verip geri parani da alirsin)balkanlarida irana ver,rusyayla baris imzala,guclenene kadar dusmanin en fazla bir devlet olsun.Sonra hindistana cikarma yap.Somurmeye basla.Maratha yi zayiflat ama oldurme,onlar persleri yesin sende onlari   ehi*  kirp* toprak butunlugunu sagladin mi zaten onunde ingiltere bile duramaz tbr*(orjinal oyunda-Vh da kesinlikle tutuyor bu taktik)
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2018, 07:34:23 Gönderen: Laedri »

« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2018, 20:44:16 »
2 yıl geçmiş bro ama yinede thnx forumca yardir*
Ordan sağa dön, kime sorsan gösterir.