Yeni Total War Oyunu Açıklandı - Total War: Three Kingdoms

• 40 Yanıt
  • 1313 Gösterim

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı The Enemy

• *
  • 2955
  • Legio I Victrix
Ynt: Yeni Total War Oyunu Açıklandı - Total War: Three Kingdoms
« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2018, 02:23:50 »
Bundan aylar veya yıllar önce bu forumda yeni Total War oyunu konusu için Çin'e gidilebileceğini söylemiştim. Fakat gel gelelim bizler artık Orta Doğu-Avrupa vatandaşları ve buraların kültürüne sahip olduğumuz için pek çekici geleceğini sanmıyorum. En basitinden oyunda var olacak olan isimlere ve şehirlere pek alışamayacağız, akılda kalıcı olması zor bizim için ve ayrıca Çin'in nevi şahsına münhasır bina yapıları da pek çekici değil, oyuncunun göz zevkine pek hitap etmez.

« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2018, 03:35:52 »
Tabgaçlar ile oynamak için sabırsızlanıyorum

« Yanıtla #12 : 11 Ocak 2018, 03:57:34 »
bu dönemde hun yada göktürkler vardı diye hatırlıyorum olması lazım oyundaki kültür çeşitliliği için koyucaklardır umarım şimdiden ağzım sulandı:)

« Yanıtla #13 : 11 Ocak 2018, 04:00:10 »
bu sefer sanalda olsa çini fethedip asimile edicem atalarımın intikamını alıcam ne gaza geldim bea ehi*

« Yanıtla #14 : 11 Ocak 2018, 04:43:05 »
bu dönemde hun yada göktürkler vardı diye hatırlıyorum olması lazım oyundaki kültür çeşitliliği için koyucaklardır umarım şimdiden ağzım sulandı:)
Göktürkler yok ama bölünmüş Hun devletleri var birde Asya Avarları galiba

*

Çevrimdışı Zehyr

• **
  • 14
« Yanıtla #15 : 11 Ocak 2018, 06:33:16 »
Oyunda Hunların olmasını beklemiyorum. Bunun iki sebebi var.

Öncelikle söz konusu dönem dış müdahale olmadan Çin'in kendi içinde savaşılan bir dönem. Söz konusu üç krallık haricinde, Dong Zhuo yönetimindeki Han, Sarı Türban isyancıları, belki bazı başka isyancı ve haydut grupları yer alabilir. Oyuna başka devletler eklemeleri dönemin ruhuna aykırı olur; mesela Kurtuluş Savaşı oyunu yapıp İran'ı yönetilebilir bir devlet yapmak gibi olur.

İkinci sebepse Çinlilerin Hsiung-nu dedikleri devletin Hunlar olduğunun dünyada kesin kabul görmüş bir teori olmaması. Hunlar denince bizim Avrupa Hunları diye nitelediğimiz devlet anlaşılıyor. Ama o bir yana, Hsiung-nu devleti bu dönemde bölünmüş ve güçsüz bir durumda.

Bu dönemle ilgili oyunların, filmlerin ve kitapların büyük çoğunluğu, 14. yüzyılda yazılan ve İngilizceye Romance of the Three Kingdoms ismiyle çevrilen romandan etkilenmiştir. O nedenle tam tarihsel değil de yarı efsanevi, wuxia tarzı bir havası olacağını tahmin ediyorum. Warhammer'daki gibi herolar olur. Zaten fragmanda da Lu Bu'ya karşı Guan Yu ile Zhang Fei dövüşüyor.

« Son Düzenleme: 11 Ocak 2018, 06:40:45 Gönderen: Zehyr »

« Yanıtla #16 : 11 Ocak 2018, 07:31:42 »
Zehry'e katılıyorum gelirse dlc ile gelir

« Yanıtla #17 : 11 Ocak 2018, 12:54:21 »
Metin2 değil mi la bu?
Totıl woo

*

Çevrimdışı qli_61

• *
  • 321
« Yanıtla #18 : 11 Ocak 2018, 14:06:45 »
@Zehyr ‘e bende katılıyorum, gönüllerimiz her ne kadar oyunda bir Türk devleti bulunmasını istesede Shogun tarzı bir oyun olacak gibi.

Ekstra olarak Çin kültürünü beğenmeyebiliriz ama ben bu konuya pozitif olarak nüfüsunun büyüklüğü ve Zehyr’ın dediği gibi Warhammer da ki gibi kahraman olayı olma ihtimali olduğundan büyük ve renkli savaşlar göreceğiz diye düşünüyorum. Rome 2 ye gelen diplomasi yeniliklerinide katarsak bu zamandan sonra çıkacak her oyunu Victoria veya Medieval 3 için ön ayak, antrenman sahası olarak görüyorum.  ehue*
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2018, 14:07:16 Gönderen: qli_61 »

« Yanıtla #19 : 11 Ocak 2018, 16:35:12 »
Meh.Bir başka shogun oyunu daha.Sanki Çinli ile Japon çok farklı dov* dov* dov*
Ordan sağa dön, kime sorsan gösterir.