Yeni Total War Oyunu Açıklandı - Total War: Three Kingdoms

• 40 Yanıt
  • 1313 Gösterim

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Yeni Total War Oyunu Açıklandı - Total War: Three Kingdoms
« Yanıtla #30 : 13 Ocak 2018, 23:04:02 »
Usta bize de paylasana şu çekik literatüründen ilgili kısımları :) @Emprecuss
Totıl woo

*

Çevrimdışı peymane

• 1644
  • Belki olur...
    • Belki olur
Ynt: Yeni Total War Oyunu Açıklandı - Total War: Three Kingdoms
« Yanıtla #31 : 14 Ocak 2018, 00:17:35 »
Fantasia dan vazgeçilmeyecek anlaşılan. Bence sakıncası yok. Oyun mu oyun. Zaten medieval 2 oynuyorum halen.
Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir. Fakat insanların çoğu bilmezler. (Mümin 57)

*

Çevrimdışı qli_61

• *
  • 321
Fantasia dan vazgeçilmeyecek anlaşılan. Bence sakıncası yok. Oyun mu oyun. Zaten medieval 2 oynuyorum halen.

Bu oyunda Warhammer gibi fantezi ile alakalı tarihi etkileyecek birşey görmeyeceğiz ağabey, sadece Shogun 2 de ki gibi oyun temasında ve bekleme ekranlarında Çin mitolojisinden görseller göreceğiz, müsterih olabiliriz. Lakin umarım ben tüm konuyu yanlış anlayıp şaşırmamışımdır fantezi içeriği olacak ise Warhammer 3’lemesi bitmeden ne ara bunu araya sıkıştırdılar diye bir sorarım, lakin oyunun ismide direk tarihte yaşanan 3 krallık devrinden alındığı için şüphe etmiyorum  tebessum*

Güzel bir dönem. Yaklaşık 2 milyar kişi hedeflemişler asıl hedef para gibi. Türk mançu Moğol tunguz Tibet gibi komşu ırkları da dlc olarak dahil edebilirler.

*

Çevrimdışı MedievalMusti99

• **
  • 3301
  • Eskiler eskiden güzeldi.
Merakla bekliyorum. DLC'lere açık bir oyun.

*

Çevrimdışı Miraj

• **
  • 10
Hala Rome 2 oynayan biri olarak bende yorumumu yapayım. :) :) :)

Dönem olarak fena değil. Çin tarihini ele almalarını bekliyorduk zaten.

Fakat 3 krallıkla sınırlandırılmış, sadece Çin iç savaşını ele alan küçük harita hoş olmayacak gibi. Diyebilirsiniz ki Çin içinde 200 şehir koyabilirler, o da hoş olmaz bence. Bana sorarsanız harita önce sadece Çin'i kapsamalı. Daha sonra iç savaşı kazanan dışarıya sefere çıkabilmeli. Böyle daha hoş olurdu. Londra'da Çin imparatorluğunun bayrağını görmek hoş olabilirdi(fazla mı abarttım?) :)

Açıkçası bu tür dönemler biraz baymaya başladı beni. Yani hep kılıç kalkan falan. Her yeni çıkan oyun daha da bayıyor.
Bence bunun sebebi yazılımcılar fazla uğraşmıyor artık sürekli hazır kalıplar kullanıyorlar. Tahminimce bu kalıbı da Rome 1'den alıyorlar.
Çünkü Saga daha yeni yeni duyurulurken birden bunun ortaya çıkması garip. Adamlarda bu kadar insan gücü olduğunu sanmıyorum. Varsa bile bunu bölerek çeşitlilikten para kasmak yerine bir tane sağlam Total War yapsınlar. Babalar gibi satar.

Bunu da mı ben söyleyeyim kardeşim? :)
« Son Düzenleme: Dün, 21:20:00 Gönderen: Miraj »

*

Çevrimdışı Ali ATASOY

• 32
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
Hala Rome 2 oynayan biri olarak bende yorumumu yapayım. :) :) :)

Dönem olarak fena değil. Çin tarihini ele almalarını bekliyorduk zaten.

Fakat 3 krallıkla sınırlandırılmış, sadece Çin iç savaşını ele alan küçük harita hoş olmayacak gibi. Diyebilirsiniz ki Çin içinde 200 şehir koyabilirler, o da hoş olmaz bence. Bana sorarsanız harita önce sadece Çin'i kapsamalı. Daha sonra iç savaşı kazanan dışarıya sefere çıkabilmeli. Böyle daha hoş olurdu. Londra'da Çin imparatorluğunun bayrağını görmek hoş olabilirdi(fazla mı abarttım?) :)

Açıkçası bu tür dönemler biraz baymaya başladı beni. Yani hep kılıç kalkan falan. Her yeni çıkan oyun daha da bayıyor.
Bence bunun sebebi yazılımcılar fazla uğraşmıyor artık sürekli hazır kalıplar kullanıyorlar. Tahminimce bu kalıbı da Rome 1'den alıyorlar.
Çünkü Saga daha yeni yeni duyurulurken birden bunun ortaya çıkması garip. Adamlarda bu kadar insan gücü olduğunu sanmıyorum. Varsa bile bunu bölerek çeşitlilikten para kasmak yerine bir tane sağlam Total War yapsınlar. Babalar gibi satar.

Bunu da mı ben söyleyeyim kardeşim? :)

Aynen size katılıyorum. Kılıçlı, mızraklı, oklu vs. savaş dönemlerinden (Medieval3 TW çıkarsa o hariç...) gına geldi artık. Hadi onu boş verelim; bari daracık, sınırlı, bazen tek devletli ya da aynı toprak parçasında 3-5 devletli, tüm dünyanın çoğunu içermeyen kampanya haritalarına mahkum etmesinler artık TW seven oyuncuları. Günümüz teknolojisinde bu oyuna devasa dünya kampanya haritası koymak o kadar zor olmasa gerek. Kimseyi kandıramazlar. Amiyane tabirle popolarını sıkmak zor geliyor bu oyunu yapanlara da o yüzden tüm dünya kampanya haritasını koymuyorlar. Ne yapsa satacak çünkü. Niye fazladan uğraşsın uyanık paragözler, değil mi ama... Eh! Şimdi çıkar birileri Vik! Vik! Vik! sanki CA 'nın avukatı gibi bana cevap yazıp, savunurlar bu saçmalıkları. Yok şundan, yok bundan tüm dünya haritası içeren kampanya yapmıyorlar diye. Ben de şimdiden diyorum ki bu bedava CA avukatlarına: YAV HE HE !!!  Ama bu bedava avukatlar böyle full dünya haritalı TW çıkarsa önce onlar satın alırlar. Yalan mı?

pacoz* pacoz* pacoz*   
« Son Düzenleme: Dün, 22:21:25 Gönderen: Ali ATASOY »
SAVAŞ ZORUNLU VE KAÇINILMAZ OLMALIDIR,

MİLLETİN HAYATI TEHLİKEYLE KARŞI KARŞIYA KALMADIKÇA,

HARP BİR CİNAYETTİR!

Mustafa Kemal Atatürk

Herkes Medieval 3 istiyo :)

Belki böyle birkaç tane daha Çin merkezli oyun çıkarabilir TW ve bunu seri olarak satabilir.Benim merak ettiğim teknoloji olayı. Çin de sanayi devrimine 20.yy üzyılda geçiliyodu galiba

insan gücü var olmamı adamlar warhammerdan sonra zengin oldular şu an 518 kişi çalışıyor diye biliyorum CA da benim şu an tek korkum daha da zengin olmak için oyunu basit yapmaları rome 2 de yapmışlardı herkez kolayca oynayabilsin diye oyunu çok yüzeysel yapmışlardı warhammer da kolay dı pek derinliğide yoktu açıkçası ama eğlenceli sayılırdı ondan çok satıldı tabi milletin fantastik kurgu merakını da ekleyelim.
 dediğim gibi tarihsel bir oyunu basit yönetimsel mekanikler koymalarından korkuyorum inşallah rome 2 deki hatasını tekrarlamaz CA