Anket

Size en çok zevk veren ulus hangisi oldu?

Roma
54 (24.8%)
Kartaca
10 (4.6%)
Makedonya
21 (9.6%)
Mýsýr
18 (8.3%)
Atina
5 (2.3%)
Epir
4 (1.8%)
Pontus
10 (4.6%)
Partya
15 (6.9%)
Sparta
24 (11%)
Süevler
6 (2.8%)
Ýceniler
9 (4.1%)
Arverniler
4 (1.8%)
Selevkos
13 (6%)
Roksolanlar
0 (0%)
Asil Ýskitler
17 (7.8%)
Massagetler
8 (3.7%)

Toplam Oy Verenler: 218

En zevkli ulus [ANKET]

• 50 Yanıt
  • 9470 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı koseku

• **
  • 174
En zevkli ulus [ANKET]
« : 04 Ekim 2013, 13:42:27 »
Basit veya karışık anlamda en çok zevk veren ülke hangisi oldu sizin için? Benim için Mısır oldu çünkü deniz ve kara savaşlarını etkin bir şekilde oynayabiliyiorum, başlangıçta da güzel bir bölgeden başlıyoruz hem, zorlukları bence işi daha zevkli hale getiriyor Selevkos ve 7164523 tane satraplığıyla beraber savaş açması gibi :)
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2013, 08:49:23 Gönderen: koseku »

*

Çevrimdışı dejavu3535

• **
  • 571
  • ImSpartacus
    • İzmir seninle güzel
Ynt: En zevkli ülke
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2013, 13:52:31 »
germenler gibisi olmaz avrupanın hafif kuzeyinde başlıyorsun bir çok devlet var etrafında zor ama tek tek hepsini yok etmek zorunda kalıyorsun ben bayadır oynuyorum hala çok iyi bi seviyeye gelmedim yok et et bitmiyor devletler :)

« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2013, 14:05:09 »
Oynamadım daha ama bence Roma olur.
Bıraktı.

*

Çevrimdışı koseku

• **
  • 174
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2013, 14:16:03 »
Oynamadım daha ama bence Roma olur.

ben de rome diye düşünüyordum ama sonrasında karşılaştığım devletler çok güçsüz olunca oyundan zevk almamaya başladım. ama ikinci sırada rome diyebilirim. çünkü diğer devletler mızraklı başlıyor ve savaş esnasında pek hoş olmuyor, kılıç veya baltalı tercihim :)
barbar kabilelerini denemedim henüz

*

Çevrimdışı frostyNEWSTED

• 201
  • To exist is to resist!
« Yanıtla #4 : 04 Ekim 2013, 14:24:53 »
uesugi:D

*

Çevrimdışı dejavu3535

• **
  • 571
  • ImSpartacus
    • İzmir seninle güzel
« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2013, 15:20:24 »
germenleri dene kılıç ustaları var üst seviye askerlerden,gece avcıları var onlarda çok güçlü, iyi mızrakçıları ve atlı süvarileri var bizzat kullandığımdan rahat söylüyorum  tbr*

*

Çevrimdışı koseku

• **
  • 174
« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2013, 16:01:51 »
hmm partların atlı okçuları da güzelmiş şimdi denedim ama medeniyet sıfır  uz*

*

Çevrimdışı Savage

• 238
« Yanıtla #7 : 05 Ekim 2013, 23:59:28 »
Ben Roma derim ama sadece okisyer sistemi için. Çünkü okisyer barakası yapıpta çıkan askerleri görmenin zevkini bulamıyorum başka bişide.

*

Çevrimdışı Julius Caesar

• 203
  • Alea iacta estu.
« Yanıtla #8 : 06 Ekim 2013, 00:35:51 »
Roma favori ülkem. Piyade-sever birisi olduğumdan mıdır nedir.  yardir*
Aga Lejyoner olacaaaak. Legio I-15 olacak abi. Hepsinin isimleri olacak ilk kuruldukları bölgeye göre. Sonra Caesar gelecek. XIII. Legio ona tahsis edilecek, ismi değiştirilip Legio XIII Gemina olacak felan filan işte. Pompeius hıyarını amiral yapılacak ama.  yardir* yardir*
İkinci sıraya tabii ki Partia'yı koyarım. Henüz bugün başladım. 4 saatte tüm doğuyu kontrol altına alıp Selevkos'u yok ettim. Anadolu'ya sefere çıktım. Pontus almış oraları hep. İnanılmaz taktik yapılıyor atlı okçular, Median Cavalry'lerle. Bu Median Cavalryler harika bir şey. Yıkılmak nedir bilmiyor herifler.
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2013, 11:09:00 Gönderen: forever_ducale »
Ama o sizin düşmanınızdı, dedi XIII. Ptolemy'nin sözcüsü. Sizin düşmanınızdı.
Caesar haykırdı; O Romanın Konsül'üydü. Pompey'in başına kederle bir kez daha baktı. Sonra öfkeyle sözcüye döndü. Ondan geri kalanları ve onun katilini istiyorum yarın gün doğumunda yelken açarken..

*

Çevrimdışı koseku

• **
  • 174
« Yanıtla #9 : 06 Ekim 2013, 00:45:52 »
Roma favori ülkem. Piyade-sever birisi olduğumdan mıdır nedir.  yardir*
Aga Lejyoner olacaaaak. Legio I-15 olacak abi. Hepsinin isimleri olacak ilk kuruldukları bölgeye göre. Sonra Caesar gelecek. XIII. Legio ona tahsis edilecek, ismi değiştirilip Legio XIII Gemina olacak felan filan işte. Pompeius ibnesi amiral yapılacak ama.  yardir* yardir*
İkinci sıraya tabii ki Partia'yı koyarım. Henüz bugün başladım. 4 saatte tüm doğuyu kontrol altına alıp Selevkos'u yok ettim. Anadolu'ya sefere çıktım. Pontus almış oraları hep. İnanılmaz taktik yapılıyor atlı okçular, Median Cavalry'lerle. Bu Median Cavalryler harika bir şey. Yıkılmak nedir bilmiyor herifler.

Yukarda İskitlerle falan kapıştın mı? Onların bütün ordusu atlı okçulardan oluşuyor, ben hiçbir şey yapamadım :D