İnceleme [Ryse Son of Rome]

  • 0 Yanıt
  • 474 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İnceleme [Ryse Son of Rome]
« : 11 Nisan 2017, 21:26:44 »
                       Ryse Son of Rome
 


Trailer için:

Yapımcı:crytek
Dağıtım:crytek
Tür:Aksiyon

İmparatorluk Vs Ayrılıkçılar

Kalk ayağı romanın oğlu...


Crytekin, crysis ve far cry dan sonra ortaya koyduğu güzel bir oyun.

Oyunun her ne kadar strateji açısından biraz yavan olsa da aksiyon ve savaş sahneleri bir hayli doyurucu. Ki Assassin's creede bin basar:)

Hikayenin kısa özeti (biraz spoiler):
[spoiler]3 kişi bakışıyla (kamera açısı) oynadığımız bu oyunda kahramanımız yani biz, evine dönmüş bir askeriz, Eve dönüp babanızla biraz konuşup dertleştikten sonra, bizimle gurur duyduğunu falan söylüyor ve asıl hikaye burada başlıyor. Romayı bazı galyalı barbar kabileler işgal ediyor ve işgal sırasında bizim ailemizin tüm üyelerini katlediyorlar. Biz bunun için intikam almaya yemin etmişken, talih yüzümüze gülüyor ve babamızın silah arkadaşı olarak tanıyacağımız komutan Vitallion, bizi 14. Lejyona dahil ediyor. Ve senatonun emriyle, Kuzey İtalya'daki barbar ayaklanmalarını bastırmak için yola düşüyoruz.
Ancak daha sonradan, işin içinde sadece askeri ayaklanmalarını değil yönetim bölümündeki ihanetleri farketmemiz işleri değiştiriyor. [/spoiler]

Crytekin dendimi hepimizin aklına gelen ilk özellik:
Grafikler

Tek kelimeyle özetlemek gerekirse : Olağanüstü.

Ki oyunu oynarken bi an için adamlar sadece oyun motorunu tanıtmak için oyun mu yaptılar acaba diye düşünmeden edememiştim.

Kesinlikle sizi doyuran grafikler, her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve detaylandırılmış.

Dövüş sisteminden bahsedecek olursak, belli başlı klavyedeki birkaç tuşlar ve mausu kullanarak çok kolay bir şekilde savaşabiliyorsunuz

Karşınızdaki düşmana belli bir süre boyunca hasar verdiğimizde bizim için komşular açılıyor ve bunlardan o an hangisi gelirse, yani fatality ler, uygulayıp ortalığı kan gölüne çevirebiliyoruz, ya da istersek yerde bir oraya bir buraya yuvarlanarak düşmanlarımızı arkadan vurabiliyoruz.

Peki bunların eli armut mu topluyorki, bizim saldırmamızı bekliyorlar?

Cevap veriyorum : Evet

Çünkü oyundaki yapay zeka biraz sıkıntılı:(

Oyunda savaş sahnelerinde çoğu kez siz savaşırken, düşmanların çoğu size doğru yöneliyor, ve diğer Romalı askerler bayağı seyirci konumuna düşüyorlar. Gercekten, siz savaşıyorsunuz onlar ayakta öylece bakıyorlar. Bu da büyük bir eksiklik.

Formasyonlardan da bahsedecek olursak, tabii ki kaplumbağa formasyonu da var. Önünüzdeki barbar okçu bölüğü sizi ok yağmuruna tutarken, kalkanları kaldırarak adamlarının beraber yürümek gercekten insanı gaza getirmiyor değil hani tebessum*

Hikaye, dövüş, animasyon hataları oynadığınızda bir miktar canınızı sıksa da
sırf sürükleyici hikayesi için bile oynamaya değer  sekil*
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2017, 22:03:01 Gönderen: Ahmet5555 »
Ha¥all?®¡m¡z¡ $a+madık ya...

content://media/external/file/208118


<iframe src="http://store.steampowered.com/widget/424840/" frameborder="0" width="646" height="190"></iframe>