Anket

Sizce Hangi Dönem İşlenecek? (Üye Olarak Oylayabilirsiniz)

Standart haritamızda daha önce işlenmemiş bir Antik Dönem
Râşid Halifeler Dönemi
Antik-Orta Çağ Asya
Kanuni Sultan Süleyman Dönemi
Victoria Devri
Birinci Cihan Harbi
Maddelerde olmayan diğer dönemler (lütfen yorumlarınızla belirtin)

Yeni Tarih Temalı Total War'un İçeriğini Tahmin Ediyoruz (Ödüllü)

• 37 Yanıt
  • 6575 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Oyunun yapısını göz önüne aldığımızda 1. ve 2. Cihan Harpleri olacağını zannetmiyorum. Total war şimdiye dek hep meydan muharebelerini konu aldı, dünya savaşlarında ise siper savaşlarını gördük. Kaldı ki Warhammer'da yer alan uçan yaratıklarla savaş uçaklarını, devler ve troller ile tankları bir tutmak doğru değil. Ez cümle bence Victoria geliyor, ne de olsa şirket İngiliz menşeili :D

Maddelerde olmayan diğer dönemleri seçtim. Moğol ya da Çin uygarlıkları hakkında olabilir.

Ama Victoria Dönemi olursa çok efsane olur. Bence artık belirli dönemlerde belirli coğrafyalara odaklanan yapımlara yön vermeli.

Victoria döneminde geçeceğini umuyorum.

Victoria Döneminde teknoloji ve sömürgecilik sayesinde dünya daha küresel hale geldiği için daha geniş bir alana hitap edecektir. Ayrıca eski dönemlere göre teknoloji gibi daha fazla dinamik konulabilecektir.
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2017, 21:40:36 Gönderen: Emiruas »

*

Çevrimdışı Tegin Noyan

• **
  • 974
  • Güzel Oldu
Daha önce dediğim gibi Çin Üç Hanedan dönemini bekliyorum.
?''Cesarete karşı hayranlık duymak, bağlı olmayı yüz kızartıcı saymak bizim geleneğimizdir. Atalarımızdan toprakla devraldığımız vatanımızı feda edemeyiz.''

Aşk Bir Yörüğün Hayata İtirazıdır.Susarsa Çatışma,Konuşursa Savaş,Yazarsa Destan,Severse Devrim Olur.Tut Ki Ben Bir YÖRÜĞÜM!!!

*

Çevrimdışı CrixusRevenge

• *
  • 336
  • Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan'ız
Türklerin ve müslümanların süper oldukları dönemlerini yapacaklarını zannetmiyorum , o yüzden victoria yapılır bence.
''İyi yahut kötü bütün hakikatler aslana benzer. Onlara dokununca alemi birbirine katarlar. Hakikat kıyısı, dibi bulunmayan büyük bir deryadır. O deryanın suyu ise baştan başa ateştir. Dalgası da inci...

Ey can!.. Bu hakikat ateş yağmurudur. Bir damlası yüzünden yeryüzü harabeye döner. Bir damlanın meydana getirdiği tufanda niceleri Nuh Aleyhisselam'la birlikte aynı gemiye biner, niceleri de boğulur gider.

Her insan topraktan yaratılmış, vücudunda nice gökyüzü Güneş'i vardır. Orada nice güçlü, kuvvetli, kükremiş aslanlar ceylanlar şekline girmiş, gizlenmişlerdir.

Aslında insanın aradığı her şey, her şekil, her suret düşünceden meydana gelir. Gönle gamdan bir Peygamber gelince ötelerden Cebrail gönle iner, düşünce, Meryem gibi yüzlerce İsa'ya gebe kalır.

Geceniz gizlediği hakikat nedir? Bu tepeden tırnağa kana bulanmış gök kubbeden yağan nedir? Kendi ciğerinden akan kan mıdır? Peki kader nedir? O kanı durdurmak mı, yoksa o kanda boğulmak mıdır?''

Avrupa tarihiyle ilgili bir oyun olacağını düşünüyorum,velhasıl 30 yıl savaşları olabilir.Bir başka olası olabilecek oyun Cengiz Han üzerinden Moğollar neden olmasın.İskender ve Atillaya gösterdikleri hassasiyeti Cengiz Kağan'da görebiliriz diye düşünüyorum.Gerçi 2. söylediğim olasılıktan çok kendi temennim.
Bilinen herhangi bir şey, onu bilene, her zaman sistemli, kanıtlanmış, uygulanabilir ve doğruluğu besbelli gibi görünmüştür. Her yabancı bilgi sistemi de, aynı biçimde çelişkili, kanıtlanmamış, uygulanamaz nitelikte, hayali ya da gizemli görünmüştür.
Ludwik Fleck

*

Çevrimdışı zafer2813

• *
  • 2839
  • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
Bana da başta Victoria dönemi yakın geliyordu fakat Ortaçağ ve Yeniçağ isteği oyuncular arasında daha beklenmekte bence. Bana öyle geliyor ki Yeniçağ dönemlerinde yani 1350-1600'ler arasında bir TW çıkacaktır. Sonuçta Rönesans'ın ve krallıkların bol olduğu, hem Ortaçağ'dan kalma usuller ile Yeniçağ'da ortaya çıkan yeni usullerin karıştığı bi' Total War tadından yenmez  tebessum*
Sen bir Topal Osmansın...
Yaman kırdın, yamansın...
Rum'a yamansın, Türk'e amansın...
Sen bir Topal Osmansın...

Victoria
Ordan sağa dön, kime sorsan gösterir.

Asyada geçer diye tahmin ediyorum.
Oyun Antik-Ortaçağ Asyadan yana.

Ne zaman açıklanır bu yeni oyun ?
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2017, 19:35:49 Gönderen: RG24 »