[Rehber]Klasörlerinizin,dosyalarınızın simgesini istediğiniz resimle değiştirin

• 4 Yanıt
  • 2149 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Kripoli

• *
  • 1979
  • Yiğit Bin Gün Yaşar Fırsat Bir Gün Düşer...
Herkese merhaba arkadaşlar bir rehberle daha karşınızdayım :)
Bu rehberde sizlere Klasörlerinizin simgesini istediğiniz simge yapmayı gösterecem

Klasör simgemiz böyle veya Xp deki klasör simgesi

ve biz diyelim ki simgeyi böyle yapmak istiyoruz ama simge değiştirince simgeler arasında belli başlı simgeler var ve bu resmi masaüstüne indirip simge değiştirmek isteyince de kabul etmiyor değil mi o halde takılın bana ;)

Öncelikle bir simge resmi seçiyoruz (Resmi googleden arayabilir veya kendi oluşturduğunuz bir resmi ekleyebiliriz)
(NOT:Googleden Yeni klasör simgesi veya başka bir şey olarak ararken simde değil de icon olarak ararsanız daha çok simge bulursunuz Örn: Yeni klasör icon veya Yeni Klasör ikon diye görsellerden aratın)
(NOT2:Png formatlı resim bulun yoksa kabul etmez)

bulduğunuz png formatlı resmi

http://www.convertico.com/
resminizi yukardaki siteye .ico olarak çevirmesi için yükleyin

yükledikten sonra sağ tarafta simgenizin icona çevrilmiş hali çıkacak ve resimde gösterdiğim gibi download kısmına tıklayıp resminizin .ico formatlı halini masaüüstünde bir yere indirin

(Not3:İndirdikten sonra bir daha değiştirmeyeceğiniz bir yere atın C veya D sürücüsünde bir Klasör açarak arşivleyin.Eğer klasörün iconunu değiştirdikten sonra icon dosyasını başka yere taşırsanız klasörünüz tekrar eski görüntüsünü alır)

Daha sonra değiştirmek istediğiniz klasöre sağ tıklayarak özellikler/özelleştir/simge değiştir deyin sonra yukardaki gibi Gözat'a tıklayarak icon'un kayıtlı olduğu yeri bulup iconunuzu seçin(Not3 ü unutmayın)

ve işlem tamam bunu özelleştirmek istediğiniz her klasöre uygulayabilirsiniz

Mesela benim D Sürücümdeki klasörler (Bazı klasörleri sonradan oluşturduğum için simgelerini değiştirmedim :D )

Uyarı:Anlatımın tamamı bana aittir hiçbir alıntı yoktur.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2013, 21:58:41 Gönderen: Kripoli »
Akıncı Beyi uzun bir sefere çıktı...

Bana ulaşmak isteyenler dostlarımdan adresimi öğrenip yazabilirler.

Sağolasın Tolga Beg

*

Çevrimdışı Ten-Four

• *
  • 303
  • Total War Türkiye
Windows XP'de geçerlimi

*

Çevrimdışı Kripoli

• *
  • 1979
  • Yiğit Bin Gün Yaşar Fırsat Bir Gün Düşer...
geçerli olması lazım
Akıncı Beyi uzun bir sefere çıktı...

Bana ulaşmak isteyenler dostlarımdan adresimi öğrenip yazabilirler.

*

Çevrimdışı serokral

• *
  • 2202
  • Şüphesiz sen sen değilsin
Geçerli lakin win 7 deki kadar canlı gözükmüyor resimler  tbr*
BÜYÜK TOTAL WAR TÜRKİYE İMPARATORLUĞU
Hayır bence Ahmet siteye bot atıp altyapımızı çöketmeye çalışan bir MOSSAD ajanı.