Total War: Attila'da Diplomasi Ve Politika!

• 19 Yanıt
  • 2930 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Total War: Attila'da Diplomasi Ve Politika!
« Yanıtla #10 : 29 Kasım 2014, 21:09:53 »
Tamam Yeni Fonksiyonlar Oynanış Grafikler vs. Tüm Yenilikler Süperde C.A.'dan İstediğim tek birşey var Oyunu Verdikleri bu gazlarla Gidip Satın alıyoruz Kuruyoruz Bi heves Bi heyecan Açıyoruz GTX 680'le Ekstrem ayarlarda 13-25 Fps... anca 10. 11. Patchde Oh bee demek İstemiyorum. Oyunu Kurduğum Gün Ulan Bi patch Gelsede şunlar Düzelse demek istemiyorum...

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• ?Reis-ül Küttab?
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
« Yanıtla #11 : 29 Kasım 2014, 21:50:40 »
@BarbarionRome fake hesap mı açtın la pff*
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı mh051020

• Türk
  • *
  • 2959
  • Fırat Yılmaz Çakıroğlu 1991-?
Re: Total War: Attila'da Diplomasi Ve Politika!
« Yanıtla #12 : 29 Kasım 2014, 21:54:44 »
Ahmet değil bu. Arada bazı kelimeler küçük başlıyor. Ahmet bir tane küçük yazsa stresten kanser olur.

« Yanıtla #13 : 02 Aralık 2014, 02:10:35 »
Anlatılanlara bakacak olursak aslında şimdiye kadar yapılmış olan oyunlarda var olan özelliklerin önümüze yeniden sunulması mevcut birkaç özellik dışında (valilere eğitici vs görevler verebilme) grafikler gayet hoş, günümüz teknolojisinde başarılı kaldı ki fps problemi yaşatacaktır elbette, çok ilgi çekici devletler olmasa da bu oyunu da alacağız 2 ay sonra, ama oyunda bir eksiklik var hala sanki diğer devletlerle olan diplomatik ilişkiler hala çok yüzeysel, üstüne koyarak gitmek yerine ısıtım yeniden önümüze koyarak gidiyor CA ?????  bnak*
Her günün son günün olacakmış gibi yaşa çünkü o günlerden biri son günün olacak !

*

Çevrimdışı mrgold2626

• *
  • 447
  • Rome II Total War
« Yanıtla #14 : 02 Aralık 2014, 04:32:42 »
fps problemi yaşatacaktır elbette

eğer optimizasyon iyi olursa problem olmaz çünkü ;

Spoiler
[close]

eğer böyleyse mediumda rahat oynarım

*

Çevrimdışı J4

• *
  • 114
« Yanıtla #15 : 02 Aralık 2014, 17:31:43 »
rome 2, diğer total war oyunlarında olmayan farklı özellikler getirdi ki bunlar attila da var.oyun bozuk ve eksikti o başka  pacoz* diplomaside ajanlarını sınırlarımdan çek gibi seçenekler olsa iyi olurdu.çekmediği takdir de esir alma yani tutuklama para karşılığında serbest bırakma olsa.sonuçta adamın bi ajanı tutuklu olduğu için yenisini yapamayacak.öldürmekten iyi.bir de barış zamanı şehirde duran adamlara az para ödemeliyiz.barış zamanı bile olsa şehirden çıktımı tam para ödeyecez.fakat şehirdeyse yarı para falan ödemeliyiz.kuşatmalarda ekstra her tur başına ekstra para ödemek lazım.sınırlarımda askeri varsa ki barış sağlamasına rağmen ya da dost olmamamıza rağmen askerlerini sınırlarım içinde tutuyor ai.bunun için de seçenek olacak.rome 2 de ajan faaliyetleri çok etkili oluyordu.bunu kısmaları lazım.en azından belli seviyeye gelmiş ajanlar bu kadar etkili olsun.ajanları kullanmayı biliyorsan oyun baya basitleşiyor.iyi bir casus bir full ordudan daha etkili oluyor.erzak zehirlemeden bahsediyorum siz anladınız kah* açıkcası diplomasi rome 2 ile diplomasi oldu.ondan önce işe yaramayan bir özellikti.ben hiçbir total war oyununda bu kadar diplomasi seçeneğini kullandığımı hatırlamıyorum.belki shogun da realm divide olana kadar kullanmışımdır ehi* ondan öncekilerde diplomasi sadece barış anlaşması içindi.oyuna eklenen özellikler rome 2 de olması gereken özellikler zaten o yüzden güzel gözüküyor.bunların rome 2 ye aktarılması gerek bence.aile ağaçsız roma dönemi oyunumu olur.o kadar politik olay olan dönemden bahsediyoruz.teknik olarak rome 2 de olması gereken özellikleri kullanabilmek için ekstradan oyun alıyoruz. bütün olay bu  sinir*

« Yanıtla #16 : 04 Aralık 2014, 13:56:24 »
eğer optimizasyon iyi olursa problem olmaz çünkü ;

Spoiler
[close]

eğer böyleyse mediumda rahat oynarım

Bende gtx 770 ekran kartlı 16 gb ram li i7 işlemcili msi notebook var , bu makinada bile ağaçlık alanlarda yaptığım savaşlarda süper kasılmalar oluyor hala, optimizasyon falan tırı-vırı şeyler, nvidia'nın kendi optimizasyon seçenekleri var gerçi ekran kartım için ama oda oyunda birçok şeyi devre dışı brakıyor, ozaman ne anladım ben grafikten görsellikten animasyondan, şuna benziyor son model bir telefon alıp şarjı bitmesin diye tüm özellikleri kısmak, aşırı 3d grafikler yerine dönemin sanatını yakalayacak bir tarz tutturmalılar, totalwar serileri turn base rts fakat örnek olarak, knight of honor veya stronghold crusader I in 2b grafiklerine karşılık dönem atmosferini müthiş yaşattırıyor olması, özellikle Knight of Honor oyunundan esinlenebilecekleri bir çok özellik var , uzun lafın kısası recommended dediği özelliğin en az iki katı lazım oyunu paşalar gibi oynayabilmek için , şahsi kanım bu yönde saygılar  melek*
Her günün son günün olacakmış gibi yaşa çünkü o günlerden biri son günün olacak !

« Yanıtla #17 : 04 Aralık 2014, 14:42:30 »

Diplomasi daha ayrıntılı olmuş o yönden iyi ama inşallah yapay zeka bu diplomasiye değer.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2014, 14:45:57 Gönderen: BullWarriors »
Her nota bir anlam, her anlam, bir gerçek.

*

Çevrimdışı mrgold2626

• *
  • 447
  • Rome II Total War
« Yanıtla #18 : 04 Aralık 2014, 23:42:48 »
en iyi bilgisayarı getir savaş alanlarında duman sis efektlerinde bi sürü ordunun hep birden harkeket etmesinde kasacaktır sonuçta empire total warda kasmalar vardı ama benim bilgisayar ultrada kastırmadan oyunu açması gerekiyordu bi kod paylaştılar onu yaptım kasmalar gitti

*

Çevrimdışı J4

• *
  • 114
« Yanıtla #19 : 05 Aralık 2014, 03:53:01 »
abi optimizasyon deyince millet uydurma saçma birşey sanıyor.arkadaşlar optimizasyon gerçek ya xD ne oyunlar var piyasada 2009 da çıkmış.açıp en yüksekte rahat oynayabilmem lazım ama inanılmaz kasıyor.bir de kastığı şeyi görseniz bunda nasıl kasar ne alaka dersiniz.baktım forumlara oyun sorunluymuş herkese aynısı oluyor.rome 2 yi low da anca oynuyordum ben.şimdi yüksek de oynuyorum.geçen etw oynuyorum hala sefer haritasında kasıyor.rome 2 kasmıyor artık ama etw kasıyor  kah*.valla etw den sonraki ntw gibi yaparlarsa paşalar gibi yüksekte oynarım.çünkü ntw de ben hiç kasma falan yaşamadım valla.inşallah düzgün birşey piyasaya sürerler.ama arkadaşın dediği gibi her ihtimal önerilen sistemin iki katı üstü lazım yalan yok pacoz*