Total War: ATTILA Geliştirici Günlükleri #2

• 3 Yanıt
  • 1056 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Çağrı Beg

• ?Reis-ül Küttab?
  • 1137
  • İnsanı ölümden eceli korur.
Total War: ATTILA Geliştirici Günlükleri #2
« : 01 Aralık 2014, 20:48:22 »
Fetihin İncelikleri

Merhaba arkadaşlar Total War: Attila geliştirici günlüklerinin ikincisi yayınlandı. Bu kez karşımıza TW: Attila'nın diplomasi sahnesinin incelikleri ile çıkıyorlar. "White Horse" fragmanıyla bize Roma dünyasının o dönem ki atmosferini gösterdiler: Roma bölünmüş, Sasaniler güçlü ve barbarlar her yerden akın ediyor...
Her yerde savaş var ve dünya çıldırmış gibi. Buna rağmen uygar dünyayı kurtarmak için diplomasi sanatına her zamankinden daha fazla ihtiyaç olacak.
Attila'daki diplomasi bazı yönlerden geliştirildiği gibi bazı eklemeler de yapıldı:

Evlilik

Evet şaşaalı ve şatafatlı evlilikler Attila ile geri dönüyor. Tüm bu gösterişli evlilikler evlenen kişilerin onayına veya rızasına ihtiyaç olmadan düzenleniyor. Antik dünyada insanların basit birer maldan farkları yok, bu yüzden kızları evlendirmek diplomaside önemli bir silah olacak.

Ajanlar

Evet güvenilir bir ajan: şeytani bir bombacı, hasta ruhlu bir kundakçı, kurnaz bir danışman, bir yoldaş veya bir serseri. Seferinizin gizli yeraltı dünyası bu adam/kadınların ayaklarında altında yatıyor. Kılıçlar ve savaş düşmanınızı geriletemediği zaman ajanlarınız bunu halledecek. Ana silahları sürpriz, sürpriz ve korku.

Spoiler
[close]

Attila'daki ajanlar başlangıçtan itibaren kudretli yoldaşlardır, istedikleri yere gidebilirler ve istedikleri ordu, şehir veya yabancı ajana karşı eylem gerçekleştirebilirler. Tabi başlangıçta başarılı olma şansları biraz düşük ihtimal, ama kendilerini geliştirdikçe yapamayacakları hiçbir şey yok.

Tek bir süper ajana sahip olmaktansa, her biri farklı özel yeteneklerde uzmanlaşmış pek çok ajana sahip olmak güçlerinizi ve ajanlarınızı imparatorluğunuzun neresinde ihtiyaç varsa orada konuşlandırmanıza yardımcı olur. Tam kapasiteli bir ajan neredeyse kendini her türlü durumdan kurtarabilir, ve yetenek ağacı sistemi size onları ihtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirmeniz için olanak sağlıyor.

Siz yine de dikkatli olun yoksa fena halde tökezleyebilirsiniz. Müttefiğinize karşı yaptığınız başarısız bir suikast girişimi ilişkilerinizi fena halde gerebilir.

Konunun orijinal sayfası:
http://wiki.totalwar.com/w/The_Finer_Points_of_Conquest
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2014, 23:20:08 Gönderen: Çağrı Beg »
Caesar dedi ki: "Eski Roma yasasını yıkmadıkça onun yönteminde payıma düşeni yapamam. Tanrıların bana bağışladığı yetenek hiç meyve vermeden kurur gider."
Ama Pompeius şöyle dedi: "Yasa herşeyin üstündedir. Yasayı çiğneyenin sonu ölümdür." Caesar şöyle yanıt verdi: "Yasayı kaldırıyorum. Gücü yeten varsa buyursun öldürsün beni."
Caesar yasayı kaldırdı.

*

Çevrimdışı forever_ducale

• fsociety
  • **
  • 11256
Ynt: Total War: ATTILA Geliştirici Günlükleri #2
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2014, 20:51:39 »
Şimdiden eline sağlık, okumaya başlıyorum tbr*

*

Çevrimdışı NucLeaR-TR

• 1813
  • Time is the best teacher but it kills all students
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2014, 21:27:24 »
Biz bir ara yayınlanan ilk günlüğü çevirmeye çalışmıyor muyduk ? Neyse eline sağlık okuyorum tbr*

*

Çevrimdışı mrgold2626

• *
  • 447
  • Rome II Total War
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2014, 21:54:33 »
Çıksa da oynasak  ask*