Total War: Attila - İlk Bakış 2. Bölüm (TWT Özel)

• 43 Yanıt
  • 4185 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Diesel

• **
  • 3955
  • ~ Brotherhood Of Steel ~
Re: Total War: Attila - İlk Bakış 2. Bölüm (TWT Özel)
« Yanıtla #40 : 14 Ocak 2015, 19:23:27 »
Usta bence fazla uzat bölümleri sana yeni intorda yaparız :D
dizel

Ynt: Total War: Attila - İlk Bakış 2. Bölüm (TWT Özel)
« Yanıtla #41 : 14 Ocak 2015, 20:14:03 »
Gözüme batan eksiklikleri söyleyeyim hemen:

1- Oklar (zaten herkes söylemiş) iğrenç
2- Yine KAN yok kardeşim kansız savaş mı olur Allah aşkına ya?
3- Medieval II Total War'dan beri başarısız olunan bir şey var ki hâlâ çözülebilmiş değil, yapamıyorsanız bari Medieval II'teki animasyonları getirin daha iyi, o da; "Süvarilerin sadece taarruz anında etkileşimleri iyi, ama onun haricindeki animasyonları vasat.. Örneğin; Süvari bir piyade ile etkileşime girene kadar adamla utanmasa çay içicek.. ve daha da kötüsü bazı piyadeler yanındaki süvari kılıç veya mızrağını sallamasa bile darbe yemiş gibi yere düşüyorlar.. (Rol icabı sanırım  dov*) Ya arkadaş ben Medieval II'de süvarilerin piyadelere kılıç savurmasını, piyadeleri takip etmelerini ve aralarına dalıp hunharca kılıçlarını sallayıp o metal etkileşim sesiyle, kılıcın kalkanla çarpışma sesiyle beraber yaşattığı animasyonu nasıl olur da bu oyundan tam 10 sene sonra çıkan oyunda üstelik daha iyisini görmem gerekirken göremem ve aksine tam tersini görürüm?? Medieval II 2005, Total War Attila 2015... Kaldı ki süvariler için verdiğim bu örneği piyadeler için de söylemek durumundayım... İlk çarpışma anı hariç, o trailer videolarında ağzımızı sulandıra sulandıra gösterilen animasyonların neredeyse hiçbiri savaş alanında çarpışan askerlerde görülmüyor.. Dakikalarca birbirine öküzün trene baktığı gibi bakan ve arada bir kolunu sallama nezaketi gösterebilen, gözle kesişerek savaş kazanan askerler görmek çok can sıkıcı!... Bu kadar az animasyondan bu ordularda bu kadar ölü çıkması daha da can sıkıcı.. Zaten öldürüşlerin çoğu artık menzilli birimler sayesinde, en iyi ölüm ve düşüş animasyonları da malesef ok veya mızrak yiyen piyade ve süvari animasyonlarında...  uz*

İşin özü: Oyunda grafiklerin biraz daha iyiye gitmesi, kısaca makyajlanması ve klan/ülke isimleri ile birimlerinin değişmesi dışında (özellikle savaş alanı için konuşuyorum, harita, diplomasi, yönetim gibi oyun dinamiklerine henüz yorum yapamam, ama özellikle savaş alanı konusunda) oyunda Rome II'den farklı bir şey gören oldu mu? Şahsen ben göremedim, bildiğin Rome II bu...  kizgin* Şahsi fikrim bu yönde.. Yani Ana oyun çıkarıyoruz diye bunları 1 yıl bekletip önümüze ana oyun fiyatında sunmalarına gerek bile yok... Bütün bu gördüklerimiz Rome II motoru üzerinden Rome II'nin içine aktarılarak çok basit bir MOD veya DLC olarak ta çıkartılabilirdi... Daha yeni yeni çıkan Sparta DLC'si DLC fiyatına, Attila'nın ise Ana oyun fiyatına satılacak olması gerçekten çok manidar bu yüzden... Rome Total War'a çıkan Barbarian Invasion EK Paketini Ana Oyun olarak satıp insanları salak yerine koymak gibi birşeydir bu...
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2015, 20:23:11 Gönderen: tripliex »
Spoiler
[close]

« Yanıtla #42 : 14 Ocak 2015, 20:34:04 »
videolardan sonra oyundan soğudum. çok net bu. çok itici bir atmosfer vardı.

*

Çevrimdışı ÖtükeninKurdu

• **
  • 656
  • ---Öldüren karizma:Başbuğ Attila Han---
    • bilinmeyen türk tarihi
« Yanıtla #43 : 17 Ocak 2015, 23:37:09 »
4. BÖLÜM İSTİYORUZZ  NE ZAMAN GELİR
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2015, 23:38:49 Gönderen: ÖtükeninKurdu »
İmparator Attila Kağan:Sınırlarınızda sorun mu var o zaman genişletin!
TÜRKÜM MÜSLÜMANIM ONURLUYUM ŞEREFLİYİM DAHA NE İSTEYİM